Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Błąd P0420 i Pytanie


maciasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po podłączeniu do kompa wywala mi błąd P0420"Zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników tzw współczynników konwersji(blok cylindrów nr1) poniżej wymaganej wartości. Przejrzałem trochę forum na temat tego błędu najprawdopodobniej katalizator już pada, czy można jeździć bez katalizatora? i czy warto kupować używany? Proszę o rady :) Dodam że po odpalaniu silnika samochód chodzi nierówno ok 30 sekund obroty się lekko podnoszą, po chwili jest wszystko ok

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem łatwy do rozwiązania było już na forum wystarczy poszukać... :szukaj: Sam przerobiłem problem. Co do katalizatora błąd wywalał co ok 350-500 km wywaliłem kata(fakt był lekko przytkany) i wsadziłem strumiennice efekt był (lekko głośniejszy wydech, silnik bardziej elastyczny,żywszy) pomimo tego błąd był po około 450-500 km. Problem rozwiązałem kiedy zostawiłem oświetlenie kabiny włączone(nie specjalnie :kox:) na 2 dni aku padł, ładował się 2 dni z przerwą w nocy. Od tamtej pory cisza. kilka tys km zrobiłem i spokój. :gwizdanie: więc warto zerknąć na baterie, moja wydawała się dobra a tu takie coś wynikło.

http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-a4-a6-passat-1-8-20v-i2029828427.html

To co prawda jest do 1.8 ale do ALT 2.0 jest taki sam na 99% - kwestia kontaktu. Odnośnie kupna katalizatora to kwestia możliwości finansowych, teraz jest duży wybór...zamienników, ori coś ponad 2000 zł. Nie wiem jak u was z znikającym olejem ale kat prędzej czy później padnie a strumeinnica(link) się nie zapcha według mnie.

Co do obrotów to tylko na zimnym mogą podskoczyć samoczynnie to jest ssanie automatyczne. W moim rosną do ok 1200rmp po chwile jest norma.

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...