Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykonanie maski otwieranej na szybe :)


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

PIC03665.JPG

Jak wykonac takie cos ? :)

strasznie mi sie podoba ten gadzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb z tego co widze to Dodge Neon jest wiec moze zobaczy czy gosciu jest w jakims klubie Dodge albo Neon klub polska czy cos takiego .... i jesli jest to mozesz go spytac

<-- pisze to bo widze ze nikt tu nic nie napisal wiec skoro tutaj nie wiadomo to moze warto tam szukac :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewno to teleskopy na zawiasach lub jakiś łożyskach, jesli zamykasz maske z tej pozycji w ktorej jest na zdjeciu to teleskopy sie wydłużają i zmieniają kąt na jakims zaczepie na błotniku

mysle, że dałoby rade coś takiego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: fajne te dwie maseczki obok auta :naughty: , a tak na marginesie to jak ty to w a4 widzisz , grill jest zintegrowany z maska ...., moim zdaniem zbedny gadzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to jak ty to w a4 widzisz , grill jest zintegrowany z maska

a niby jak jest na fotce powyżej ? :decayed:

kwestia otwierania by została do przemyslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtusania zderzak od S4 tez zbedny gadzet :wink4:

Podoba mi sie takie cos cholernie i jesli mozna wykonac to czemu nie ? :)

Nowak_zg dobrze kminisz ;)

ykk teraz to przekombinowac chcesz :wink4:

Kurde zamykanie z frontu zostało by pewnie takie samo.... Ciekawe tylko jak rozwiazac zeby sie przy szybie dobrze trzymało :chytry:

PS : wole tą z prawej :naughty:[br]Dopisany: 20 Luty 2008, 00:41 _________________________________________________image7.jpg

image1.jpg

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na zdjeciu widac jak to jest zamontowane

mocowanie przy szybie zapewniają te dwa dłuższe teleskopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeca to jest prosta zasada, 2 ramiona o zmiennej dlugosci, trzeba tylko zapewne doswiadczalnie dobrac odleglosci teleskopów i dlugosc wstepna/koncowa. hmm mozna tez sie pokusic o jakies wstepne obliczenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z matmy jestem dno :gwizdanie:

Ciekawi mnie dokładniej jak to jest wykonane...

Szperam troche po necie ale nie moge namierzyc własciciela Neona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co chcesz wiedziec o wykonaniu??

Masz w sumie 4 teleskopy.

2 blizej zderzaka zapewne otwieraja maske i maja mniejszy skok, tylne przy dluzszym koku podnasza czesc blizej podszybia do góry.

ja tu widze wiekszy problem z zamkiem (czy domykanie jest przodu czy tylu) niz z teleskopami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu, logiczne jest że jezeli zamknie maske to teleskopy ułożą sie poziomo i nie mają fizycznej możliwości podnieśc sie w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie chyba nie zrozumielismy ... sokol to zalezy ktora czesc opadnie szybciej... teoretycznie tez obstawiam ze z przodu[br]Dopisany: 20 Luty 2008, 01:42 _________________________________________________tak wlasnie sobie przypomnialem, ze tu mozna by sie oprzec na delikatnie zmodyfikowanym patencie z beemfu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tak rozumiem :

image1jn9.jpg

maska jest mocowana od przodu, teleskopy są poziomo, a elementy zaznaczone na zieloną robią za mocowanie maski przy szybie bo nie mają możliwosci sie podniesc do góry ( strzałka fioletowa) jesli nie odblokujemy mocowania z przodu

ale oczywiscie moge sie mylic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokól widac ze miales mechanike teoretyczna lub wytrzymke :polew: Madrze gadasz, tylko w schemacie statycznym nie wziales pod uwage zmiennej dlugosci teleskopu i tu zaczynaja sie schody - dlatego pislalem ze nie jestem pewien. Zamka nie mozesz traktowac jako podpory nie przesównej( stat nie sa odebrane 3 mozliwosci ruchu - bardziej juz jako przegub) . Moze i tak byc ze trza 2 zamki stoswac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb

Sprawdz może sa gotowe kity .. widziałem takiego "flip flopa" na jednej ze stronek z gadżetami z US ..tylko , że w tym przypadku chodziło o tylną klape w sedanie :decayed:

Ale może jest coś takiego w seryjnej sprzedaży :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sama zasada działania byla mi znana ;) Myslałem bardziej cos konkretnie ze bedzie wiadomo :)

Tjs mam w głowie np siłownik maski od a4 x 2 (albo jakies krótsze z np klapu od golfa czy cus ;) ) po jednym na strone + drugie ramie...

Nie wiem czy dobrze patrze ale ramie blizej szyby wydaje mi sie łamane po srodku :>

W audi B3-B4 na klapie są dwa krótkie i mocne silowniczkmi tez ...

Podejrzewam ze bez zamka przy grodzi silnikowej dodatkowego sie nie obejdzie bo na samym zamku z przodu + ramiona to na pewno bedzie tył latał w góre i dól ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze to nie mogą być siłowniki...

tylko zwykłe ramiona

po zamknięciu klapy siłowniki dążyły by do rozprężenia a co za tym idzie wygięcia maski w 2 stronę (otwieranie od szyby)

biorąc opcje ramiona zwykłe wszystko jest loox ale przy jednym zamku góra maski (przy szybie) będzie luźna (nie otworzy się) ale będzie w czasie jazdy delikatnie się trzepotać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki tez by zdały egzamin ALE domykanie przy grodzi drugie na pewno. Tak samo jak w przypadku ramion.

Dodatkowo z dobrze dobranymi siłownikami odpada opcja łamania sie jednego ramienia (mniej czesci ruchomych) + lzejsze otwieranie... Jak sami wiecie siłownik praktycznie wcisniety do zera stawia juz znikomy opór wiec nie powinien naciskac zbytnio na maske po złapaniu jej dodatkwym zamkiem ;)

Trzeba by pokombinowac :)

Jak front wyjdzie to i tył sie zrobi na szybe :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje przemyślenia tego gadżetu to też jestem zdania że to zwykłe ramiona a nie siłowniki. Dłuższy dajemy bliżej szyby, krótki na przód (widać że jest łamany)Ktoś musiał by prototyp zrobić i wyliczyć jak rozmieścić te ramiona. A zamknięcie po dobrym wyliczeniu rozmieszczenia ramion powinno zostać zwykłe :/ chyba...

http://mapet-tuning.com/wasze/neon/index.htm

Oto więcej zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...