Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Oryginalny subwoofer - jaki glosnik ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki glosnik jest w ori subwooferze 16'' ?? On jest sam bez wzmacniacza ? Czy da rade wrzucic tam jakis inny lepszy glosnik i czy jest sens - czy bedzie lepiej gralo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nad nim chyba masz wzmacniacz o ile się nie mylę. B6 mam od paru dni do użytkowania i tylko okiem rzuciłem... Też bym usłyszał opinie co z wymianą głośnika? Bo ten nie zachwyca :D

Tak tak dokladnie, widze ze kolega tez z Wrocka ? Musimy sie spotkac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No planuje wpaść na jakiegoś spota... w sobotę wyjeżdżam więc ewentualnie za tydzień w weekend.

A co do grania to da się wpiąć w radio org. sygnał na wzmacniacz? Bo jak tak to ładuje za jakiś czas mojego JBL z ex OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do grania to da się wpiąć w radio org. sygnał na wzmacniacz?

Oj nie mam pojecia, ja odrazu zmienilem ori radyjko na ALPINE, a sprzet mialem z poprzednich (sub + wzmacniacz) ale sprzedalem, to co jest mi pasuje, choc jak mozna by bylo to oczywiscie zmienie ten glosnik z suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic Ci nie da wymiana głośnika bo obudowa woofera jest z cienkiego plastiku także do modów to to się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic Ci nie da wymiana głośnika bo obudowa woofera jest z cienkiego plastiku także do modów to to się nie nadaje...

No tak myslalem, a jak jest np z wymianą ori glosników z tylu ?? To jest podlaczone tez pod wzmacniacz -sa aktywne , ale dziwne bo przod gra lepiej niz tyl z subem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi

a jak jest np z wymianą ori glosników z tylu ??

kupujesz dystanse i montujesz głośniki, ori tylne głośniki nie są aktywne tylko napędzane z wzmacniacza który zasila również woofer

ale dziwne bo przod gra lepiej niz tyl z subem decayed

nie jest to wina głośników bo z przodu i z tyłu są takie same bo a piszesz że zmieniłeś radio na Alpine, to ta alpina ma pewnie więcej mocy niż ten ori wzmak, ot cała filozofia... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta alpina ma pewnie więcej mocy niż ten ori wzmak, ot cała filozofia...

Niezle niezle, wiec za duzo nie podzialam :decayed: Z tylu nie ma co zmieniac glosnikow bo i tak wzmacniacz je trzyma, chyba ze audi dawalo jakis mocniejszy wzmacniacz ktory moglbym wrzucic ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie mam odłączony ori wzmacniacz i woofer bo mam trochę innego sprzętu na pace :polew: :

b374f87e3ea4bb93.jpg

ale kupiłem nawet kiedyś ori suba do kombi BOSE bez wzmacniacza i chciałem podmienić głośnik ale jakoś odpuściłem temat i sprzedałem go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie mam odłączony ori wzmacniacz i woofer bo mam trochę innego sprzętu na pace :polew: :

b374f87e3ea4bb93.jpg

ale kupiłem nawet kiedyś ori suba do kombi BOSE bez wzmacniacza i chciałem podmienić głośnik ale jakoś odpuściłem temat i sprzedałem go...

No tak , tez podobny mialem wczesniej w A4 i w A6, ale teraz sobie dalem spokoj ( poki co ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ori suba to wydaje mi się że tam jest głośnik 13 cm, można by go spróbować zmienić a ori plastikową obudowę obłożyć od zewnątrz matami co by trochę ją "wzmocnić" :mysli: tylko nie wiem jaki to da efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozana sie pobawić włąsnie wykładaniem matami zeby to sie nardziej sztywne zrobiło :)

ale efekt poza praca bedzie raczej mizerny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie da wymiana głośnika..chyba że kupić taki który będzie grał w otwartej przestrzeni..ale 13 nigdy nie zagra git..16 też nie..proponuje wymienić głośniki przód tył zasilić wzmacniaczem i zostawić ori sub bose z tyłu..ot tyle..

jak chce Ci się więcej rezać to rób zabudowe w kole, albo w tapicere bocznej..ewentualnie zakupo gotowy zestaw od dzo dzo..kolega włożył w cały sprzęt kupe kasy a sprzeda w naprawdę dobrych pieniądzach i będzie wyglądało pięknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik subbasowy potrzebuje niestety odpowiedniego pudla rezonansowego i tego niestety nie przeskoczymy. Okladanie matami oryginalu niestety nie da zadnego efektu bo nie poprawimy tym wlasciwosci glosnika i jego obudowy.

ps. co rozumiesz pod pojeciem "głośnik basowy grający w otwartej przestrzeni" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to subwoofer który nie potrzebuje zabudowy do poprawnego grania.Każdy głośnik sub musi mieć określoną powierzchnie zamkniętą(obudowe) ,aby mogły pracować optymalnie w zakresie niskich częstotliwości.Nie może mieć za małej jak również za dużej powierzchni zabudowy..np taki co jest oryginalnie montowany w audi bose.Głośniki takie można kupić np w USA.. u nas jeszcze nie widziałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytskie głosniki które maja w opisie AIR :) ze graja tak jak napisał adam :) bez pudła tylko co z nim zrobisz gdzie go wsadzisz ??

i nigdy nie zagra tak jak brawdziwy sub ;)

najprostrzym rozwiązaniem jest zrobienie odlewu koła :P i dorobienia deski na podłoge najszybsze i najnardziej funkcjonalne rozwiązanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...