Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Mieszanka Benzyna+Olej do silnika...


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy szukam w internecie informacji czy silniki benzynowe z wielopunktowym wtryskiem paliwa mogą pracować na mieszance do dwu suwa. O dziwo nie znalazłem ani słowa o tym więc napisałem ten wątek.

Teoretycznie olej stosowany do mieszanek nie powinien zaszkodzić poszczególnym częścią układu paliwowego a nawet mógłby zapewnić lepsze smarowanie pompce paliwa, zastanawia mnie tylko jego wpływ na wtryski.

Proszę o jakieś wyjaśnienia i podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sensu stosowania takiej mieszanki, ale sądzę że buteleczka mixolu na bak nie zaszkodzi

jeśli już musisz a tak jak kolega pisał nie widzę sensu to nie mixol zostawia nagary tylko jakieś lepsze stosowane w kosiarkach piłach motorowych firmy Makita lub Stiga :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie to że muszę czy chcę specjalnie tworzyć taką mieszankę żeby tankować samochód, po prostu ostatnio rozmawiałem ze znajomymi na ten temat i każdy mówi że nie można wlać takiej mieszanki do samochodu ale nikt nie potrafi odpowiedzieć dlaczego. Dlatego rzuciłem temat na forum... . Kolega skerim napisał że może to wykończyć katalizator o i tu jakiś konkret o takie odpowiedzi mi chodziło ale czy na pewno by mu to zaszkodziło przecież katalizator jest odpowiedzialny za dopalanie spalin, rozgrzewa się i jak coś w spalinach może jeszcze się spalić to i tak się spali ... . Ja bardziej myślałem o wtryskach że może one nie "strawią" takiej mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt ci konkretów popartych doświadczeneim nie poda bo kto dolewa olej do silnika czterosuwowego? Główne założenie silnika jest takie że smarowanie jest ciśnieniowe a olej w misce, nie ma potrzeby dodawania oleju do paliwa bo gdyby to byłoby konieczne na pewno producent by wszystkich poinformował o takiej konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do dwusuwów zostaw dla kosiarek itp. Masz silnik stworzony do super hiper mieszanki stworzonej specjalnie dla Ciebie i powiem Ci, że jest nawet dostępna na stacji w coraz wyższej cenie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A turbinkę ktoś próbował? :naughty:(taka jak w dużym fiacie mój tata, w 80-tych latach)? Bo tez niewiele znalazłem :confused4:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...