Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Pytanie o korekcję wtrysków


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w temacie,

jaki wpływ na pracę silnika, po wymianie sterującego, mam na nim korekcje, na VAgu ok 1.8 mg/suw, wtrysk był kupiony używany, na pozostałych jest ok, około 0.3, 0.2/.

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką korekcią to chyba za darmo go dostałeś. Chyba że coś nie tak ogólnie jest z cylindrem

powiedz coś wiecej, sprawdzałem go na maszynie, cisnienia miał te same co ten wyjety z silnika,

tyle że ten co mam po oznaczeniach wychodzi że może byc od AKE pierwszej generacjii

a tak nawiasem, ostatnio podłączałem innego AKNa, i miał jeszcze wieksze rozbieżności,

dlatego pytam jaki wpływ maja te rozbieżności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje to ogólny stan na cylindrze. Im wieksze tym gorzej ogólnie jak już sie zbliżają do dwóch na ciepłym silniku to już nie dobrze. A objawiać sie to może np: drżeniem silnika i kopceniem na czarno jeżeli wtryski leją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korekcje ma wpływ tyle roznych rzeczy ze nie podjął bym się wyrokowania na ich podstawie stanu wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie korekcja jest reakcja na wielkość przyśpieszenia wału korbowego :) czujnik położenia jest tak skonstruowany by ecu widziało który cylinder z jaką efektywnościa pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na tej podstawie nie mam pojęcia jak ktoś może powiedzieć, że któryś z pompowtryskiwaczy lub wtryskiwaczy pracuje źle. Korekcje stanowią o złym stanie cylindrów a nie pompek cz też wtrysków ale...Gdzieś głupiego trzeba znaleźć ale gdzie...Szukaj w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje stanowią o złym stanie cylindrów a nie pompek cz też wtrysków ale....

albo i nawet o zlej pracy nastawnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo by ocenic, ze korekcje sa duze albo nie sa duze trzeba wiedziec jaka jest dawka a do tego potrzeba loga 001.

Czyli bez wlaczonej klimy na rozgrzanym robimy 001S, 013S, 014S i dla porzadku 004S+BS (bo zje... kat wtrysku moze np podwyzszyc dawke a wiec i korekcje)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo by ocenic, ze korekcje sa duze albo nie sa duze trzeba wiedziec jaka jest dawka a do tego potrzeba loga 001.

Czyli bez wlaczonej klimy na rozgrzanym robimy 001S, 013S, 014S i dla porzadku 004S+BS (bo zje... kat wtrysku moze np podwyzszyc dawke a wiec i korekcje)

Pozdrawiam,

Przemek

zrobie logi to wrzuce, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...