Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie fabryczne radio?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

W związku z brakiem odpowiedzi na moje pytania w temacie, do ktorego się podczepiłem wcześniej założyłem własny wątek.

Niedawno nabyłem A4 Avant z 1998 r.

1. Chciałbym założyć w nim fabryczne radio na CD, ewentualnie kaseta + obsługa zmieniarki. Nie mogę znaleźć informacji, ktore modele pasuja do mojego auta (bez żadnych przeróbek instalacji). Jeśli nie możecie podać mi listy, to chociaż powiedzcie z jakimi fabrycznymi radiami spotkaliscie sie w autach z tego rocznika.

2. Według kodów wyposażenia auto posiada 8 głośników pasywnych. 4 w drzwiach przednich, 2 w dzwiach tylnych, niestety nie wiem gdzie mogę znaleźć pozostałe 2.

3. Czy przy fabrycznej instalacji 8 glosnikowej są wyprowadzone przewody do zmieniarki i subwoofer'a?

Z góry dzięki za pomoc.

Opublikowano

rektor, poszukaj troche, a korona z glowy Ci nie spadnie. :wink:

Radia ori w Audi to: Gama, Beta, Chorus, Concert, Chorus 2, Concert 2, Symfony (czy jakos tak), NAVI i moze jakies jeszcze.

Jesli chodzi o CD to Concert, Chorus 2 i Gama (chyba :roll: ) maja sterowanie zmieniarkami, a na CD to jest Concert 2 tylko wtedy trzeba dokupic jakis tam adapter czy cus. :mrgreen:

Szukajka da ci odpowiedz, albo poczytaj watki o radiach.

Opublikowano
  • Autor
na CD to jest Concert 2 tylko wtedy trzeba dokupic jakis tam adapter czy cus.

a ja chcialbym, zeby bylo radio bez takiego "cus" (o czym pisalem wyzej),bo to troche kosztuje. Dlatego nie pytalem o liste wszystkich modeli jakie audi montowalo fabrycznie, tylko liste tych ktore wypuscilo przed zastosowaniem CANa.

bede wdzieczny za pomoc

Opublikowano

rektor, to Ci podalem: Concert 1 i zmieniarka, tylko to koszt w granicach 700-800 moze nawet wiecej. Zobacz sobie na allegro neiraz w zestawie sa tansze.

Opublikowano

Hejka.

Obawiam się, że wszystkie radyjka firmowe z CD i\lub obsługą zmieniarki wymagają emulatora CANa.

Sam jestem zainteresowany tym tematem.

Przegrzebałem forum i zasięgałem tu i ówdzi opinii.

Jeśli jest inaczej - niech ktoś da znać. NIe bardzo mi się uśmiecha wywalać 300 na jakieś badziewie ... eeech.

Opublikowano

wit.s, wszystkie z CD czyli Concert 2 i co najwyzej Symfony (ale nei jestem pewien co do Symfony) musza miec emulator.

Opublikowano

Niby wymagają. Ale do komunikowania się z instalcją samochodu (wyświetlanie na fis-e itp) Do normalnego użytkowania nie jest potrzebny żaden adapter CAN, wiem coś o tym bo mam Concert 2 u siebie i wszystko gra, musiałem tylko przerobić podświetlenie, ale to jest 5 min roboty no i radeyjko się wylancza po 1h ale taki problem to nie problem. Więckupuj Concert 2 i bedzie OK

Opublikowano
Do normalnego użytkowania nie jest potrzebny żaden adapter CAN
radeyjko się wylancza po 1h

Jak dla ciebie to jest normalne uzytkowanie to nie ma potrzeby kupowac.

Opublikowano

No i w czym masz problem wyłączasz włączasz i działa dalej. Dla mnie to żaden problem.

Opublikowano

mydlo, ja problemu nie mam zadnego, co najwzyej to Ty :razz:

Ale to juz Twoja sprawa co masz dzialajace prawidlowo, a co nie. :twisted:

Opublikowano
Niby wymagają. Ale do komunikowania się z instalcją samochodu (wyświetlanie na fis-e itp) Do normalnego użytkowania nie jest potrzebny żaden adapter CAN, wiem coś o tym bo mam Concert 2 u siebie i wszystko gra, musiałem tylko przerobić podświetlenie, ale to jest 5 min roboty no i radeyjko się wylancza po 1h ale taki problem to nie problem. Więckupuj Concert 2 i bedzie OK

Naprawde dobre :lol::lol:

Jakby tylko do tego potrzebowalo to nie wylaczaloby sie i mialo poswietlanie bez zadnego rzezbienia.

Pare dni na ten temat pisalem, poczytaj, przerabialem to osobiscie (samo podswietlanie rowniez zanim kupilem adapter),

http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2697

Opublikowano
Niby wymagają. Ale do komunikowania się z instalcją samochodu (wyświetlanie na fis-e itp) Do normalnego użytkowania nie jest potrzebny żaden adapter CAN, wiem coś o tym bo mam Concert 2 u siebie i wszystko gra, musiałem tylko przerobić podświetlenie, ale to jest 5 min roboty no i radeyjko się wylancza po 1h ale taki problem to nie problem. Więckupuj Concert 2 i bedzie OK

Naprawde dobre :lol::lol:

Jakby tylko do tego potrzebowalo to nie wylaczaloby sie i mialo poswietlanie bez zadnego rzezbienia.

Pare dni na ten temat pisalem, poczytaj, przerabialem to osobiscie (samo podswietlanie rowniez zanim kupilem adapter),

http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2697

To w takim razie do czego jest potrzebne CAN???

Opublikowano

Do przesylania najrozmaitszych informacji - sterowania roznymi urzadzeniami.

W przypadku radia, wlasnie do sterowania podswietlaniem przyciskow (info o wlaczonych swiatlach), sterowaniem zasilania radia (sygnal czy z zaplonu, jesli silnik nie jest wlaczony to wylacza po godzinie radio - no lub kiedy nie ma takiego sygnalu wlasnie) :???: ,przesylaniem z ABS'u informacji o predkosci np.: na potrzeby zwiekszania natezenia dzwieku wraz ze wzrostem predkosci.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.