Jakie fabryczne radio?

rektor

Witam,

W związku z brakiem odpowiedzi na moje pytania w temacie, do ktorego się podczepiłem wcześniej założyłem własny wątek.

Niedawno nabyłem A4 Avant z 1998 r.

1. Chciałbym założyć w nim fabryczne radio na CD, ewentualnie kaseta + obsługa zmieniarki. Nie mogę znaleźć informacji, ktore modele pasuja do mojego auta (bez żadnych przeróbek instalacji). Jeśli nie możecie podać mi listy, to chociaż powiedzcie z jakimi fabrycznymi radiami spotkaliscie sie w autach z tego rocznika.

2. Według kodów wyposażenia auto posiada 8 głośników pasywnych. 4 w drzwiach przednich, 2 w dzwiach tylnych, niestety nie wiem gdzie mogę znaleźć pozostałe 2.

3. Czy przy fabrycznej instalacji 8 glosnikowej są wyprowadzone przewody do zmieniarki i subwoofer'a?

Z góry dzięki za pomoc.

rektor, poszukaj troche, a korona z glowy Ci nie spadnie. :wink:

Radia ori w Audi to: Gama, Beta, Chorus, Concert, Chorus 2, Concert 2, Symfony (czy jakos tak), NAVI i moze jakies jeszcze.

Jesli chodzi o CD to Concert, Chorus 2 i Gama (chyba :roll: ) maja sterowanie zmieniarkami, a na CD to jest Concert 2 tylko wtedy trzeba dokupic jakis tam adapter czy cus. :mrgreen:

Szukajka da ci odpowiedz, albo poczytaj watki o radiach.

na CD to jest Concert 2 tylko wtedy trzeba dokupic jakis tam adapter czy cus.

a ja chcialbym, zeby bylo radio bez takiego "cus" (o czym pisalem wyzej),bo to troche kosztuje. Dlatego nie pytalem o liste wszystkich modeli jakie audi montowalo fabrycznie, tylko liste tych ktore wypuscilo przed zastosowaniem CANa.

bede wdzieczny za pomoc

rektor, to Ci podalem: Concert 1 i zmieniarka, tylko to koszt w granicach 700-800 moze nawet wiecej. Zobacz sobie na allegro neiraz w zestawie sa tansze.

Hejka.

Obawiam się, że wszystkie radyjka firmowe z CD i\lub obsługą zmieniarki wymagają emulatora CANa.

Sam jestem zainteresowany tym tematem.

Przegrzebałem forum i zasięgałem tu i ówdzi opinii.

Jeśli jest inaczej - niech ktoś da znać. NIe bardzo mi się uśmiecha wywalać 300 na jakieś badziewie ... eeech.

wit.s, wszystkie z CD czyli Concert 2 i co najwyzej Symfony (ale nei jestem pewien co do Symfony) musza miec emulator.

Niby wymagają. Ale do komunikowania się z instalcją samochodu (wyświetlanie na fis-e itp) Do normalnego użytkowania nie jest potrzebny żaden adapter CAN, wiem coś o tym bo mam Concert 2 u siebie i wszystko gra, musiałem tylko przerobić podświetlenie, ale to jest 5 min roboty no i radeyjko się wylancza po 1h ale taki problem to nie problem. Więckupuj Concert 2 i bedzie OK

Do normalnego użytkowania nie jest potrzebny żaden adapter CAN
radeyjko się wylancza po 1h

Jak dla ciebie to jest normalne uzytkowanie to nie ma potrzeby kupowac.

mydlo, ja problemu nie mam zadnego, co najwzyej to Ty :razz:

Ale to juz Twoja sprawa co masz dzialajace prawidlowo, a co nie. :twisted:

Naprawde dobre :lol::lol:

Jakby tylko do tego potrzebowalo to nie wylaczaloby sie i mialo poswietlanie bez zadnego rzezbienia.

Pare dni na ten temat pisalem, poczytaj, przerabialem to osobiscie (samo podswietlanie rowniez zanim kupilem adapter),

Naprawde dobre :lol::lol:

To w takim razie do czego jest potrzebne CAN???

Do przesylania najrozmaitszych informacji - sterowania roznymi urzadzeniami.

W przypadku radia, wlasnie do sterowania podswietlaniem przyciskow (info o wlaczonych swiatlach), sterowaniem zasilania radia (sygnal czy z zaplonu, jesli silnik nie jest wlaczony to wylacza po godzinie radio - no lub kiedy nie ma takiego sygnalu wlasnie) :???: ,przesylaniem z ABS'u informacji o predkosci np.: na potrzeby zwiekszania natezenia dzwieku wraz ze wzrostem predkosci.