Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pierwsze ruszanie i sprzęgło


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam A4 1.8TQ 2002r.

Za kazdym razem gdy go odpale, i rusze z jedynki to w momencie puszczania juz do konca sprzegla i ruszania auta czuje jakby mi ktos przejechal papierem sciernym lekko po pedale sprzegla...czy to normalne? Takie odczucie mam tylko za pierwszym ruszeniem po odpaleniu...potem juz do samego konca (zgaszenia silnika jest ok)...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :!:

Mam to samo. Jest to krótkie zgrzytnięcie parę metrów po ruszeniu. "papier ścierny" bardziej czuję na pedale gazu, ale może to takie ogólne wrażenie. Generalnie mam wrażenie, że jest to od skrzyni biegów. :roll: Przy bardzo wolnym ruszaniu na półsprzęgle takie zjawisko nie występuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw witam :!:

piotr1062, kolego! Przedstawiłem się w poście, którego ja jestem autorem, czytałem regulamin, po lewej stronie w takim małym okienku jest napisane to co chcę napisać o sobie, w NEWBIE warto się przedstawić a nie jest to koniecznym regulaminowym warunkiem i w końcu co to ma do merytorycznego zapytania kolegi lmatys'a?

Pozdrawiam

nie bede z toba dyskutowal chodzi o to ze przestrzegamy pewnych zasad na forum i chcialbym zebys tez sie dostosowal a jak nie to nastepne posty bedziesz mial kasowane

Nie grzecznie jest grzebać w czyimś poście bez zgody autora. To a propos zasad. Co masz na myśli mówiąc "pewne zasady"? Czy może chodzi o to, że dostałeś po brązowym nosku i teraz próbujesz naprawiać Świat i pouczać wszystkich dookoła jak tylko się da? Bo na pewno nie o regulaminie, którego wychodzi na to, że nie przeczytałeś. I nie strasz mnie proszę, bo jakoś słabo się przestraszyłem. Chyba zapomniałeś kto tu jest dla kogo...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam A4 1.8TQ 2002r.

Za kazdym razem gdy go odpale, i rusze z jedynki to w momencie puszczania juz do konca sprzegla i ruszania auta czuje jakby mi ktos przejechal papierem sciernym lekko po pedale sprzegla...czy to normalne? Takie odczucie mam tylko za pierwszym ruszeniem po odpaleniu...potem juz do samego konca (zgaszenia silnika jest ok)...

Pozdrawiam.

Witam. Odgrzeje kotleta i przylaczam sie do prosby kolegi mam to samo. Na forum ludzie pisza roznie od sprzegla i dwumasa po wyrownianie cisnien w pompie ABS. Mial juz ktos do czynienia z tym problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja to mialem zawsze przy pierwszym ruszeniu zaraz po odpaleniu, ale mylalem ze to od multitronicka. Teraz widze ze nie skoro koledzy z manualem to samo maja. Ostatnio jednak nie odczuwam tego albo poprostu sie przyzwyczailem. Jedyne co robilem to czyscilem czujniki ABSu wiec moze to jest rozwiazanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pojawia się to tylko przy ruszaniu, i tylko raz po odpaleniu silnika, przy prędkości większej niż 5km/h to jest to test pompy ABS. Słychać zgrzyt i czuć to na pedałach. Nie ma się czego bać, tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pojawia sie tylko raz po kazdym odpaleniu silnika przy pierwszym ruszaniu. Zgrzyt czuc na pedalach. :) Dziekuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...