Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wiatrak Klimatyzacji wymiana


snajper75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy jest możliwość wymiany wiatraka bez rozbierania połowy auta :mysli: bo goni jak żyd po pustym sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go wyciągnąć bez rozbierania całego przodu, ja wyciągnąłem w sobote i czekam na nowy bo ten się już do niczego nie nadaje, jeśli chcesz to wyśle Ci fotki co trzeba odkręcić żeby wyszedł bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można. Trzeba odkręcić śrubkę która jest zamontowana w górnej części obudowy wiatraka, następnie obracając go w którąś stronę (nie pamiętam w którą, sprawdzisz po wyżłobieniach) i jednocześnie przyciskając blokadę wyjęcia wiatraka z ramy (u dołu) wyjmiesz go bez problemu. Więcej zabawy może być z kablem zasilającym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów: Najpierw należy odkręcić dwie śrubki krzyżakowe na górnej części przodu które tzymają końcówkę łapacza powietrza. Wyjąć dwie części tego łapacza i dopiero wtedy widać śrubkę kontrującą wentylator. Odkręcić ją i następnie lewą ręką odchylić lub najlepiej zerwać delikatny wąs plastikowego zatrzasku na dolnej częśći wentylatora. Przez drewniany kołek uderzyć młotkiem w zaczepy wentylatora aby cały obrócił się ok 2cm. Dobrze jest zdjąć osłonę paska rozrządu i wtedy jest już wystarczająco miejsca aby wyjąć wentylator.

Moja rada: powypinać kable najpierw ze złączek obok zbiorniczka płynu (? ) następnie wypiąć z metalowych zatrzasków(razem z nimi) wyciągnąć te które idą razem z kablami wentylatora a po całym zabiegu puścić górą (bo dołem bez rozbiórki przodu chyba się nie da bo jest ryzyko ocierania o skrzydła wentylatora.

Ps. Mam doświadczenie i zdjęcia jak naprawić wentylator ( dzisiaj to zrobiłem) a zainteresowanym mogę wysłać maillem opis bo nie wiem jak tutaj wrzucić kilka zdjęć.

Pozdrawiam leszek149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...