Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] [B5 ALG] Nie chce przełączać z PB na LPG.


czajek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem z przełączaniem się silnika z PB na LPG. Mam reduktor KME, wielozawór TOMASETTO i układ elektroniczny SIROCCO. Kiedyś sprawdzałem na klimie i gaz załączał się przy 50stopniach i przy ok 2000 obr. Ostatnio pojawiły się problemy. Silnik rozgrzewa się, ale nie chce sie przełączać. Jak patrze na czujnik od gazu (po zapaleniu silnika) wszystko wygląda ok. Palą się zielone diody sygnalizujące poziom gazu. Mruga czerwona dioda sygnalizująca pracę na PB. Gdy silnik ma już temp. i odpowiednie obroty podczas przełączania na gaz (czasami czuć szarpnięcie) zapala się czerwona dioda tak jak by silnik zaczął pracować na LPG ale po chwili gaśnie i znowu zaczyna mrugać jak podczas pracy na PB. Zielone diody gasną i czujnik co jakiś czas zaczyna sprawdzać tak jak by ile jest gazu. Diody rosną do 1/1 (mimo że mam np 1/2 gazu) potem po kolei gasną aż do takiej ilości gazu jaką mam i następuje kolejna próba przełączenia na gaz i tak w kółko. Czasami zielone diody nie działają i tylko ta czerwona mruga a potem chwilę pali się, czyli tak jak by PB i LPG i potem znowu to samo. Co to może być? Proszę o pomoc.Chcę poznać wasze zdanie a potem udam sie do jakiegoś gazownika. Zna ktoś dobrego w okolicach Kutna woj. łódzkie ewentualnie w Warszawie (tam pracuję więc może podczas jakiejś wolnej chwili podjadę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Powiem szczerze, że niewiele zrozumiałem.

W skrócie czy jest tak, że przełączy się na gaz, jedzie na LPG do pewnych obrotów po czym znowu przłącza się na PB i tak w kółko?

Nie ma co ukrywać, że trzeba podjechać do gaziarza zapiąć komputer i sprawdzić jakie błędy wywalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie chodzi o to, że nie przełącza się na gaz (znaczy przełącza po kilku razach jak się zgasi i znowu zapali samochód). Wiem że zawile to napisałem, ale chciałem to jak najlepiej wytłumaczyć. Innymi słowy patrząc na kontrolki wygląda to tak jak by jakiś czujnik nie mógł ustalić czy jest gaz czy nie. Próbuje załączyć gaz ale wraca do benzyny i sprawdza stan gazu. Wczytaj sie w to co napisałem o kontrolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...