Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Czy warto okleić folią Carbon-ową ?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym poruszyć temat folii Carbon-owej. Mianowicie czy czo dobry materiał, czy warto w to inwestować, itd.?

Znalazłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/3m-folia-carbon-3d-laminat-di-noc-ca-421-oryginal-i1762431877.html

Przy swoim autku robiłem małe zaprawki lakiernicze przy rejestracji na klapie bagażnika. Niestety trochę jest to widoczne i tak sobie pomyślałem, że może dodatkowo zabezpieczę to i ukryje defekty pod wspomnianą wyżej folią (zaznaczone na zdjęciu).

Czy ta folia nie poodkleja się na brzegach i w jaki sposób należy przygotować podłoże pod tą folię?

Zastanawiam się jaki jeszcze element pokryć taką folią żeby nawiązać do 1 elementu. Myślałem o antenie i może nie o samych lusterkach tylko o tych trójkącikach przy lusterkach (rysunek) i może jakieś elementy wewnątrz auta (ramka przy radiu, uchwyty drzwi, popielniczka). Co o tym myślicie?

13794361.th.png 36956437.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrze zrobiłem te zaprawki więc nie powinno być tak źle. Liczę na to, że ta folia w jakiś sposób dodatkowo ochroni karoserię przed rdzą i zakryje te zaprawki. [br]Dopisany: 22 Sierpień 2011, 16:05_________________________________________________Jak myślicie czy ten kolor karbonu CA-421 będzie pasował do mojego autka (zdjęcia auta powyżej) ?

http://gjkstyling.pl/product.php?id_product=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamaskowanie to zamaskuje, ale jezeli jest jakies w głebienie po zaprawce lub garbik to jak nakleisz folie to bedzie widac.

Podłoże musi byc czyste i odtłuszczone i to wszystko.

Jak sie myle to koledzy moga mnie poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dodatkowe zabezpieczenie :good:.Folie są wykorzystywane do oklejania całych samochodów więc na pewno da radę.Ja oklejałem środek i jest naprawdę twarda.Tylko jeśli nakleisz na płaską powierzchnię to będzie się odznaczała grubością folii.Resztę możesz oklejac według upodobań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oklejanie nie wyjdzie drożej ponieważ lakiernik przeciętnie od elementu bierze ok 300zł a do do tego dochodzą koszta materiałów. Tylko zastanawiam się czy ta folia będzie się zlewać z lakierem, musisz wziąć po uwagę to że może to nie pasować.

Dlatego specjalnie wziąłem ciemny kolor. Jak już zrobię to umieszczę fotki :)[br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 22:53_________________________________________________A to efekt mojej pracy z folią karbonową:

1. karoseria

dsc00057me.th.jpg dsc00066x.th.jpg dsc00065dy.th.jpg

2. wnętrze

dsc00059xt.th.jpg dsc00064dd.th.jpg dsc00060w.th.jpg dsc00061bmu.th.jpg dsc00063jc.th.jpg dsc00062j.th.jpg

I co powiecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapka wlewu troszkę lipnie wygląda, nadal takie rzeczy kojarzą mi się z tuningiem rodem z tesco i nie pasujące do w miarę młodych samochodów z grupy vag, ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie ci to powychodzilo jestes laikiem czy miales wczesniej z tym doczynienia ???? jeszcze takie male pytanie jak zrobiles to na rantach i zaokragleniach ze nie widac zmarszczen ???? suszarka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale wcześniej nie miałem możliwości.

Robiłem to pierwszy raz. Wszystko robiłem suszarką. Tylko musisz mieć dobrą suszarkę, żeby dobrze grzała. Mała rada, staraj się ni naciągać tak na maksa tej folii. Na początku owszem, ładnie się przyklei ale potem np. jak pogrzeje słońce to się trochę odkleja (u mnie na klapie bagażnika). Możliwe też, że nie do końca dobrze to zrobiłem, ale mimo wszystko jestem zadowolony z efektu końcowego :)

W razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem sie poprostu z ciekawosci, uwazam cie co stworzyła fabryka jest swiete i nie mozna tego poprawiac wiec w moim aucie takich modow nie bedzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...