Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[WINDOWS XP] Jak usunąć lub wyłączyć procesy iexplore.exe ???


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

W menadżerze zadań uruchamiają mi się dwa procesy które zamulają lekko pracę komputera wykorzystując pamięć RAM, wiem że są one związane z przeglądarką INTERNET EXPLORER, ale ja nie używam IE tylko Mozilla Firefox, nie mogę ich wyłączyc bo pojawiają się od nowa.

Co robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączysz całkowicie iexplore.exe

Możesz jedynie ograniczyć dostęp do IE w panelu sterowania - dodaj usuń programy- określe dostęp dp programów.

Tam możesz również ustawić inne dostępy w systemie.

Ja też mam tego syfa wyłączonego :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wylaczyc, wywalajac internet explorera calkowicie z komputera ( kiedys widzialem program ktory do tego sluzyl ale nie pamietam jak sie nazywal bo tak normalnie to sie go nie da usunac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w panelu tak jak pisałem moze zrobić ograniczenie dostepu, wtedy nawet zniką ikonki IE w kompa (pulpit, menu start)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli siedzi wirus to już za późno :thumbdown:

Trzeba przekowapać kompa skanerami online, ewentualnie zastosować jakąś "penicylikę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.worldstart.com/weekly-download/archives/reg-cleaner4.3.htm -

reg-cleaner

Przydatne darmowe narzędzie do zarządzania rejestrem systemowym. Umożliwia m.in. usuwanie nieużywanych wpisów rejestru pozostawionych przez zainstalowane oprogramowanie, usuwanie programów z listy "Dodaj/Usuń Programy" w panelu sterowania Windows, usuwanie nieużywanych bibliotek DLL (również współdzielonych) oraz zarządzanie typami plików. Umożliwia stworzenie kopii zapasowej rejestru. Dużą zaletą jest programu jest przejrzysty i polskojęzyczny interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reg-cleaner to dziadostwo. Polecam, jv16 ale jak ktoś nei czyścił rejestru to ostrożnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wiedziałem żeby pomagał.

Zawsze można pobawić się ręcznie.

Menu start- uruchom- regedit - ctr+f i wpsiujemy co szukamy :naughty:

W pojedyńczych przypadkach można usuwać całe klucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby jeszcze komp nie mulil to w start\uruchom wpisujemy msconfig

i odznaczamy sobie niepotrzebne rzeczy w autostarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu jkis program ew. jakis dodatek wymaga polaczenia sie z internetem .. ja w kasperskym widze jak jakis niepowolany program zamierza sie polaczyc z internetem i tyle .. wtedy blokuje i sie nie laczy.. tez mialem ten problem ale ustawilem domyslna przegladarke mozille .. i zablokowalem programy nie chciane w kasperskym i mam spokoj do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczyłem dostęp internet explorer, ustawiłem firefoxa jako domyślną przeglądrkę, ale procesy w menadżerze zostały jest powtórzony proces iexplore.exe dwa razy i jak wyłączam włączają się od nowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ten program http://www.gmer.net/index.php?lang=pl a najlepiej poczytaj najpierw może pomoże, bo moim zdaniem to jakiś "robal" tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych pomysłów nie działa trochę mi wyczyściły komputer ale te procesy iexplore.exe nadal działają i lekko zamulają

Ma ktoś inne pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze tego programu http://www.pctools.com/pl/spyware-doctor/?ref=google&gclid=COTg3anNwZECFQK8aAodRUNACw oraz wyczyść w trybie awaryjnym folder Temp jeżeli to nie pomoże spróbuj zainstalować firewall-a http://www.outpost.pl/produkty/outpost-firewall-pro/opis.html i patrzeć komu dajesz dostęp do netu tzn. jakie programy chcą i wtedy może wyłapiesz tych intruzów i je zneutralizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiełm że nie pomoże :thumbdown:

Nie da się totalnie wyłączyć tego procesu.

Skanowałeś skanerami online ? Wiesz już jaki proces zamula kompa ?? nie musi to być koniecznie iexplore :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest iexplore.exe bo otwiera się 2x i jak już go wyłącze to kom się uspokaja, ale po pewnym czasie włączają się spowrotem i komp znów zaczyna lekko przymulać :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...