-
[B5 AFN] Łożyska sprężarki ZEXEL DCW17D jak zdemontować FJL1215 zdjęcia
Nigdzie nie mogłem kupić części więc kupiłem używany kompresor. Leszek
-
Garwolin i okolice spot........
Ja chętnie leszek149
-
Automatyczna skrzynia ślizga się po burzy
Usterka wykryta - dziwny zbieg okoliczności z tą kałużą okazało się że metalowa listwa do mocowania osłony była wygięta i przewód rurka metalowa od skrzyni przetarła się o tą listwę i wyciekł prawie olej. Być może woda schłodziła metal i szybciej się rozszczelniło . Dzisiaj rano samochód nie ruszył. Była laweta i pojechał do zakładu samochodowego - tam to wykryli. Pozdrawiam i kończę temat. Leszek
-
Automatyczna skrzynia ślizga się po burzy
Dzisiaj po burzy po przejechaniu znacznej kałuży zaczęło ślizgać się sprzęgło w automacie. Delikatnie dało się ruszyć następnie po dodaniu gazu samochód słabiutko przyspieszał obroty rosły zminiał się bieg na wyższy a auto słabiutko przyspieszało nie mając siły bo sprzęgło nie przenosiło napędu. Pomalutku pomalutku a potem po rozpędzeniu delikatnie jechało bo chcąc lepiej przyspieszyć czuć było zwiększone obroty ale bez zbytnich przyspieszeńauta. Czy ktoś zna takie przypadki i jak oceniacie bardziej doświadczeni koledzy czy sprzęgło wyschnie czy WYMIANA. Pozdrawiam i oczekuję opinii w temacie. leszek149
-
Skrzynia automatyczna nie zmienia biegów.
Ja miałem takie objawy wymieniłem czujnik obrotów skrzyni był spuchnięty ale potem trzeba skasować błąd. Czujnik ok 30zł . Poniważ dopiero dziś jestem na forum pewno już naprawiłeś podziel się wiadomością co było. Pozdrawiam wszystkich leszek149 Aktualnie mam problem ze skrzynią.. Dzisiaj po burzy przejechałem po dużej wodzie i skrzynia ma oznaki ślizgania sprzęgła czy ktoś miał taki przypadek i czy to samo wuschnie czy tarcza się uszkodziła. Proszę o oceny. Po burzy kałuża była przypadkiem okazało się że przetarła się rurka metalowa o listwę metalową pod skrzynią i wyciekł olej. Ale była laweta i warsztat samochodowy. i temat się zakończył. Pozdrawiam
-
Oświetlenie tablicy wskaźników
AUDI A4 B5 1997r Tablicę mam nieoświetloną nawet nie wiem od kiedy bo jeździłem w dzień. Bezpieczniki sprawdzone OK szczególnie nr 5 i 15. .Brak też oświetlenia tablicy rejestracyjnej ale z tyłu żarówki OK. Może ktoś zna gdzie może być przerwa bo na schematach trudno rozeznać. Pozdrawiam Leszek
-
Słabe wspomaganie w Audi A4 B8
Mam taki sam problem czy już rozwiązałeś problem?
-
Cykanie AFNa
Miałem to samo cykanie. Rada: Zdejmij osłonę silnika z góry aby mieć dostęp do wtryskiwaczy. Odetnij pół metra drewnianego kija od szczotki i na jednym końcu jednym wkrętem przymocuj kawałek sklejki np 3mm o bokach 10x10cm mocując na środeczku deseczki. Teraz końcem kija przykładaj kolejno do wtryskiwaczy a do deseczki przykładaj ucho . EFEKT NIESAMOWITY. W ten sposób możesz obsłuchać sobie wiele elementów efekty warte kijka i deseczki. [email protected] Miałem to samo cykanie. Rada: Zdejmij osłonę silnika z góry aby mieć dostęp do wtryskiwaczy. Odetnij pół metra drewnianego kija od szczotki i na jednym końcu jednym wkrętem przymocuj kawałek sklejki np 3mm o bokach 10x10cm mocując na środeczku deseczki. Teraz końcem kija przykładaj kolejno do wtryskiwaczy a do deseczki przykładaj ucho . EFEKT NIESAMOWITY. W ten sposób możesz obsłuchać sobie wiele elementów efekty warte kijka i deseczki. [email protected] Miałem to samo cykanie. Rada: Zdejmij osłonę silnika z góry aby mieć dostęp do wtryskiwaczy. Odetnij pół metra drewnianego kija od szczotki i na jednym końcu jednym wkrętem przymocuj kawałek sklejki np 3mm o bokach 10x10cm mocując na środeczku deseczki. Teraz końcem kija przykładaj kolejno do wtryskiwaczy a do deseczki przykładaj ucho . EFEKT NIESAMOWITY. W ten sposób możesz obsłuchać sobie wiele elementów efekty warte kijka i deseczki. [email protected]
-
Cykanie podczas pracy silnika
DIAGNOZA cykania-wtrysk sterujący. Panowie ten wątek jest o cykaniu--proszę otworzyć mój wątek "sprytny przyżąd......" z maja 2010r. W skrócie: miałem identyczne dźwięki i je usunąłem a w tym celu zastosowałem mój drewniany stetoskop opisany w w/w wątku za pomocą którego wyraźnie usłyszycie te dźwięki porównując odgłosy czteerech wtrysków. Jeden większy jest to tzw wtrysk sterujący i to on tak cyka. Stetoskop to kawałek kijka od domowej szczotki z zamocowanym na końcu kawałkiem sklejki do której przykłada się ucho a drugim końcem kijka do zaworów wtryskowych. Nie wstwiałem filmiku bo nie wiedziałem jak ale mam go w komputerze i mogę wysłać na emailla waszego . Mój maill: [email protected]
-
Dzwonienie - klepanie w silniku :/
To cykanie to wtrysk sterujący-ten większy. Na forum mój wątek "sprytny przyżąd....." z 23maja 2010r. Opis Działania dałem dzisiaj w innym wątku AFN cykanie. Stetoskop drewniany to kawałek kija od szczotki z zamocowanym poprzecznie kawałkiem sklejki przykładanym do ucha a drugim do wtrysku sterującego i trzech innych dla metody porównawczej. dodatkowe informacje: [email protected]
-
Cykanie AFNa
DIAGNOZA cykania-wtrysk sterujący. Panowie ten wątek jest o cykaniu--proszę otworzyć mój wątek "sprytny przyżąd......" z maja 2010r. W skrócie: miałem identyczne dźwięki i je usunąłem a w tym celu zastosowałem mój drewniany stetoskop opisany w w/w wątku za pomocą którego wyraźnie usłyszycie te dźwięki porównując odgłosy czteerech wtrysków. Jeden większy jest to tzw wtrysk sterujący i to on tak cyka. Stetoskop to kawałek kijka od domowej szczotki z zamocowanym na końcu kawałkiem sklejki do której przykłada się ucho a drugim końcem kijka do zaworów wtryskowych. Nie wstwiałem filmiku bo nie wiedziałem jak ale mam go w komputerze i mogę wysłać na emailla waszego . Mój maill: [email protected]
-
Wężyk do maglownicy i powrotny
masz więcej szczegółów ?
-
Wężyk do maglownicy i powrotny
Czy wężyki w części gumowej posiadają zaworki zwrotne lub czy wogóle w kierowniczym układzie wspomagania jest zaworek zwrotny ewentualnie gdzie? Czy wężyki gumowe mają w środku powierzchnie teflonowe i one mogą się odklejać i blokować przepływ płynu od pompy do maaglownicy? Czy można zastąpić orginalny wężyk dorobionym? A4, B5, AFN, 1,9TDI, 110KM
-
Czerwona lampka od poziomu oleju zapala się na dołkach
Czerwona lampka od oleju zapala się jadąc po dołkach lub np. zjeżdżając z wyższego krawężnika a po kilku sekundach równej jazdy gaśnie. Poziom oleju na bagnecie jest prawidłowy a wymiana oleju nie pomogła. Samochodem tym jeżdżę 4lata Może ktoś miał taki przypadek ? Audi A4 Silnik 1.9 TDI B5 AFN 1998r.
-
Co to za cykanie?
Jeżeli nadal masz problem lub do innych osłuchów pomocny jest drewniany stetoskop znajdziesz go na moich postach z maja 2010r Leszek
leszek149
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta