Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Stuki w przekładni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam taki problem.

Moja stara przekladnia strasznie stukala i miala luzy.Zakupilem od Barta jego przekladnie.

Wszystko bylo cacy przez 2 tyg.Dzisiaj zauwazylem, ze jak ruszam energicznie kierownica lewo-prawo to znowu slychac te stuki.

Na dziurach tez je slysze. Sa mniej slyszalne niz kiedys,ale jednak sa.

CHyba niemozliwe,zeby padla kolejna przekladnia po 2 tyg :wallbash: :wallbash:

Co to moze byc??

Karda laczacy kierownice z maglem??

Reka luzow nie wyczulem jak mialem rozebrane wszystko.

Opublikowano

jedź na szarpaki

Opublikowano
  • Autor

Dodam,ze zawiecha jest nowa.

Opublikowano

Mi też tak stukało ale z b5 do póki geometri nie ustawiłem :mysli:

Opublikowano
  • Autor

No chyba nie myslisz,ze 2 tyg jezdzilem bez ustawionej geometrii?? :embarrassed:

Opublikowano

No to kupiłeś wyjebany magiel albo nie wiem. Łączniki nowe?

Opublikowano

Magiel , końcówka drążka ew. drążek , tzw. "krzyżak" ... sprawdź czy dobrze dokręciłeś magiel przy wymianie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Koncowki sa nowe.Magiel jezdzil u Barta i bylo ok.U mnei tez bylo ok.Teraz to sie zaczelo.

Jak tego kardana sprawdzic??Niby luzow nie ma.Dokrecenie to te 3 sruby,czy chodzi Ci o polacznie magiel-kardan?[br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 22:59_________________________________________________I puka cos mocno z prawej strony.

Moga to byc drazki??

Bez rozebrania chyba nic nie zdzialam :(

Opublikowano

moze coś luźne?? watpie aby wysypał sie po 2 tyg....

Opublikowano
  • Autor

Nie moze byc luzne.

Zreszta na geometrii by wyszlo.

Opublikowano

Moze sprobój dokrecic ta srube w przekładni , do redukcji luzów, i wtedy zobaczysz czy jest roznica, wystarczy poł obrotu i powinno byc czuc, nie wiem czy to dobry pomysł ale ja tak wlasnie zrobiłem i wiedziałem wtedy ze to na bank przkładnia. Aczkolwiek te dokrecanie nic nie daje oprocz chwilowo czasowego (1 tydzien) zniwelowania luzu, pozniej szybko luz wraca. Poprostu druga lub regeneracja... :wallbash:

Opublikowano

Moze sprobój dokrecic ta srube w przekładni , do redukcji luzów, i wtedy zobaczysz czy jest roznica, wystarczy poł obrotu i powinno byc czuc, nie wiem czy to dobry pomysł ale ja tak wlasnie zrobiłem i wiedziałem wtedy ze to na bank przkładnia. Aczkolwiek te dokrecanie nic nie daje oprocz chwilowo czasowego (1 tydzien) zniwelowania luzu, pozniej szybko luz wraca. Poprostu druga lub regeneracja... :wallbash:

gdzie znajduje sie ta sruba ?

Opublikowano
  • Autor

Zakupilem nowe drazki.W tyg wymienie i zobacze co jest grane.Obadam jeszcze raz dokladnie kardana.

Opublikowano

Moze sprobój dokrecic ta srube w przekładni , do redukcji luzów, i wtedy zobaczysz czy jest roznica, wystarczy poł obrotu i powinno byc czuc, nie wiem czy to dobry pomysł ale ja tak wlasnie zrobiłem i wiedziałem wtedy ze to na bank przkładnia. Aczkolwiek te dokrecanie nic nie daje oprocz chwilowo czasowego (1 tydzien) zniwelowania luzu, pozniej szybko luz wraca. Poprostu druga lub regeneracja... :wallbash:

gdzie znajduje sie ta sruba ?

sruba jest tam gdzie wchodzi drazek atakujacy od kierownicy do przekladni, jak wlozysz reke miedzy silnikiem a zbiorniczkiem plynu chlodzocego i dotkniesz w tym miejscu przekladni, to sruba jest od spodu przekladni, na klucz 17, tylko nie rob duzego obrotu u mnie doslownie 1/3 i luz zniknal.

Opublikowano

Moze sprobój dokrecic ta srube w przekładni , do redukcji luzów, i wtedy zobaczysz czy jest roznica, wystarczy poł obrotu i powinno byc czuc, nie wiem czy to dobry pomysł ale ja tak wlasnie zrobiłem i wiedziałem wtedy ze to na bank przkładnia. Aczkolwiek te dokrecanie nic nie daje oprocz chwilowo czasowego (1 tydzien) zniwelowania luzu, pozniej szybko luz wraca. Poprostu druga lub regeneracja... :wallbash:

gdzie znajduje sie ta sruba ?

sruba jest tam gdzie wchodzi drazek atakujacy od kierownicy do przekladni, jak wlozysz reke miedzy silnikiem a zbiorniczkiem plynu chlodzocego i dotkniesz w tym miejscu przekladni, to sruba jest od spodu przekladni, na klucz 17, tylko nie rob duzego obrotu u mnie doslownie 1/3 i luz zniknal.

dzieki :) dla pewnosci zapytam ...obrot w prawo tak ?

Opublikowano

W prawo ;) ale malo wyczyc powinienes.

Opublikowano

W prawo ;) ale malo wyczyc powinienes.

dzieki bede pamietac :good:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

mam problem... od pewnego czasu borykam sie z delikatnym pojedynczym stukiem podczas dodawaniem lub ujmowaniem gazu... wczoraj bylem u mechanika , wyczuwam delikatny luz na wale i pukniecia, wyglada tak jakby sie gdzies wyrobil na laczeniu (w srodku walu tam jest chyba wieloklin) przy podporze, jest to mozliwe? niestety samej podpory nie dojrzalem gdyz dostep jest tam niezaciekawy... przerabial ktos taki problem?

Opublikowano

mam problem... od pewnego czasu borykam sie z delikatnym pojedynczym stukiem podczas dodawaniem lub ujmowaniem gazu... wczoraj bylem u mechanika , wyczuwam delikatny luz na wale i pukniecia, wyglada tak jakby sie gdzies wyrobil na laczeniu (w srodku walu tam jest chyba wieloklin) przy podporze, jest to mozliwe? niestety samej podpory nie dojrzalem gdyz dostep jest tam niezaciekawy... przerabial ktos taki problem?

:mysli: nie pomyliłeś Ty przypadkiem działów :mysli: to dział o układzie kierowniczym , wątek o przekładni kierowniczej ( tzw. maglownicy ) :cool1:

Może >>> tutaj <<< najpierw zajrzyj

Opublikowano

chyba nie ten watek, przekladnia to nie wal,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.