Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dławienie się silnika 1,6


Marcin.K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

jaką masz instalację LPG?

Jeśli mieszalnik i ciśnienie paliwa będzie w normie to stawiam na przepływomierz.

Byłoby fajnie jakbyś opisał dokładnie co się dzieje... . Spalanie, kultura pracy silnika itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo u siebie tylko przy silniku 1,8 125Km dokładnie takie same objawy muszę dodawać stopniowo gazu ,bo jak dodam za szybko to się zadławi i zgaśnie mam to dosownie kilkadziesiąt sekund i wszystko wraca do normy po rozgrzaniu przełancza się nagaz i dalej bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam, że od 2 dni też u mnie to nastąpiło na zimnym silniku jakby się zachłysnął benzyną :) potem jest już ok, najgorzej na zimnym, ale wystarczy że dam na jałowym 2 razy gaz do dechy i juz jest ok.

predzej tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

większość ludzi ma z tym problem - no i ja tez:( od listopada borykam się z tym problemem. rozpocząłem od wymiany świec, przewodów. później płukanie zbiornika, wymiana filtra paliwa i spr ciśnienia. niestety bez skutku. dałem na jakiś czas spokój. ostatnio po dopływie gotówki zacząłem działać dalej. wymiana aku... czyszczenie przepływki, przepustnicy, wymiana odmy i uszczelnienie całego dolotu( dla świętego spokoju i pewności), nowy czujnik temp, nowa sonda. po tym wszystkim jeden pyk rozrusznikiem i BAJECZKA. zero dławienia, bez pulsacji obrotów. kilka dni spokoju i znów powrót niedomagań:( kupiłem vag-a i jedyna usterka to sonda - za małe napięcie. jestem bez dalszych pomysłów. panowie, chyba musimy sie z tym pogodzić... będziemy kichać i prychać. chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przepuszcza elektrozawór od gazu i zalewa po dłuższym postoju. Spróbuj zakręcić zawór na butli, wypalić gaz i na drugi dzień odpalać.

Tu znajdziesz moja historię:

http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_benzynowe/b5_ahl_problem_z_odpalaniem_na_zimnym-t16670.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...