Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Lampy led do b5 przed liftem- problem z podłączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Mój problem polega na prawidłowym podłaczeniu lap led. Miałem wcześniej tylne lampy te najzwyklejsze

16062011_002.jpg

teraz kupiłem ledy "ala poliftowe" :

http://allegro.pl/lampy-diodowe-led-czerwone-audi-a4-95-01-sedan-i1704423539.html

Mój problem polega na tym, że gdy włączę zapłon to palą mi się słabym światłem tylne światła postojowe( i to nie wszystkie diody tylko cześć: dwa górne rzędy i połowa trzeciego ), jak załączę światła postojowe wszystko jest ok. Myślę, że problem tkwi w układzie kabli we wtyczce, bo wcześniej miałem postojówkę na oddzielnej żarówce przecież, a nie tak jak np. w po liftach na jednej 2 włókowej( stop i pozycja w jednej), teraz psotojówka i stop jest na jednych ledach( tych górnych). Które kable muszę przełożyć? Dodam że kierunkowskazy i wsteczne są ok. Jak podam na zapłonie na ostatni pin we wtyczce wiazki w lewej lapie (przewód czarno czerwony) masę przez probówkę ledy gasną ( jest tak jak powinno być) i gdy załaczę światła manetką wszystko jest ok, jak w takim układzie nacisnę stop to na probówce zapala się światełko. Próbowałem podać bezpośrednio( pomijąjąc probówkę) masę na ten ostatni przewód ale wtedy po naciśnięciu stopu pali bezpiecznik ( tzn. że to nie brak masy tylko układ dostaje napięcie większe chyba bo probówka się włącza). Aha dodam że gdy jadę i nie używam pedału hamulca to mruga kontrolka świec żarowych, a gdy nawet delikatnie go dotknę przestaje ( czujnik już mam wymieniony i dalej to samo, tu chodzi chyba własnie o to że nie "widzi" żarówki czy coś takiego) Inaczej tego opisac nie potrafię , mam nadzieję że zbytnio nie namieszałem :wink4:.

pozdrawiam :hi:

[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 11:26_________________________________________________pomoże ktoś?? :mysli:

Opublikowano

Miałem takie same lampy (stare), teraz mam takie same LED'y i mam też ten sam "problem".

Ale olałem sprawę, bo nie chcę niczego przerabiać (choć i tak musiałem dołożyć po oporniku na lampę, żeby oszukać czujnik spalonej żarówki) - szkoda zachodu... Tobie też bym sugerował tak uczynić. Wszak i tak trzeba jeździć na światłach non-stop ;)

Opublikowano
  • Autor

ale sposób musi jakiś być na to :mysli:

Opublikowano

ale sposób musi jakiś być na to :mysli:

Masz rację tylko nikt nie wie co siedzi w lampie :) jaki jest schemat jej połączeń i w tym jest problem.

Opublikowano
  • Autor

ale sposób musi jakiś być na to :mysli:

Masz rację tylko nikt nie wie co siedzi w lampie :) jaki jest schemat jej połączeń i w tym jest problem.

:smutas: ale schematu nie dołączono do lamp.

Opublikowano

Swoją drogą, to szukając lamp do mojego wózka, zauważyłem, że jest dwóch producentów tych lamp - wyglądają one identycznie od strony zewnętrznej. Natomiast od wewnątrz są skrajnie różne... Także szukając w necie jakichś schematów trzeba też wziąć pod uwagę powyższy fakt.

Opublikowano
  • Autor

nie wierze ze ktoś nie ogarnął już tego tematu :wink4:

Opublikowano

ale sposób musi jakiś być na to :mysli:

Masz rację tylko nikt nie wie co siedzi w lampie :) jaki jest schemat jej połączeń i w tym jest problem.

:smutas: ale schematu nie dołączono do lamp.

poproś sprzedającego o schemat :gwizdanie: ,powiedz do jakiego modelu samochodu potrzebujesz -myślę ,że nie odmówi :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Pisałem do sprzedającego, nie wie o co chodzi i nie ma schematu :kwasny:

Opublikowano

Spróbujcie dać rezystor np 3watowy między zasilaniem postoju a masę przy lampie to powinno pomóc

Opublikowano

Spróbujcie dać rezystor np 3watowy między zasilaniem postoju a masę przy lampie to powinno pomóc

Ja mam taki wstawiony od samego początku, bo miałem problem z błędem spalonej żarówki (ów rezystor rozwiązał problem), jednak mimo to, lampy delikatnie się "żarzą", gdy powinny być wyłączone.

Jednak mnie to w żaden sposób nie przeszkadza, bo i tak cały czas trzeba jeździć na włączonych... :kox:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Wczoraj założyłem do swojej lampy LED na tył i mam ten sam problem. Diody po włączeniu stacyjki lekko świecą. Gdyby chodziło o lampę to było by prościej, ale skąd napięcie na jednym z pinów we wtyczce :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj założyłem do swojej lampy LED na tył i mam ten sam problem. Diody po włączeniu stacyjki lekko świecą. Gdyby chodziło o lampę to było by prościej, ale skąd napięcie na jednym z pinów we wtyczce :kwasny:

ja jeszcze nie doszedłem o co kaman z tym fantem :confused4: nie ruszałem pinów a Ty zmieniałeś piny we wtyczce, czy podłączyłeś i hulało? To bankowo jest dlatego że my postojowe ( te pierwsze lampy które wychodziły)mamy na tej małej żarówce, ale jak to ogarnąć to nie wiem :mysli:

Opublikowano

ja jeszcze nie doszedłem o co kaman z tym fantem :confused4: nie ruszałem pinów a Ty zmieniałeś piny we wtyczce, czy podłączyłeś i hulało? To bankowo jest dlatego że my postojowe ( te pierwsze lampy które wychodziły)mamy na tej małej żarówce, ale jak to ogarnąć to nie wiem :mysli:

Zamieniałem piny tak jak się to robi przy zmianie lamp na polifty. Potem zacząłem latać z miernikiem i sprawdzałem kolejno po włączeniu odpowiednich świateł napięcie na pinach. Karol, ale postojówki też nie świecą się przecież cały czas. A nam pojawia się napięcie już po włączeniu zapłonu (wszystkie światła wyłączone) :mysli:

Opublikowano
  • Autor

tak tylko ta żarówka to ma małe napięcie chyba w przedliftach, na bank zonk jest we wtyczce :(

Opublikowano

przed chwilą sprawdziłem i napięcie mam na pinie od żarówki światła STOP.

Zonk jest taki, że po podłączeniu starej lampy, napięcie znika :blink: :blink: :blink:

Pojawia się jak odłączę lampę albo podepnę nową lampę ledową

O co kaman? :mysli:[br]Dopisany: 30 Listopad 2011, 15:31_________________________________________________Sprawdziłem napięcie i na światłach stopu po przekręceniu kluczyka jest 8V.. (przypominam, że tylko przy nowych lampach). Ma ktoś jakiś pomysł? Jakaś kontrola żarówek daje takie napięcie? wątpie...

Opublikowano
  • Autor

słuchaj to musi być kontrola żarówki STOP;u bo ja mam silnik 1Z i mam kontrolkę świec żarowych, po odpaleniu wszystko jest ok, dopiero po paru minutach zaczyna ona mrugać, wystarczy że minimalnie dosłownie minimalnie wcisnę pedał hamulca i gaśnie i po jakimś czasie znów to samo..... :disgust:

Opublikowano

no to mamy trop :cool1:

Opublikowano
  • Autor

a vaga podłączyłeś? u mnie pokazuje bład czujnika pedału hamulca czy jakoś tak, czujnik wymieniem ale dalej to samo wiec to na bank chodzi o podłączenie lamp, tylko jak to można rozwiązać

Opublikowano

fakt, o najważniejszym zapomniałem :tongue4: poepnę się i zobaczymy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.