Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] ESP- co daje wyłączenie?


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos wie jak się nacisnie esp i przytrzyma 15 sekund to co z układów się wyłącza i czy auto ma lepsze osiągi.wiem ze pozniej juz nie można włączyć ,trzeba zgasić motor i włączyc ponownie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączasz elektroniczną kontrolę trakcji-jeśli za ostro ruszasz-ESP zapobiega poślizgowi kół i wykorzystuje do tego celu system ABS-

osiągi poprawią się ,ale tylko w połączeniu z dobrą przyczepnością na kołach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy zapalonej kontrolce co jest wyłączone [br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 20:55_________________________________________________moim zdaniem jest wszystko wyłączone abs asr i esp bo nie można go nawet włączyć w czasie jazdy i kontrolka nie świeci się trzeba się zatrzymać i zgasić silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba się nawet zatrzymywać i wyłączać silnika

ABS działa zawsze, nie da się go wyłączyć guzikiem :hi:[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 20:59_________________________________________________

a przy zapalonej kontrolce co jest wyłączone

ESP-to działa tylko podczas startu :wink4:

chyba ASR :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba się nawet zatrzymywać i wyłączać silnika

ABS działa zawsze, nie da się go wyłączyć guzikiem :hi:[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 20:59_________________________________________________

a przy zapalonej kontrolce co jest wyłączone

ESP-to działa tylko podczas startu :wink4:

chyba ASR :wink4:

no tak- :wink4:

http://moto.onet.pl/8689587,0,4,filmy.html?node=19068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o to że jak sie naciśnie przycisk to sie zapala kontrolka i jak sie przytrzyma dłużej to gaśnie i wtedy naciskając po raz kolejny to juz sie nie zapala a systemy sa chyba wtedy aktywne tzn ABS, ASR, ESP. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm panowie... u mnie przy dluzszym nacisnieciu przycisku esp jakgdyby dezaktywuje sie przycisk, lampka w liczniku sie nie zapala, a ponowne przyciskanie przycisku nie powoduje zadnych zmian, jak zatem wylaczyc u mnie calkowicie ESP ? a4 b6 3.0 w Q manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

Po uruchomieniu auta działą ESP (w tym jest ASR, ABS...), czyli blokuje zrywanie przyczepności przy starcie i próbuje poprawić błędy kierowcy podczas jazdy, stabilizuje tor jazdy.

Jeśli wyłączysz ESP (zaświeca się kontrolka żółta na desce), wtedy nie ma stabilizacji toru jazdy itp, działa tylko ABS (tego nie możesz wyłączyć przyciskiem). Możesz ponownie nacisnąć przycisk ESP by je włączyć (zgaśnie kontrolka na desce). Jeśli zgasisz i uruchomisz ponownie silnik, ESP znowu działa.

Czy coś daje długie przytrzymanie przycisku? do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytalem wypowiedzi chlopakow z a6 podobno przytrzymanie dluzej przycisku daje kompletna dezaktywacje asr+esp (niby po pojawieniu sie ikony esp na zegarach niedokonca jest zdeaktywowany system kontroli, dopiero po dluzszym nacisnieciu kontrola sie wylacza) u mnie w a4 po dluzszym nacisnieciu dezaktywuje sie przycisk, bynajmniej takie mam wrazenie

chyba pobawie sie z bezpiecznikiem;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...