Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kalibracja prędkościomierza


vario2g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Koledzy czy można skalibrować prędkościomierz? Według Auto mapy mam 92 kmh- na liczniku 100kmh,przy 200 na liczniku navi pokazuje 180 kmh- to trochę wielka różnica.Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczniki mają to do siebie, że 'oszukują' o 8% stąd taka różnica

artykuł na ten temat: http://www.autocentrum.pl/go/338__Liczniki_klamia__1313734138.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie aż tak dużo, ja średnio w autach miałem max 4-6 km/h różnicy wg navi oczywiście

[br]Dopisany: 06 Sierpień 2011, 09:45_________________________________________________a nie miałeś zmienianego licznika przypadkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okłamywanie liczników najczęściej spowodowane jest zmianą felg/opon być może i TY masz nietypowy rozmiar koła bądź opony?

Dodatkowo dodam że nic z tym nie zrobisz, możesz wgrać inny wsad licznika ale czy coś się zmieni na lepsze nie mogę zagwarantować.

Poza tym każde auto zawyża prędkość na liczniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak wgrywasz wsad :rolleyes:

Tak czy inaczej dla mnie gra nie warta świeczki.

Zobaczył bym jeszcze czy na teście zegarów wskazówki stoją idealnie pionowo, byc może ktoś je demontował i później wsadzał bez sprawdzania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolego po założeniu opon 205 65 R15 czyli auto wygląda jak monstertruck wskazania z navi zbliżyły sie do tych z licznika jak jade 160 tona navi jest 154. Ale masz jeden pozytywny aspekt tego tródniej bedzie o mandat :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik nie przeklamuje o ile km/h tylko o procent tej predkosci (im szybciej jedziemy tym wiekszy blad)

najlawiej sprawdzic jadac 100km/h i zabaczyc ile pokazuje gps a roznica bedzie procentem jaki przeklamuje licznik

standardowo liczniki przeklamuja max do 9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie jestem pewien,ponieważ teraz mam kodowanie na koła 15 cali i na blacie 100 km/h a auto mapa pokazuje ok.93km/h, wcześniej raczej nie było takiej rozbieżności.Będzie troszkę czasu to przekoduje na 16 lub 17 i zobaczę czy się coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokonca jak w a4 ale w a3 auto bralo predkosc nie z kol (czujnikow ABS) tylko ze skrzyni biegow i nie bylo mozliwosc kalibracji

w a4 pewno jest tak samo dlatego miedzy innymi na klapce wlewu paliwa sa podane przez producenta rozmiary kol i opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój vag 311 nie dał rady z przekodowaniem na inne kółka a dlaczego to nie wiem,pół roku temu kodowałem u siebie sterownik abs/esp i poszło a teraz lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sterownik jest mądrzejszy od właściciela i nie przyjmuje takiego kodowania.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej przyjmował jak go zakładałem i kodowałem pod swoje auto i tym samym vagiem,no chyba że raz lub dwa razy da radę zmienić kodowanie i po zawodach i już nie da rady więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...