Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zamiast zamknąć otwiera się szyba.


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z lewą przednią szybą. Posiadam fabryczny centralny zamek, i dokupiony pilot z centralką od Stiga. Auto nie posiada modułu komfortu. Według instrukcji z forum kabel zielony dołączyłem do kabla czerwono-brązowego. Domykanie szyb działa po zamknięciu auta. Wczoraj będąc w podróży zamknąłem auto. Po chwili kolega zwrócił uwagę, że mam otwartą szybę. Otworzyłem i ponownie zamknąłem auto i było ok. Dzisiaj jadąc uchyliłem szybę na jakieś 3cm. Gdy chciałem zamknąć, nacisnąłem przycisk raz i puściłem żeby sama się domknęła. Szyba odsunęła się do połowy, za drugim razem normalnie się domknęła. Zacząłem "dręczyć" tę szybę no i potem wszystko działało. Znowu odsunąłem na 3 cm i z tego co zauważyłem problemy się zaczynają gdy szyba jest dłużej otworzona. Zdarza mi się zamknąć drzwi na całkiem otworzonej szybie. Wtedy słychać jak by miała zaraz wypaść z drzwi. Co może być problemem ?[br]Dopisany: 08 Sierpień 2011, 22:58_________________________________________________Chyba wyczaiłem o co chodzi. Szyba ładnie się otwierała, ale z domykaniem zawsze było gorzej. Podczas domykania szyby przytrzymałem ją na siłę i się cofnęła w dół. Czy to będzie wina prowadnic ? Np prawej szyby za nic nie da się zatrzymać ręką. VAG nie pokazał żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spsikaj linke i prowadnice jakims smarem w spreju(silikonowym) albo wd 40,powinno pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerke i zobacz czy masz cale plastiki na prowadnicach,jak bedą popekane to szyba ma opór przy zamykaniu i robi sie tak jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ADP dzieje się podobnie, z tym że ja nie mam pilota, tylko że z obiema szybami - jest to o tyle irytujące, że raz zamknąłem sobie autko, i nie zauważyłem że szyba od strony pasażera się otworzyła - a w nocy była burza :decayed: .

Czasem mam też problem z czym innym, mianowicie jak przytrzymam przycisk zamykania szyb, to szyba jedzie chwile do góry, po czym zmienia zdanie i jedzie w dół jednak :confused4:

Dodam że doraźnym rozwiązaniem jest odłączenie klemy akumulatora - na jakiś tydzień mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazał się uszkodzony ślizg, gdy szyba stawiała za duży opór uruchamiał się bezpiecznik zapobiegający przytrzaśnięciu palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazał się uszkodzony ślizg, gdy szyba stawiała za duży opór uruchamiał się bezpiecznik zapobiegający przytrzaśnięciu palców.

Wczoraj zauważyłem u siebie dokładnie takie same objawy jak u kolegi wyżej. Otwieranie i zamykanie szybek przebiega sprawnie, tylko przednia prawa szyba cos mi szwankuje - tak jakby czujnik przeciazeniowy zaczynal dzialac przy zamykaniu. Wyglada to tak ze zamykam szybe...ona dojezdza do prawidłowego polozenia po czym otwiera sie do polowy i tak za kazdym razem. Nie probowalem jeszcze zamykac z pilota-moze to cos pomoze. Jesli by nie pomoglo to czy jest takis na to sposob ??? Ktoś wyzej pisal o ustawieniu krancowki szyby ... - jak się to ustawia ?

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:40 ----------

U mnie okazał się uszkodzony ślizg, gdy szyba stawiała za duży opór uruchamiał się bezpiecznik zapobiegający przytrzaśnięciu palców.

Wczoraj zauważyłem u siebie dokładnie takie same objawy jak u kolegi wyżej. Otwieranie i zamykanie szybek przebiega sprawnie, tylko przednia prawa szyba cos mi szwankuje - tak jakby czujnik przeciazeniowy zaczynal dzialac przy zamykaniu. Wyglada to tak ze zamykam szybe...ona dojezdza do prawidłowego polozenia po czym otwiera sie do polowy i tak za kazdym razem. Nie probowalem jeszcze zamykac z pilota-moze to cos pomoze. Jesli by nie pomoglo to czy jest takis na to sposob ??? Ktoś wyzej pisal o ustawieniu krancowki szyby ... - jak się to ustawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...