Skocz do zawartości
IGNOROWANY

UWAGA!! Oszust "Marques Jug"


rafalskilca

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam przed "miłym" angielskim kolekcjonerem :evil:

Otóż trzy dni temu wystawiłem swoją Audiolę na sprzedaż poprzez otomoto.pl. Jak wiadomo portal ten przekazuje ogłoszenie do "zaprzyjaźnionych" portali ogłoszeniowych, w tym zagranicznych.

Wszystko ładnie, pięknie, zainteresowanie i jego szybkość zaskoczyło mnie na plus, jednak wczoraj zaświeciła sie kontrolka - pierwszy mail od pana z Anglii:

"Hello,

I am interested in your item and would like to know the asking price

as well as the condition. Thank you

Marques Jug

[email protected]

Skype name:Marques.Jug

Facebook:Marques Jug"

żeby było szybko i profesjonalnie przetłumaczyłem link ogłoszenia w googlach i tak mu odesłałem..... potem kolejny mail od niego:

"I have looked at it a few times now, and after looking

around, i'm satisfied with the great condition but what's your actual

price for it. I love a bargain, so i would like to get it as soon as i

can. I would be able to make payment through paypal, i find it the

easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable

method of payment... Let me know your price for it . I hope to hear

from you soon, and i will make all transportation preparations for the

it to be transported to my home in London,UK."

Czyli po krótce, oglądał przetłumaczone ogłoszenie kilka razy, jest usatysfakcjonowany świetnym stanem i takie tam słodzenie ble ble ble, że musi przygotowac transport do UK.... i najlepsze, że będzie chciał zapłacić PayPal'em..... a juz kiedyś czytałem na forum Toyota Land Cruiser o podobny akcjach z zagranicy, gdzie przysyłają czek na kwotę wyższą niż w ogłoszniu a potem że niby to pomyłka i przoszą o zwrot nadwyżki poprzez Western Union. Oczywiście paypal to lipa a westernem ludzie kase odsyłali zeby dokończyć finalizację transakcji.

To mu odpisałem (już świadomy tego wałka) że akceptuję tylko gotówkę, żadnych paypali, czeków i kart kredytowych............ a ten mi dziś rano że może też przygotować przelew bankowy i żebym mu podał dane mojego konta:

"Okay But yet ​Ɣ☺ΰ can accept Bank transfer for immediate payment so that ​Ɣ☺ΰ can receive Ɣ☺U̶̲̥̅̊я money witout ​№ delay so all ​Ɣ☺ΰ have †☺ do now is †☺ send ♍Ƹ̴ Ɣ☺U̶̲̥̅̊я Bank details for †ђξ payment.thanks for understanding"

Nic już nie odpisałem tylko wysłałem linka to forum gdzie opisuja i przytaczają jego mail'e wraz z nick'iem.... i cisza :naughty:

Dla wnikliwych: wstarczy w google wpisać "Marques Jug" i jest kilka ciekawych historyjek na polskich forach.

pozdro serdeczne i uważajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedawałem A6 to też się do mnie odzywał. nic nowego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ja u niego znalazłem A4 B6 cabrio za 30 tysi (brat umarł, zostawił auto w spadku on go nie chce i oddac za pół darmo ... ) nawet mi bilet na samolot przysłał heheh :D Dobrze że pracuje trochę z grafiką i przechyliłem ekran na bok i zobaczyłem że to wałek :D[br]Dopisany: 08 Sierpień 2011, 12:29_________________________________________________Osobiście Wam powiem że nie wiem o co im chodziło w moim przypadku ale chyba tylko o to żebym jechał na lotnisko i się dowiedział że mam podrobiony bilet :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze on tym paypalem nie przesyła kasy tak? a Ty mu miałeś nadwyżkę wysłać? Nie słyszałem o tym;p :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie niby przesyła tylko że jeb...aniutki podobno później z innej swojej skrzynki tzn. [email protected] wysyła Ci potwierdzenie ze kase przyjęto i wkrótce powinna być na twojej karcie lub koncie..... a potem to juz standard - prosi o zwrot nadpłaty.... tak bynamniej zrozumiałem z opisów ludzi na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy go złapią :gwizdanie: zaraz mu maile napisze ze ściga go FBI :naughty:[br]Dopisany: 08 Sierpień 2011, 15:10_________________________________________________A dokładnie komendant FBI http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=216601.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi jedna rzecz. Czemu ludzie tak naiwnie wierzą w treść maila (podrobiony z paypal'a), że kasa jest na koncie i od razu odsyłają nadpłatę ?? :mysli:

Podstawa to sprawdzić czy faktycznie ta kasa jest a nie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dostałem dwa e-maila od tego Pana :P Mogę przesłać nawet ich treści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

Mi też kilka dni temu pisał jakiś amerykański "MARINES" (żołnierz chyba) który niby jest na Haiti i chce zapłacić pejpalem to mu odpisałem kulturalnie "f*ck off fucking swendler" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że oni korzystają z kradzionych kart płatniczych? dadzą ci potwierdzenie z paypala - realnego że jakiś przelew jest ale czeka na weryfikację, przyjadą po auto, a za parę dni paypal cofnie kasę bo kradzioną kartą zapłacone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ten jego angielski to chyba polskocygańskoangielski ew. podobny

co do płatności przez PayPal to ja nie miałem nigdy problemów nawet w transakcjach do USA i zwrotami tym bardziej, wiadomo trzeba być ostrożnym i zawsze sprawdzać stan konta a nie tylko maile z konta PayPal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi jedna rzecz. Czemu ludzie tak naiwnie wierzą w treść maila (podrobiony z paypal'a), że kasa jest na koncie i od razu odsyłają nadpłatę ?? :mysli:

Podstawa to sprawdzić czy faktycznie ta kasa jest a nie :wallbash:

Mnie dziwi co innego - jak można być aż tak naiwnym, by wierzyć, że ktokolwiek z innego kraju wyrazi jakiekolwiek zainteresowanie zakupem samochodu używanego w Polsce :cool1: :cool1: :cool1: :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimi, w UK z powodzeniem schodzą auta LHD z Francji, Niemiec czy Hiszpanii

Ale kupowane najpierw w Niemczech/Holandii/Belgii przez Polaków i tu w Polsce eksploatowane?

Bo jeśli tak, to pierwsze słyszę, no ale człowiek uczy się przez całe życie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma nowości co do zakupu auta z PL przez zachodniaka, mój znajomy sprzedał S4 B6 w Avancie do niemcowni, auto stało w komisie ASO w Poznaniu i niemiec je znalazł, zapłacił gotówką i odjechał

kiedyś inny znajomy sprzedał wyrezane Corrado G60 także do niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma nowości co do zakupu auta z PL przez zachodniaka, mój znajomy sprzedał S4 B6 w Avancie do niemcowni, auto stało w komisie ASO w Poznaniu i niemiec je znalazł, zapłacił gotówką i odjechał

kiedyś inny znajomy sprzedał wyrezane Corrado G60 także do niemiec

No ok, niech Wam będzie, ale to i tak są pewnie incydentalne przypadki :wink4: :wink4: :wink4:

Poza tym, S4 i Corrado G60 to raczej "białe kruki", a nie popularne auta, jak B6 1.9 TDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...