Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiatrak od klimy cały czas sie kreci.....


toudi

Rekomendowane odpowiedzi

napewno masz cos nie tak nie powinien sie krecic on owszem moze sie wlaczyc jak nie masz zalaczonej klimy tylko w sytuacji awaryjnej jak wisko nie dziala lub nie daje rady z chlodzeniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a on jest załączany elektromagnestem prawda??

wisko masz elektromagnesem ale od klimy absolutnie nie

hydrauliczne sprzęgło wentylatora, które reguluje bezstopniowo liczbę obrotów wentylatora w zależności od temperatury czynnika chłodzącego. Sprzęgło wentylatora nie podlega obsłudze. Sprawdza się je wtedy, gdy silnik jest za gorący. Przy rozruchu na zimno wentylator pracuje przez ca 3 minuty na wyższych obrotach. W tym czasie olej hydrauliczny przepływa z komory roboczej do zasobnikowej. Po tym sprzęgło się wyłącza. Wentylator obraca się teraz odpowiednio do obrotów silnika, jednakże nie szybciej niż 2100/min. Jak długo silnik pracuje na normalnej temperaturze roboczej, tak długo sprzęgło Visco nie włącza się. Wraz ze wzrostem temperatury czynnika chłodzącego w wyniku większego obciążenia silnika lub wysokiej temperatury zewnętrznej przez chłodnicę zaczyna przepływać także cieplejsze powietrze. Powietrze dochodzi do sprzęgła Visco. gdzie sprężyna bimetalowa zwalnia dopływ oleju do komory roboczej w momencie, gdy temperatura powietrza przekroczy ca 73'C. Odpowiada to temperaturze czynnika chłodzącego od 90* do 95'C. Wentylator włączany jest sprzęgłem Visco, na które działa ciśnienie oleju hydraulicznego w komorze roboczej. Wentylator zaczyna obracać się z prędkością równą obrotom silnika, lecz tylko do granicy 3500 obr./min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak od klimy w moim audi z 1997 kreci sie cały czas po wlaczeniu silnika mimo tego ze klima jest wyłączona...

wszystko super ale jemu chodzilo o to miedzy innymi a to nie jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge dogrzac silnika temperatura nie wychodzi na wet ponad 60 st C a wszystko pewnie przez to ze ten wentylator sie cały czas kreci....

Wentylator nie bedzie tego przyczyna tylko raczej termostat. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale który wiatrak ci się kręci-elektryczny czy ten na sprzęgle wisko. ten na wisku kręci się raczej cały czas a elektryczny wtedy gdy wisko niewydoli. u mnie też nie mogłem zagżać wozu ale przyczyną był termostat. jeżeli przyczyna tkwi w termostacie to nie kupuj najtańszego bo ci temp. zacznie spadać przy jeździe ponad 130km/h (dwa razy dopasowywałem termostat) powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...