Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Znosi gwałtownie przy nierównościach


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, że od pewnego czasu gdy jadę prędkością 90-110 i przejeżdżam po łatach na jezdni czy innych małych nierównościach to znosi mi auto raz na lewą stronę a raz na prawą stronę.Jest to bardzo gwałtowne prawie nie do opanowanie.

Dodam, że mam zmienione na początku tego roku zawieszenie(całe).Koła zawsze wywarzane, zbieżność też sprawdzona.Opony mają około 3-4mm.

Czy ktoś z was Pany wie co to może być??czy to może być wina opon?Co jeszcze mogę sprawdzić??

Pozdro

Ps-Jeżeli jest wątek o tym problemie to proszę o nakierowanie bo nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amo może i też ale posprawdzaj ciśnienie w kołach i oczywiście luzy początek roku był prawie 8 miesięcy temu także luz jakis może być na przednim zawieszeniu ale sprawdź też tylna belkę bo mogę się założyć ze nigdy tuleje nie były wymieniane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na SKP i sprawdź amory, któryś z nich umarł i auto traci kontakt z jezdnią

Potwierdzam, mi padły amory z tyłu i auto było nieprzewidywalne po wjechaniu na jakąkolwiek nierówność, tył latał jak chciał, skakał przy hamowaniu jak piłka, generalnie dramat :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.

Dzięki za szybką reakcję.

Ciśnienie na oponach co jakiś czas sprawdzam i ewentualne braki uzupełniam.

A amory-nie przeszło mi to przez myśl.Patrze na auto stoi równo jedynie przy nacisku na nadkole nie wraca zaraz tylko się lekko bujnie ze 2 razy.

Simerbloki co to takiego??

A tulei na tylnej belce rzeczywiście nie ruszałem.Można jakoś je sprawdzić?Czy to ciężko wymienić samemu?

Zacznę chyba od amorów bo też nigdy nie ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie przy nacisku na nadkole nie wraca zaraz tylko się lekko bujnie ze 2 razy.

No to już masz odpowiedź. Ale najlepiej potwierdzić na testerze do amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to troszkę znów popłynę z kasą ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jeszcze sprawdzę na stacji diagnostycznej.

Pozdro i dzięki za POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to troszkę znów popłynę z kasą ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jeszcze sprawdzę na stacji diagnostycznej.

Pozdro i dzięki za POMOC

W sprawie części odezwij się do TOM77 , co do robocizny, nie wiem, jakie to są koszty, bo wymieniałem sam.

Ja kupiłem SACHS SuperTouring w InterCarsie po 175 netto za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Toma juz kupowalem wiec znam temat :> .

Dziś jadąc do pracy(30km) zauważyłem ze mi znosi auto do środka jezdni.Zbieżność była sprawdzana kilka dni temu i wszystko w normie.Czy zużycie amortyzatorów ma wpływ na tor jazdy na równym?Co jeszcze jest odpowiedzialne warte sprawdzenia dotyczące prostej jazdy.Pan z diagnostyki powiedział,ze opony mogą mieć duży wpływ.Czy te tuleje na tylnej belce tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Toma juz kupowalem wiec znam temat :> .

Dziś jadąc do pracy(30km) zauważyłem ze mi znosi auto do środka jezdni.Zbieżność była sprawdzana kilka dni temu i wszystko w normie.Czy zużycie amortyzatorów ma wpływ na tor jazdy na równym?Co jeszcze jest odpowiedzialne warte sprawdzenia dotyczące prostej jazdy.Pan z diagnostyki powiedział,ze opony mogą mieć duży wpływ.Czy te tuleje na tylnej belce tez?

Generalnie każda niesprawność zawieszenia może powodować, że auto nie zachowuje prawidłowego toru jazdy.

Według mnie powinieneś zacząć od wizyty w jakimś dobrym serwisie, który oceni zuzycie amortyzatorów, luzy w elementach metalowo-gumowych zawieszenia + wizyta w wulkanizacji w celu skontrolowania stanu opon i wyważenia kół.

Wtedy będzie wiadomo, co jest przyczyną.

BTW, przy luzach w zawieszeniu ustawienie zbieżności można o kant tyłka potłuc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tuleji w tylnej belce powiem że nie jest łatwe , ponieważ demontaż starych jest trudny bo są wbite na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tuleji w tylnej belce powiem że nie jest łatwe , ponieważ demontaż starych jest trudny bo są wbite na siłę

Są do nich odpowiednie ściągacze.

Poza tym nie są "wbite na siłę", tylko ciasno spasowane, bo to nie tuleja w belce ma pracować, tylko guma w tejże tulei. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...