Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny świst na zimnym silniku...


sol124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,audi 99r 1.9TDI 110KM.Rano przy odpaleniu silnika przy dogazowaniu słychać dziwny świst, coś podobnego jak by za autem jechała syrena.Po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do normy.Zaznaczam że turbo regenerowałem z miesiąc temu,czy to jest normalne zjawisko??Jeden z mechaników twierdzi że to dźwięk z turbiny i to jest normalna sprawa.Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinka gwizda jak była by jakaś nieszczelność to bardziej by syczało niż gwizdało a po za tym nie ten dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny odgłos jak by syrena w oddali jechała, na serii nie było tego słychać, a po czipie jest zawsze, a im bardziej katuje tym głośniej następnego dnia słychać, zasada jest tak że im mniej słychać turbinę tym lepiej no ale nie masz się co martwić na zapas, sprawdź luz wirnika i jak w normie nie ma co gdybać bo to nic nie da, pewnie podczas regeneracji wirnik zamontowali stary, pewnie jakieś ubytki ma i dlatego wyje, albo katalizator wydmuchało ci i stad nowe odgłosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u mnie jest to samo od jakiegoś czasu. Jak dodam lekko gazu i puszczę pedał to słychać jak turbo schodzi z obrotów później niż silnik to normalnie jakby pogotowie jechało. Mam program z DynoSoft i wywalony kat, ale już ponad rok temu, a odgłos od około 3 miesięcy. Martwię się, że mogą to być początki końca turbiny...

Ewentualnie myślę o nieszczelności ale nie wiem gdzie szukać. Może ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na całej trasie dolotu od turbo na kolektorze ssącym kończąc, może ci pocić się IC, możesz mieć rozwarstwioną plastikowa rurę w miejscu łączenie i będzie się pocić, w okolicy czujnika temp. powietrza, u mnie poci się na łączniku plastikowa rura-kolektor ssący przez rozwarstwienie plastikowej rury w miejscu montowania obejmy na plastikowej rurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...