Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW Golf 3 GT- HELMUT-TYGRYSowej :D


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Pol roku temu moja zona podjela prace do ktorej trzeba bylo troche dojezdzac. Wiec jako ze Tygrysowoz niechetnie znosi tygrysowa :decayed: , to musielismy sie zastanowic nad drugim autkiem, ktore jest nieduze, nieskomplikowane i niedrogie w zakupie jak i w eksploatacji.

Wybor padl na MK3, bo czesci do nich jest ostatnio na szrotach w brod. Wymagania nie byly wysokie- Wspomaganie i ABS. Ale jak to czasami bywa- trafil sie taki bez ABS, ale za to mial inne zalety- przynajmniej na pierwszy rzut oka :wink4:

PRZEDSTAWIAM:

VOLKSWAGEN GOLF GT SPEZIAL

ROK 1993

KOLOR: LC5P

SILNIK: ABS- 90KM

WYPOSAZENIE:

(wyposazenie oczywiscie GT, czyli dzielone reflektory, fotele sportowe, przyciemnione lampy z tylu, 4x tarcze- co jeszcze bylo w GT- nie wiem)

-el. szyberdach

-el. lusterka (regulacja i podgrzewanie)

-MFA

-Klimatyzacja

-centralny zamek (z dolozonym pilotem)

Autko ma ksiazke serwisowa do ok. 200 000km- i 2010r.- do tego czasu jezdzila nim jedna kobieta- wynik: spalone sprzeglo.

Pare miesiecy w 2010r. autko bylo zarejestrowane na mlodego chlopaka ktory "upiekszyl" to autko sonarami - ktore kazalem mu zdjac zanim mi je sprzedal :tongue4:

Autko mialo jeszcze "sportowe" tarcze Zimmermana (nawiercane) - ktore juz "polecialy". Rdza tez nie jest mu obca (jak w wiekszosci MK3) - zwlaszcza na progach, silnik dobrze chodzi, ale wyglada na zaniedbany- cieknie to tu to tam...- ogolnie mysle ze dobra slubstancja do odbudowy.

Plany:

Chcialbym autko utrzymac raczej w orginalnym stanie- wzglednie zmodzic na GTI- ktore zawsze darze wyjatkowa sympatia. (Moje pierwsze auto to byl wlasnie GTI MK1 )

Oto GOLF :kox: (zasyfiony troszke, ale co tam....- zrobi sie...)

bc56bbe6400fb1fd.jpgbee8c0cbeac1c338.jpg

e4d33b8457f93642.jpg38d77a73352524b6.jpg

Pierwsze mody- nowe heble TRW:

5d0174f0426286df.jpg

3056eac3de8a5f00.jpg

1b838b9175a1a453.jpg

b1a77535544346c9.jpg

Autko otrzymalo imie :decayed:

Ochrzczony zostal imieniem: HELMUT :oklaski:

UP

Helmut otrzymal letnie buciory BORBET 7x15 z nowymi gumkami UNIROYAL 195/50/15

51bd56991a16cb55med.jpg1372380c6a85203dmed.jpg

W zeszlym tygodniu Helmut otrzymal takze srebrne poliftowe zegarki:

060d78571f32b3cfmed.jpge8facab6cd6d722cmed.jpg

... i wyczyszczone zostaly szkielka o oczkach przeciwmgielnych:

bf2bb2e6d7fba28dmed.jpg

Wymiana szyberdachu na polifttowy '95

827830caa49d85c0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol roku temu moja zona podjela prace do ktorej trzeba bylo troche dojezdzac. Wiec jako ze Tygrysowoz niechetnie znosi tygrysowa :decayed: , to musielismy sie zastanowic nad drugim autkiem, ktore jest nieduze, nieskomplikowane i niedrogie w zakupie jak i w eksploatacji.

Wybor padl na MK3, bo czesci do nich jest ostatnio na szrotach w brod. Wymagania nie byly wysokie- Wspomaganie i ABS. Ale jak to czasami bywa- trafil sie taki bez ABS, ale za to mial inne zalety- przynajmniej na pierwszy rzut oka :wink4:

PRZEDSTAWIAM:

VOLKSWAGEN GOLF GT SPEZIAL

ROK 1993

KOLOR: LC5P

SILNIK: ABS- 90KM

WYPOSAZENIE:

(wyposazenie oczywiscie GT, czyli dzielone reflektory, fotele sportowe, przyciemnione lampy z tylu, 4x tarcze- co jeszcze bylo w GT- nie wiem)

-el. szyberdach

-el. lusterka (regulacja i podgrzewanie)

-MFA

-Klimatyzacja

-centralny zamek (z dolozonym pilotem)

Autko ma ksiazke serwisowa do ok. 200 000km- i 2010r.- do tego czasu jezdzila nim jedna kobieta- wynik: spalone sprzeglo.

Pare miesiecy w 2010r. autko bylo zarejestrowane na mlodego chlopaka ktory "upiekszyl" to autko sonarami - ktore kazalem mu zdjac zanim mi je sprzedal :tongue4:

Autko mialo jeszcze "sportowe" tarcze Zimmermana (nawiercane) - ktore juz "polecialy". Rdza tez nie jest mu obca (jak w wiekszosci MK3) - zwlaszcza na progach, silnik dobrze chodzi, ale wyglada na zaniedbany- cieknie to tu to tam...- ogolnie mysle ze dobra slubstancja do odbudowy.

Plany:

Chcialbym autko utrzymac raczej w orginalnym stanie- wzglednie zmodzic na GTI- ktore zawsze darze wyjatkowa sympatia. (Moje pierwsze auto to byl wlasnie GTI MK1 )

Oto GOLF :kox: (zasyfiony troszke, ale co tam....- zrobi sie...)

bc56bbe6400fb1fd.jpgbee8c0cbeac1c338.jpg

e4d33b8457f93642.jpg38d77a73352524b6.jpg

Pierwsze mody- nowe heble TRW:

5d0174f0426286df.jpg

3056eac3de8a5f00.jpg

1b838b9175a1a453.jpg

b1a77535544346c9.jpg

Autko otrzymalo imie :decayed:

Ochrzczony zostal imieniem: HELMUT :oklaski:

UP

Helmut otrzymal letnie buciory BORBET 7x15 z nowymi gumkami UNIROYAL 195/50/15

51bd56991a16cb55med.jpg1372380c6a85203dmed.jpg

W zeszlym tygodniu Helmut otrzymal takze srebrne poliftowe zegarki:

060d78571f32b3cfmed.jpge8facab6cd6d722cmed.jpg

... i wyczyszczone zostaly szkielka o oczkach przeciwmgielnych:

bf2bb2e6d7fba28dmed.jpg

widac ze fura BI TA :naughty::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznego,teraz też patrzę za takim co by sobie go doprowadzic do perfekcyjnego stanu,z tym ze szukam 2.0GTI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez chcialbym 2,0 GT-

...mnie sie marzy kolor -kasztanowy metalik- felgi matowe czarne/szare - oraz wnetrze lacznie z podsufitka w alkantarze i skorze. :)

Lubie to auto za to ze wszystko jest tak prosto rozwiazane :)[br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 11:53_________________________________________________

widac ze fura BI TA :naughty::wink4:

BI- Bielefeld TA- Teresa Andrzej 806- data naszego slubu 08.06 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez chcialbym 2,0 GT-

...mnie sie marzy kolor -kasztanowy metalik- felgi matowe czarne/szare - oraz wnetrze lacznie z podsufitka w alkantarze i skorze. :)

Lubie to auto za to ze wszystko jest tak prosto rozwiazane :)[br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 11:53_________________________________________________

widac ze fura BI TA :naughty::wink4:

BI- Bielefeld TA- Teresa Andrzej 806- data naszego slubu 08.06 :wink4:

Zupełnie jak mój wujek, "kupuję auto dla żony" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem szyberdach, bo poprzedni cos tam nie teges. Dziala, ale sie blokuje i jakos nie bardzo moglem go ustawic i tylko sie dalo uchylac, a juz zeby calkowicie otworzyc to trzeba takiego "pieska" podwazyc srubokretem. Wiec wymienilem caly na taki z mlodszego modelu. Pasuje P&P i chodzi nawet ciszej :naughty:

827830caa49d85c0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo idziesz z modami :wink4:

Tygrys,masz jakis namiar na szrot w okolicach Bielefeldu,bywam tam czasami a często potrzeba różnych taili :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo idziesz z modami :wink4:

Nie lubie siedziec w domu- a ze w B7 kazde modzenie bije ostro po portfelu, to wyzywam sie na Helmucie :evil:

Tygrys,masz jakis namiar na szrot w okolicach Bielefeldu,bywam tam czasami a często potrzeba różnych taili :wink4:

W mojej okolicy to najwiekszy to: http://www.kerstingjohaenner.de/impressum.php

Czesto tam bywam,- ceny nie najmniejsze, ale duzy wybor czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTI to miały ,mam taką klapę nawet gdzieś z lotką jakby ktoś chcial :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie nad ta lotka zastanawialem...

Kali S4- sprzedajesz cala klape czy tez tylko czesci z niej? No i jaka cena by byla? Jest w niej sprawna wycieraczka? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTI to miały ,mam taką klapę nawet gdzieś z lotką jakby ktoś chcial :wink4:

a za ile?? robimy ot :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ja zdekompletować jakby co. Wycieraczka była w niej,klapa ładna bez rdzy. W weekend bedę w domu to sprawdze czy mi jej brachol nie "przepuścił" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie kompletna by byla interesujaca (kwestia ceny) bo w mojej juz rdza jest, wycieraczka wyzionela ducha, i szyba tylnia porysowana od drapania w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a GT nie miały lotki/daszka na tylnej szybie ?

GTI to miały

...nie prawda :tongue4: ,bo GT już miały lotkę,nakładki na progach, dokładkę pod zderzakiem,a GTI czerwoną wstawkę na zderzakach,listwach i znaczek...

GT Specjal ma zawsze mfa więc jest to ori model..

Wygląda bardzo dobrze,chociaż pewnie już gnije jak to mk3,dlatego niema lotki,bo pewnie klapa wymieniona,a orygnalna jest przykręcona do szyby,a w zwykła niema otworów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem szyberdach, bo poprzedni cos tam nie teges. Dziala, ale sie blokuje i jakos nie bardzo moglem go ustawic i tylko sie dalo uchylac, a juz zeby calkowicie otworzyc to trzeba takiego "pieska" podwazyc srubokretem. Wiec wymienilem caly na taki z mlodszego modelu. Pasuje P&P i chodzi nawet ciszej :naughty:

827830caa49d85c0med.jpg

Pasuje z Polo,Passata i niektórych modeli T4 z tamtych lat :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem szyberdach, bo poprzedni cos tam nie teges. Dziala, ale sie blokuje i jakos nie bardzo moglem go ustawic i tylko sie dalo uchylac, a juz zeby calkowicie otworzyc to trzeba takiego "pieska" podwazyc srubokretem. Wiec wymienilem caly na taki z mlodszego modelu. Pasuje P&P i chodzi nawet ciszej :naughty:

827830caa49d85c0med.jpg

Pasuje z Polo,Passata i niektórych modeli T4 z tamtych lat :naughty::decayed:

Dobrze wiedziec! :good: Dobrze ze napisales mi o tych otworach na lotke- wiem teraz ze samej lotki bez szyby nie mam kupowac. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...