Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który system dwudrożny najlepszy :


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega chce trochę zmienić audio w aucie (A4 B6) i zastanawia się nad 3 systemami I TYLKO TYMI 3 SYSTEMAMI więc proszę o nie pisanie durnych wątków typu : a ja mam głośniki marki Buszmen i grają zajeb... :

- Helix Blue 62 MKII - 16cm, 100W, 50W RMS

- JBL GTO 6506 CE - 16.5cm, 210W PEAK, 70W RMS

- Ground Zero GZTC 16 MK2 - 16.5cm, 150W

(dane spisane z głośników basowych)

proszę specjalistów w branży (a mamy ich tu kilku) o wypowiedzenie się, który będzie najlepszy oraz co mogło by być ewentualnie numerem 2 (pójdą w tylne drzwi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koles ma w Civicu własnie tego JBL-a którego tu wymieniłes i powiem ci ze bardzo ładnie grał , plus oczywiscie skrzynia w kufrze. reszty systemów które wymieniłes nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie czym to będzie napędzane? Radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix ma b. dobre opinie na wielu forach. Znajomy mial w golfie 3 i pod samym Clarionem gral calkiem niezle. Inna bajka jak podpielismy je pod stara alpinke v12 - za ta cene prawie bez konkurencji :) Oprocz tego w podobnej cenie warty uwagi jest takze zestaw Tonsil Speed 1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki te 3 zestawy i żaden inny !!! :bicz:

kolega ma już na półce w chacie te głośniki (ten ostatni dostał nawet w prezencie ode mnie jeśli się na niego zdecyduje hyhy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie skoro ma je na półce w domu to nie może je podłączyć posłuchać i wybrać najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jak koniecznie któryś z tych to wybrał bym JBL ale po co gatka jak ma na półce to niech zrobi porównanie, odsłuchu nie zastąpi nawet 100 wywodów co lepsze

A najlepiej obchnąć je wszystkie i kupić coś lepszego o ile ma to grac pod wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych trzech wybrałbym JBLa choc do nich przydał by sie już wzmacniacz, bo bez niego kiepski bas dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix kupa straszna plaski dzwiek bez dobrego szybkiego basu :( źle zestrojone zwrotnice :( które nie nadaja sie do tych tweeterów :P co sa w zestawie :)

Ground zero nigdy nie słysząłem ale nie wyglada na fajny :)

A co do JBL hmm kiedys to była dobra firma teraz to juz bardziej market :) i ja jako mały znawca wybrałbym to :P

ale rozumiem ze nie chce kupic nic innego

ale niech sie zastanowi

http://www.allegro.pl/item306563890_hertz_esk_165_nowe_komplety_audiofilskie_brzmienie.html

cenowo podobny a chyba njlepszy :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod samo radio to Helix ,jak napędzane wzmacniaczem to Ground Zero, JBL to marketowa "kupa".[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 13:16 _________________________________________________Boberek za cenę tych kiperawych Hertzów można mieć PB Es6C które biją je na łeb :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napędzane będą wzmacniaczem Alpine V12 a grać będą pod RNS-E więc co ?? Ground Zero ? zakładać nie chce bo jak będzie montował audio to robione będzie i wygłuszenie i pierścienie dystansowe a na razie tego nie ma więc nie ma sensu rozbierać boczku i odwiercać starych głośników żeby bezpośrednio do blach przykręcić głośnik na chwilę... no chyba że ja źle myślę... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić głośnik to minuta roboty, przecież głośnik pewnie będzie w dystansie MDF wiec odkręcasz głośnik i wstawiasz nowy. Boczka nie trzeba montować za każdym razem. Niech sobie sam odsłucha co mu najbardziej pasuje bo to jemu ma się podobać ,a nie Nam. Ja obstawiam Ground Zero. I to zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froger34

przecież głośnik pewnie będzie w dystansie MDF

u mnie jak demontowałem stare (ori) głośniki to były zintegrowane z pierścieniami, a demontaż to było odwiercanie nitów więc dla tego chcieliśmy odpuścić sprawę testowania "na" samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale oryginalna instalacje i tak musicie usunąć.

Przecież żeby to jakoś grało i tak musicie wsadzić w MDF - http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/246 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

froger34

No tak ale oryginalna instalacje i tak musicie usunąć.

Przecież żeby to jakoś grało i tak musicie wsadzić w MDF -

no to jest sprawa oczywista...

kupowałem u nich dystanse do siebie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne :naughty: Montujcie te GZ i będziecie zadowoleni :th: znaczy kolega..[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 14:48 _________________________________________________Wogóle wy to macie fajnie w b6. My w b5 to tak musimy się męczyć by upchnąć 16cm głośnik w drzwi :thumbdown: a wy kupujecie dystans za 40zł i gotowe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...