Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z mechanikiem! Brak słów!


Gość Damian A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3 tygodnie temu wysrała mi się w a4 pompą wtryskowa (jedyną cześć osprzętu której jeszcze nie wymieniłem) więc odstawiłem auto do "mechanika", kupiłem pompę używkę od kolegi z forum mając pewność że będzie dobra ( Krycha ) i zawiózłem temu "komuś" pompę żeby ja wymienił. Po ponad tygodniu czasu zabrał się za moje auto i robił je 3 dni :shocked: po czym zadzwonił mi że nowa pompa jest niesprawna. Odesłałem pompę do Krystiana i co się dowiaduje? Że pompa jest w środku dosłownie "rozjeebana: i musiała iść do specjalisty na złożenie. Ale to jest pikuś. Teraz najlepsze U W A G A zarządal 800zł za robocizne. Nie zastanawiając się długo powiedziałem że nie zapłacę to dostałem odpowiedź "to nie dostaniesz auta" :wallbash: jak mam tego dziada załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo mi powiedzial "lakiernik" jak odbierałem żółtka niedosc ze zj**** to jeszcze chcial więcej kasy i zastawil moje auto swoim, powiedzialem mu ze albo zabiera swoje auto albo wyjade razem z jego zderzakiem......

czasami brak mi słów na takich ludzi..... dziewczyna mnie powstrzymala, bo dlugo bylem szczesliwy ale tego dnia to bym mu przy****** gdybym byl sam ....... szuka glupka, sory ale taka prawda, zabieraj auto i niech sie wali papudrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mechanik nie spisał z Tobą żadnego protokołu przyjęcia auta do naprawy i wszystko było na "gębę". Dzwoń na policję, że nie chce oddać Ci auta. Zmięknie. Nie ma prawa zajmować Ci mienia na poczet "wynagrodzenia" za usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mechanik nie spisał z Tobą żadnego protokołu przyjęcia auta do naprawy i wszystko było na "gębę". Dzwoń na policję, że nie chce oddać Ci auta. Zmięknie. Nie ma prawa zajmować Ci mienia na poczet "wynagrodzenia" za usługę.

i wszystko w temacie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię , ani nie jestem za mechanikiem . Sam mam wśród swoich znajomych kilku mechaników i wiem jaki jest schemat ich działania . Ale zastanówcie się !! Czy pompa była zaplombowana lub czy miała jakieś znaki które świadczyłyby o tym iż kiedyś ją ktoś rozbierał ?? To że chce kasę to proste - musi ją dostać choćby za to że robotę wykonał . Jeśli pompa była nigdy nierozbierana - to jest kawał z niego hooja , ale jeśli była kiedyś robiona to dlaczego opier.....cie chłopa za to że zamontował powierzoną część ?? Na gębę że coś jest dobre , mimo że jest używką nieraz sam się wsadziłem na minę . Sam kupiłem z forum fotele w skórze do avanta - miały być ładne . I co ?? doopa tam - tapicer wziął 400 za doprowadzenie ich do jako takiego stanu . Na część używaną praktycznie nie masz żadnej gwarancji że działa . A to że auto stało u niego tydzień czasu - co z tego . Może miał lepsze autka do zrobienia za lepsze pieniądze i dlatego czekał na swoją kolejkę . Najpierw zorientuj się co i jak było naprawdę z ta pompą ,a dopiero atakuj mechanika . Nie wiem jakie masz do niego zaufanie - ja mam jednego człowieka któremu ufam i o każdej porze dnia czy nocy zostawiłbym mu auto razem z moimi kluczami od domu i warsztatu i wiem że zrobiłby dobrze . A jak trafiłeś na cwaniaka - to masz brutalną lekcję nauki :)

Ot tyle mojego marudzenia .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajeb mu w ryj i sie skończy .... burak. [br]Dopisany: 27 Sierpień 2011, 23:31_________________________________________________zresztą możesz go podpier dolić że koleś robi robote bierze kase bez żadnych papierów, tak jak ktoś wyżej wspomniał, a jak nie chcesz w ten sposób no to w morde chama raz, drugi i odda auto...bo inaczej w tym kraju sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kaliko44 .Ma obowiązek wydać auto a Ciebie ewentualnie podać do sądu z roszczeniem o zapłatę.

Co do policji to czy podejmą działania trudno przewidzieć ale można spróbować.

"Bezpośredniej" własnej interwencji nie radzę bo tylko sobie narobisz kłopotów i dlatego takie porady to bzdury.

Miałem podobną sytuację i skuteczne okazało się pismo przedprocesowe od adwokata z żądaniem wydania pojazdu.

Efekt był taki, że supermechanik sam biegał za mną żebym tylko odebrał samochód i nie robił więcej dymu.

Adwokatowi zapłaciłem PLN 150zł a mechanikowi PLN 0,00 zł.

Tak czy inaczej warto zadbać o świadków przy kontakcie bezpośrednim ze zbójem mechanikiem, bo to bardzo ważne

przy dalszych działaniach na drodze prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa była zaplombowana lub czy miała jakieś znaki które świadczyłyby o tym iż kiedyś ją ktoś rozbierał ??

Na część używaną praktycznie nie masz żadnej gwarancji że działa .

Miałem pewność, że pompa jest dobra :evil:

Zajeb mu w ryj i sie skończy .... burak.

No i co? Dostane auto i proces w sądzie i pójde za idiote siedzieć??? :cool1:

Tak jak pisze kaliko44 .Ma obowiązek wydać auto a Ciebie ewentualnie podać do sądu z roszczeniem o zapłatę.

Co do policji to czy podejmą działania trudno przewidzieć ale można spróbować.

"Bezpośredniej" własnej interwencji nie radzę bo tylko sobie narobisz kłopotów i dlatego takie porady to bzdury.

Miałem podobną sytuację i skuteczne okazało się pismo przedprocesowe od adwokata z żądaniem wydania pojazdu.

Efekt był taki, że supermechanik sam biegał za mną żebym tylko odebrał samochód i nie robił więcej dymu.

Adwokatowi zapłaciłem PLN 150zł a mechanikowi PLN 0,00 zł.

Tak czy inaczej warto zadbać o świadków przy kontakcie bezpośrednim ze zbójem mechanikiem, bo to bardzo ważne

przy dalszych działaniach na drodze prawnej.

Dokładnei gadałem z "pałą" i on musi mi wydać auto ale też musze mu zapłacić za wykonana pracę ale nie k**wa ponad 800zł za przełożenie pompy wtryskowej :wallbash:

Jutro jade po auto i wioze do dobrego mechanika :gwizdanie:

Jak sprawa się rozwiąże to napisze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź i go po głowie pogłaszcz, a cene sie chyba ustala przed robotą przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przed wykonaniem usługi umawiałeś się z mechanikiem ile to ma kosztować ?

Niestety, jak przed wykonaniem usługi nie umówiłeś się ile będzie chociaż orientacyjnie do zapłaty to Twój błąd i mechanik może Ci się teraz stawiać i w takiej sytuacji najlepiej spróbować ponegocjować cenę ( w obecności świadka) i zakończyć sprawę polubownie.

Jeśli taką drogę postępowania przyjmiesz to zorientuj się najpierw jaki jest średni koszt(cena rynkowa) takiej usługi gdzie indziej i to jest dobry argument w takiej rozmowie.

Jeśli włożona jest ponownie stara pompa(?), musisz przemnożyć razy dwa, bo wymiana miała miejsce 2 razy.

Temat, czy używka którą dałeś na wymianę była sprawna czy nie - odpuść bo nie masz tego jak udowodnić.

Niezależnie od powyższego możesz nic nie zapłacić i tak jak napisałem wcześniej:

Ma obowiązek wydać auto a Ciebie ewentualnie podać do sądu z roszczeniem o zapłatę.

Nawet komornik niczego Ci nie ma prawa zająć bez tytułu wykonawczego (prawomocny wyrok sądowy) . Jeśli ktoś mówi

inaczej to jest w błędzie, co potwierdzi każdy prawnik jeśli pójdziesz o to zapytać.

Niestety zabawa z prawnikiem trochę wymaga cierpliwości.

Życzę szybkiego odebrania autka bez zbędnych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. jak gadałeś z "psem" to może za dobrą wódkę podjadą jutro z tobą (oczywiście "suką") i to "panu" wytłumaczą.. ale tak jak ci powiedział "kolegą" za usługę i tak musisz zapłacić (tylko bierz na to wszystko rachunek szczegółowy.. ile i za co..), jak musiał zawieźć pompę do pompiarza to niech ci da kopię rachunku od niego.. a jak to robił sam to czemu wcześniej tego nie uzgodnił z tobą.. "lipa" jest, bo wcześniej nie umówiłeś się na cenę.. a stanu "nowej" pompy nie udowodnisz.. chyba, że kolega od którego ją kupiłeś załatwi ci gwarancję rozruchową od jakiegoś swojego pompiarza (z numerem pompy)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytry 2 razy traci.Chciałeś przyoszczędzić a wyszła kupa.Bylo oddać popme do regeneracji zabulic 2 tys wtedy nie było by tłumaczenia ze pompa jest niesprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...