Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dziwne tarcie podczas hamowania


jacek71

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne tarcie w przednim kole prawym podczas hamowania ,rozebrałem już prawą ilewą stronę żeby zobaczyć czy może brak klocków ,albo zaciski może sie nie wysuwają ,czujniki ABS też ok ,oczyściłem je bo były zasyfiałe i jak trze tak tarło,tylko jak postoi :a4fan:to na początku mocno słychać tarcie a po paru hamowaniach to już ciszej .Sprawdzałem luzy na łożyskach ,i też nic nie czuć ,chociaż jest cos dziwnego bo jak wchodzę w zakręt w prawo to coś buczy jakby łożysko ,ale luzu nie czuć ,jak możeciekoledzy to cos poradżcie bo nie mam zamiaru w ciemno wymienić pół przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero luzików ,wczesniej pukało z lewej i były wymienione 2 tzw.kości górne i dolny wahacz iteraz nic nie puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego. I zdarza sie to tylko po postoju w nocy. Mowilem o tym mechanikowi, twierdzi ze to normalne przy takiej pogodzie jak jest teraz. Szczerze mowiac to nie wiem czy ma racje. Mowi, ze te szumy podczas hamowania to moze byc scierajaca sie korozja. Klocki mam ok. Nalezy jeszcze nadmienic ze wlasnie jestem swiezo po wymianie 3 wachaczy (1 z prawej i 2 z lewej) i mam dowymiany jeszcze jeden ktorego wczesniej nie zauwazono i dostaje luzy tylko przy odpowiednim skreceniu kol. Mysle, ze pojade do innego warsztatu i zobacze co mi powiedza o tym tarciu.

Po przejechaniu okolo kilometra zadnych szumow podczas hamowania juz nie slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak wyglądają tarcze hamulcowe. U mnie po postoju trze z prawej strony. Powodem tarcia są wżery na wewnętrznej stronie tarczy, których nie widać na zewnętrznej stronie. Na razie jednak nie wymieniam tarcz, bo klocki są jeszcze grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wustyle ,czy łożysko w piaście może tak buczeć na zakrętach ,a nie mieć przy tym luzów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wustyle ,czy łożysko w piaście może tak buczeć na zakrętach ,a nie mieć przy tym luzów ?

oczywiscie ze moze

brak luzu moze oznaczac wlasnie tarcie

jesli miales zmieniane tarcze hamulcowe niedawno, a nie zmieniles przy tym piast to na 99% masz wlasnie z piastami problem

poza tym moze opona obcierac Ci o blotnik i nadkole

poskrecaj kola i zobacz jaka odleglosc masz do blotnika i nadkola z lewej a jaka z prawej strony

to mi do glowy przychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie ,że coś może buczeć , wyć przy złej pogodzie to ( delikatnie mówiąc ) żenua ... Nie ma prawa nic słychać .Myśle , że to łożysko. A mechanik jest :kox:

Gdyby to bylo lozysko to buczalo, wylo by caly czas chyba, no nie? A ja mam to od czasu do czasu po postoju w nocy gdy jest dosyc zimno. Np -5 stopni.

Przez ostatni tydzien w ogole nic nie slychac rano - na dworzu temperatura jest dodatnia. Sam nie wiem co moze byc tego przyczyna. A jesli juz cos slychac to slychac to raczej z dwoch kol - nie zauwazylem zeby odglos dochodzil tylko z jednego kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taki odgłos może być od opony, będzie wyło przy pewnych prędkościach. Rada prosta i bezkosztowa - wymień koło na zapasowe. :gwizdanie: [br]Dopisany: 23 Luty 2008, 11:36 _________________________________________________A jak trze przy hamowaniu to klocki, mechanika zmień, jest zmęczony zawodem :)[br]Dopisany: 23 Luty 2008, 11:43 _________________________________________________ostatecznie także łożysko, koszty chyba nie są wielkie. Ile kosztuje wymiana łożyska, ktoś już to robił?

Ja jeszcze nie miałem takiej potrzeby, ale wydaje się, że nie powinno być pracochłonne. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...