Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż boczków bagaznika AVANT


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zdemontować tylne boczki bagaznika w avancie, na co mam zwracać uwage :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie na to by ciągnąć do siebie patrząc od środka bagażnika, a nie do góry bo inaczej połamiesz zatrzaski. One dość mocno trzymają, ale puszczą bez tworzywa :wink4: reszta to parę śrubek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ide działać, mam luzem dwa boczki wiec zobacze sobie te zatrzaski o których piszesz :wink4:[br]Dopisany: 16 Sierpień 2011, 17:04_________________________________________________Wiec tak boczek zdemontowałem, ale nie udało mi sie go podmienić :mysli: pierwszym problemem był mechanizm pasów <- nie wiedziałem jak go zdemontować, ale gorszym problemem okazał sie brak całego uchwytu do wspomnianiego zatrzasku mocującego boczek. Musze w nowych boczkach przeszczepic te całe uchwyty u jakiegoś plastikmena. Schody zaczeły sie przy przykręcaniu boczka...

Dla potomnych opisze

Żeby zdjąć boczek w bagażniku musimy

- zdemontować próg bagaznika(jest ba 2 śrubach torx)

- odkrecić mocowanie siatki( 2 śruby długie X )

66583497.th.jpg

- odkręcić jedną śrubke po środku boczka w miejscu blokowania rolety (X)

61198340.th.jpg

- zdemontować boczną część oparcia kanapy

- odkręcić jedną śrubke (X)

20318426.th.jpg

- odkręcić bolec blokujący oparcie tylnej kanapy, tu zaczyna sie problem, śruba jest ampulowa oraz ma nakrętke 17ke, lecz nie idzie tego odkrecić ampulem(urobiłem gwint), trzeba odkręcać 17ke tylko potrzebny do tego klucz oczkowy gięty z cienkimi ściankami, tak by zlapał śrube w otoczce widocznej na fotce

17211788.th.jpg

- odkręcić małą śrubke w haczyku dla rolety (X)

-mniej wiecej po środku boczka przy szybie jest jeden zatrzask, trzeba szarpnać odejdzie

Boczek odchodzi

Ja po tej nie udolnej robocie, mam teraz problem z wkręceniem tego bolca zatrzaskujacego oparcie. Odkręcałem to francuzem i teraz nie mam czym tego wkręcić :wallbash: Druga sprawa, mógł by ktoś zmierzyć suwmiarka ile tej śruby tam trzeba wkręcić, bo nie moge obecnie zatrzasnać oparcia :wallbash:

:notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

suwmiarki nie mam pod ręka, ale miarka zwykła i "knyf" może wystarczą. u mnie jest 57,5mm mierzone od skrajnego brzegu bolca zatrzaskującego, przez gwint i nakrętkę wraz z nakrętką do ścianki czarnego okrągłego talerzyka / otoczki. dokładność nie jest z mojej strony na pewno wielka, bo końcówkę szacowałem... ale może się wstrzeliłem. jeśli nie jest zbyt problematyczne wkręcanie / wykręcanie metodą prób i błędów na pewno dojdziesz do potrzebnej długości kręcąc się przy tym wymiarze, jeśli nie... poczekaj, może zmierzy kto inny i poda dokładny wymiar.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawe juz ogarnąłem, znalazłem u kumpla odpowiedni klucz, ustawienie bolca droga prób i błędów :wink4:

Dzieki za pomoc, może komuś to sie jeszcze przyda

Jedyne czego nie wiem to demontaz tylnych pasów bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...