Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Ocena map mojej audi 1,8t troszke duzo pali.


zuczek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o ocene map i ustawień instalacji w mojej audi.

troszke mi duzo pali na trasie ok 11,5 litra. przy predkosci od 90 do 110.

instalacha stag4

reduktor zavioli s

wtryski omvl niebieskie

z góry dziekuje :)

g1.jpg

g2.jpg

g3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duże ciśnienie za male dysze i mapa jest jakaś dziwna a to ze mnożnik na koniec idzie do góry to w ogóle jakaś głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zavoli s to ciśnienie jest ok, ja bym dysz i ciśnienia nie ruszał gdż mnożnik jest w zakresie tolerancji.

Osobiście nie ustawiam staga na mapki tylko na korekty na vagu, ale jeśli auto dobrze jeździ i nie ma błędów mieszanki w ecu a korekty długie są w normie to jest ok.

Przy tych wtryskach to spalanie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy wtryski sa tego samego zdania co ty co do ciśnienia, a zavoli to wogóle nie nadaje sie do silnika turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i wszystko jasne... :)

okazało się ze miałem uwaloną pierwsza sondę ta przed katem.

sonda wymieniona mapa zrobiona na nowo, autko śmiga idealnie w każdym zakresie obrotów :) spalanie zmniejszało się na trasie do 9,5 l.

Jeśli ktoś za zachodniopomorskiego szuka dobrego gazownika to na prv mogę podać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obniż sobie ciśnienie na kolektorze bo duże masz okolo 50-60 ma być .I jak koledzy pisali podłączyć vag i interfejs do gazu i w drogę ustawienia krótkie i długoterminowe na sondach ja tak zrobiłem i teraz jest oki nie wiem jak spalanie ale chyba takie samo jakie miałem trasa 10l miasto różnie od 12 w wzwyż aha i pytanko a jak te wtryskiwacze ci chodzą ja mam valteki i je wymieniam za wolne są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co ci chodzi i myślę że coś przekombinowałeś. Jeśli chcesz powiedzieć ze ostatnia kropka mnożnika jest przy osi nazwanej ciśnienie kolektora i przesuwając ją to zmieniasz to ciśnienie to wykasuj swoje posty dotyczące tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oto mi chodziło tylko mówię ze gaziarz to ustawiał bo tez miałem na 120 i mówił ze zadużo jest to zmienił na 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wiesz o czym piszesz to jest oś wykresu tak samo jak czas wtrysku i mapy są wyświetlane jako wykres funkcji zależności czasu wtrysku i ciśnienia w kolektorze dolotowym (os prawa i dolna) ani jednego ani drugiego się nie ustawia w sterowniku lpg jedyne co ustawiasz to mnożnik i do tego jest wykres mnożnika zależnego od czasu wtrysku (oś lewa i dolna) jeśli gaziarz tak powiedział jak napisałeś to znaczy ze musi się douczyć jeśli ustawił ci tak kropkę jak mówisz to porostu ustawił mnożnik 0.8 w tym miejscu, tylko nie rozumem dlaczego według niego to ważne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakład nazywa sie GT GAZ i znajduje sie na ulicy tenisowej.

ta mapa jest nie aktualna, jutro zrobie nowa i pokaze.

wczoraj wrociłem z trasy szczecin -lwówek sląski- szczecin. spalanie gazu 9,5 litra, ale przy dużych predkosciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...