Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Nowy filtr cząstek stałych ???


izkalp

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zamiennniki :wink4: a co w nich takiego podejrzane ?

zawsze myślałam, że coś takiego to tylko w OE występuje i kosztuje 7-8 koła. Ciekawe czy to się nadaje bo mam u siebie w audiczce problemy z tym filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wymien na ten z gwarancja albo wyrzuc stary DPF i wylacz programowo .

Raczej wyrzucenie nie wchodzi w grę często wyjeżdżam za granice do belgi i jak by ktoś z władz wyczaił, że coś było majstrowane i samochód nie spełnia norm emisji spalin to albo mnie zamkną albo jakaś wysoka kara. Wolała bym mieć wszytko na miejscu. Mam nadzieje, że ta alternatywa na zamiennik tego filtra jest opłacalna bo w moim audi od wczoraj nie ma mocy zapaliła sie lampka filtra + spirala świecy a na deser czek do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bpw] panowie proszę o wyjaśnienie następujących danych z vaga,które odczytałem na monitorze u elektronika gdy sprawdzałem auto

Filtr cz.stałych-stopień zanieczyszczenia 5,5%

Zawartość popiołu filtr cząstek stałych 86g

km od ostatniej regeneracji 0

czas od ostatniej regeneracji 804godz

jestem zielony w tych sprawach więc napiszcie proszę co mówią te dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapchany DPF :gwizdanie:

a wypalales kiedys DPF-a ?

Jakoś przez komputer czy podczas jazdy??

W zaleznosci w jakim stopniu masz zapchany sadza DPF :) Na forum masz na ten temat opis jak sie wypala wystarczy poszukac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapchany DPF :gwizdanie:

a wypalales kiedys DPF-a ?

Jakoś przez komputer czy podczas jazdy??

W zaleznosci w jakim stopniu masz zapchany sadza DPF :) Na forum masz na ten temat opis jak sie wypala wystarczy poszukac :wink4:

myślę, że juz pora na niego 180tysi[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2011, 18:43_________________________________________________mam jeszcze pytanie czy po wymienianie na nowy dpf samochód mi ruszy czy muszę kasować jakieś błędy itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapchany DPF :gwizdanie:

a wypalales kiedys DPF-a ?

Jakoś przez komputer czy podczas jazdy??

W zaleznosci w jakim stopniu masz zapchany sadza DPF :) Na forum masz na ten temat opis jak sie wypala wystarczy poszukac :wink4:

myślę, że juz pora na niego 180tysi[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2011, 18:43_________________________________________________mam jeszcze pytanie czy po wymienianie na nowy dpf samochód mi ruszy czy muszę kasować jakieś błędy itp??

bez problemow. to poziom ukladu wydechowego. dpf nie posiada wlasnego sterownika. jedyna komunikacja to jego czujniki, temperatury oraz porownanie cisnien pomiedzy stronami dpf-a na podstawie ktorych okreslany jest jego stopien zapelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapchany DPF :gwizdanie:

a wypalales kiedys DPF-a ?

Jakoś przez komputer czy podczas jazdy??

W zaleznosci w jakim stopniu masz zapchany sadza DPF :) Na forum masz na ten temat opis jak sie wypala wystarczy poszukac :wink4:

myślę, że juz pora na niego 180tysi[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2011, 18:43_________________________________________________mam jeszcze pytanie czy po wymienianie na nowy dpf samochód mi ruszy czy muszę kasować jakieś błędy itp??

bez problemow. to poziom ukladu wydechowego. dpf nie posiada wlasnego sterownika. jedyna komunikacja to jego czujniki, temperatury oraz porownanie cisnien pomiedzy stronami dpf-a na podstawie ktorych okreslany jest jego stopien zapelnienia.

A to spoko dzięki chłopaki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowalbym jednak usuniecie dpf-a i wylaczenie programowe, bedzie to zdrowsze dla silnika.

jezeli obawiasz sie o normy eu, sugeruje montaz katalizatora w jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowalbym jednak usuniecie dpf-a i wylaczenie programowe, bedzie to zdrowsze dla silnika.

jezeli obawiasz sie o normy eu, sugeruje montaz katalizatora w jego miejsce.

Wszystko OK, jeżeli klekot jest na polskich blachach :good:. W niektórych krajach naliczany jest podatek drogowy w zależności od spełnianych norm emisji spalin.

Jeżeli na przeglądzie technicznym stwierdza brak filtra, to może być potraktowane jako oszustwo podatkowe. Następny problem jest z ubezpieczeniem. Jeżeli podczas wypadku zostanie stwierdzona przez rzeczoznawce ingerencja w budowę pojazdu (sprawcy), ubezpieczyciel może odstąpić od wypłacenia odszkodowania. Chociaż logicznie myśląc, nie ma to wpływu na bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, jeżeli klekot jest na polskich blachach :good:. W niektórych krajach naliczany jest podatek drogowy w zależności od spełnianych norm emisji spalin.

Jeżeli na przeglądzie technicznym stwierdza brak filtra, to może być potraktowane jako oszustwo podatkowe. Następny problem jest z ubezpieczeniem. Jeżeli podczas wypadku zostanie stwierdzona przez rzeczoznawce ingerencja w budowę pojazdu (sprawcy), ubezpieczyciel może odstąpić od wypłacenia odszkodowania. Chociaż logicznie myśląc, nie ma to wpływu na bezpieczeństwo.

rozumiem ze auto autora watku jest na tablicach PL. pozatym po zamianie DPF na katalizator norma spalin nie ulegnie zmianie. wciaz EU4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamianie DPF na katalizator norma spalin nie ulegnie zmianie. wciaz EU4

Wytłumacz to facetowi który robi przegląd :)

Dla jasności- osobiście jestem zwolennikiem wywalenia DPF-a :evil: , bo wg. mnie więcej z nim problemu jak pożytku :thumbdown: . Silnik musi być 100% sprawny,wszelkie problemy typu spalanie oleju, lejące wtryski znakomicie przyspieszają zużycie ww."gada".

Chciałem tylko naświetlić problem jaki maja koledzy jeżdżący na zachodnich blachach :confused4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...