Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zapieczony tłoczek zacisku


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z hamulcem wymienilem uszczelki , przewod elastyczny i dalej nie obija mi do konca klocek , a wiec zakupilem od kolegi z naszego forum zacisk ktroy chcialem zamienic i zobaczyc czy pomoze , zacisk mial byc w "bardzo dobrym stanie" ale jest caly pordzewialy , a tloczek jest wydaje mi sie zapieczony , i mam pytanie bo moze cos zle robie , czy w zdemontowanym zacisku , po odkreceniu odpowietrznika tloczek powinien sie gladko wysunac szarpiac go reka ? bo uzylem calej sily i on ani drgnie i nie wiem czy reklamowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

trezor4 ... powinieneś przynajmniej napisać o jaki zacisk Ci chodzi ..przód czy tył...

Domyślam się ze o przód ....

Tłoczek wcale lekko nie przesuwa się w zacisku...to znaczy że sobie go złapiesz ręką i tak sobie go wyciągniesz ...natomiast jak nie jest zatarty-przytarty a jest wysunięty to po odkręceniu odpowietrznika da się go wcisnąć do zacisku...ręką ale oczywiście trzeba użyć siły... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sprawdzałem jak się ma tłoczek w przednim zacisku... okazało się że był już lekko rdzawy, ręką nie dało się go ruszyć, w takich sytuacjach wkręcam kawałek drutu/przewodu hamulcowego i pod sprężarkę UWAGA! Tłoczek może wystrzelić i narobić szkód!!! Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu tłoczek przesuwa się swobodnie. Można ręką go wcisnąć nie używając przy tym zbyt dużej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

Jeden z tłoczków w zacisku 2 tłoczkowym wyszedł bez większego problemu pod ciśnieniem zaś 2 za siuraka nawet nie drgnie.

Macie jakiś patent na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak :)

Za jaj.. Cie powieszę :decayed::decayed::P:P

Spoko,mam ogarniętego majstra w robocie i zrobił mi ściągacz-już z 1 zaciskiem se poradziliśmy jutro drugi w ruch.Nawet gumki sie ostały :)

Jutro tarcze sie będą toczyły zaś jarzma już nie mają farby bo dostałem super preparat :decayed:

Lepiej mi prosze podradz jak zabezpieczyć miejsce na tłoki przed piachem i farba bo znalazłem kolesia co za fajna kaske mi to wypiaszczy i pomaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tego zabezpieczac.

wazne jest aby przy podawaniu proszku nie zalac rowkow dla gumek bo inaczej kaplica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyslij mi to g... to Ci ogarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi trochę satysfakcji :wink:

Tomku tak jak pisałem mam czas do momentu jak nie zmienię kół czyli kwiecień także z Twoją pomocą dam rady z przodem :decayed:

Najwyżej w kwestii czesci do tego zestawiku bede uderzał do Ciebie bo u nas nawet robią oczy jak mówie o tym pasztecie.

Spoko z tyłem to juz nie bede sie bawił i na bank wezme coś od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...