Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zmienność jasności świateł mijania


Jey_Di

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie. Ostatnio zauważyłem w moim aucie że jak go uruchomię i włączę światła mijania to widać jak one przygasają a następnie rozjaśniają się ,takie pulsowanie.Zmierzyłem miernikiem napięcie na alternatorze i na wolnych obrotach i włączonych światłach mijania pokazywał 14,5 V a za sekundę 14,4 V i za chwile 14,3 V i tak non stop.Jak mu dodam gazu powyżej 1000 obrotów problem znika.Czym może to być spowodowane? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz bardzo duży pobór prądu (klima, może jakieś zwarcie), albo szczotki się kończą w alternatorze. Może być jeszcze stabilizator napięcia na wykończeniu, ale tego nie podejrzewam, najczęściej szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na regulator napięcia. Pulsuje Ci cala elektryka (podświetlenie radia , klimy , itd)?

Przyznam się strzeże że nie zwracałem uwagi na te urządzenia, jest tak tylko na wolnych obrotach.Jak go zostawię na postojowych to one też pulsują. Ale sprawdzę dla pewności podświetlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pulsuje Ci i to i to pozostałe rzeczy pewnie też tylko może to być mniej widoczne. Podjedź do jakiegoś fachury od alternatorów jeśli to tylko regulator nie powinno być drogo kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem to samo, łatwo stwierdzić co pada, odpal auto włącz klimę grzanie tylnej szyby radio itp wszystko co ciągnie dużo prądu i zmierz jaki masz prąd lądowania jeśli poniżej 14V to na 99% regulator do wymiany bardzo prosta robudka na 10 min tu masz numery regulatora napięcia numer boscha 1197311511 nie kupuj zamienników tylko kup or boscha koszt około 145zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...