Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podnośnik szyby - zamiennik


borryz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj mój podnośnik szyby porzęził, pomielił, pomruczał i chyba dokończył swojego żywota, zostawiając szybę 5cm od górnego progu drzwi. :thumbdown: Objawy wskazują na uszkodzoną linkę lub coś co ją prowadzi. Więc zanim rozbiorę drzwi, chciałbym się zaopatrzyć w odpowiednie części (i lutownicę, w razie czego), a w razie czego najwyżej zwrócić. W ASO oryginał za 435, może być na jutro, a na allegro jest na przykład taki:

http://allegro.pl/podnosnik-szyby-audi-a4-od-2002-nowy-elek-lewy-prz-i1699088236.html

Ponieważ jest to dość częsta usterka, pytam czy ktoś może kupował ten zamiennik i może wydać opinię??

Druga rzecz jest taka, że do mojego auta idealny jest 8E0 837 461 C, a ten an aukcji to 8E0 837 461 B. Ktoś pisał na forum, że były trzy wersje, A,B,C kolejno zastępowane po sobie, ale nie wiem czy B jest kompatybilne z C... :mysli:

Jak możecie doradzić, to będę wdzięczny.... jak nie to chyba polecę w oryginał, żeby mieć święty spokój i nie rozkładać i składać drzwi 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na swoim przykładzie :kox: też nie omineła mnie wymiana tego mechanizmu i skorzystałem z działu kupię, za 80 PLN kupiłęm ori w eleganckim stanie i po wymianie jest wszystko :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Możesz zdradzić czy udała Ci sie wymiana na tym zamienniku(jak to ładnie napisali w BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI)?

Mam ten sam problem . Kupiłem same linki z mechanizmem zwijającym ale po złożeniu pojawił sie ten sam problem . Znowu zaczęło wszystko rzęzić i jak sie okazało w tym mechanizmie (ten niebieski plastik)linki na siebie nachodzą. Roboty pół dnia, 3 razy wszystko wyciągałem i znowu jestem w czarnej d....

Zastanawiam sie nad kupnem oryginału ale ten zamiennik z tego co widze na zdjęciu bardzo ladnie wyglada i na pewno będzie lepszy bo od razu ma prowadnice i jest zmontowany a ja musialem to robić sam.

Opinia dużo by mi pomogła.

Z góry dzięki.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Niestety nie pomogę z opinią o tym zamienniku..... Kupiłem jednak oryginał w ASO w Warszawie, nieco ponad 400 zł i jak na razie śmiga bez zarzutu. Sytuacja była taka, że za dwa dni miałem wyjeżdżać i nie miałem już czasu ani na dostawę, ani na ewentualną drugą wymianę, więc kupiłem ori.

Ale, jak mi drugi się rozwali to chyba wypróbuję ten zamiennik, bo wiem już, że wymiana tego nie jest taka straszna, a sam zamiennik wygląda identycznie co oryginał, więc myślę, że będzie ok, ale to tylko tak na oko :cool1:

Daj znać co wybierzesz i jak się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem zamiennik na allegro i miałem spory problem po założeniu go. Bardzo ciężko podnosiła się szyba. Kilka razy podnosiłem szybę i odpuściłem, bo obawiałem się, że "zjadę" to kółko w tym niebieski plastiku, albo spalę silniczek.

Kupiłem od blacharza ori używkę w bardzo dobrym stanie (z anglika, lewa strony czyli strona pasażera w tej wersji) i jak narazie nie mam najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... dobrze wiedzieć na przyszłość.... ale kupiłeś taki jak w linku do aukcji? czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Niestety nie pomogę z opinią o tym zamienniku..... Kupiłem jednak oryginał w ASO w Warszawie, nieco ponad 400 zł i jak na razie śmiga bez zarzutu. Sytuacja była taka, że za dwa dni miałem wyjeżdżać i nie miałem już czasu ani na dostawę, ani na ewentualną drugą wymianę, więc kupiłem ori.

Ale, jak mi drugi się rozwali to chyba wypróbuję ten zamiennik, bo wiem już, że wymiana tego nie jest taka straszna, a sam zamiennik wygląda identycznie co oryginał, więc myślę, że będzie ok, ale to tylko tak na oko :cool1:

Daj znać co wybierzesz i jak się sprawuje :)

Zakupiłem ten zestaw z allegro i juz jestem po wymianie.

Obawiałem się, że może być cos nie tak ale jestem miło zaskoczony. Wszystko ładnie pasowało i szybka śmiga jak należy.

Mam nadzieje ze pochodzi długo i szczęśliwie. :>

Pozd

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...