Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Słaby nawiew z wszystkich kratek


Pelex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów :hi:! Problem polega na tym iż jak włącze dmuchawe na maxa przy obiegu zewnętrznym to ledwie mi z kratek dmucha obojętnie czy włącze samą szybe czy kratki na twarz czy nogi, sytuacja odwraca się gdy dam obieg wewnętrzny wtedy dmucha jak trzeba. Na kodach klimatronika zero błędów więc nie za bardzo wiem za co się mam zabrać, czy moze jest jakaś klapka która reguluje otwarcie zasysu powietrza z zewnątrz ? szukałem na forum i nie znalazłem tego typu problemu. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trzeba wymieni filtr kabiny, ja jak kupiłem swoją A4 to filtr był chyba od nowości nie wymieniany.Po wymianie dmucha mocno :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje Panowie to moze być przyczyna ale nie umnie :no: bo filtr jest nowy no prawie nowy ma może z dwa miesiące. Sytuacja jest o tyle dziwna że dzisiaj już dmucha dobrze więc wniosek taki że musi się blokować jakaś klapka od zasysu powietrza z zewnątrz ale czemu mi tego klimatronik nie pokazuje? a moze ktos wie gdzie takowa klapka sie znajduje (może nad dmuchawą-z logicznego punktu widzenia) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka jest pomiędzy filtrem a dmuchawą.

Wykonaj nastawy podstawowe i powinno wrócić do normy.

Jak zdemontujesz filtr kabinowy powinieneś zobaczyć częściowo przymkniętą klapkę.

Służy ona do tego, aby przy dużych prędkościach samochodu nie robiło wichury w aucie i aby mniej szumiało powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego bardzo mi pomogłeś i uspokoiłeś mnie troche że to jest to zrobienia ale pytanko brzmi jak sie robi nastawy podstawowe? :mysli:[br]Dopisany: 21 Luty 2008, 20:46 _________________________________________________Panowie sprawa sie wyjaśniła. Jeżeli kogos to interesuje to opisuje przyczyne: mianowicie objaw słabego nadmuchu pojawiał się tylko w tedy kiedy padał deszczyk no i dzisiaj dodatkowo na dywaniku od strony pasażera pojawiła się wilgoć, po rozebraniu osłon z filtra przeciwpyłkowego okazało się że jest on zupełnie mokry a przyczyna była błacha bo źle wsadzona rynienka odpływowa tegoż filtra tzn.po lewej i po prawej stronie tej rynienki są uchwyty które musza ciasno wejść w w takie jakby szyny z metalową klamrą a u mnie po jednej ze stron to nie weszło tak jak powinno i cała rynienka wcale się nie trzymała a wręcz przeciwnie wsuneła się za głęboko i z szyby woda lała sie na filtr. Myśle że przyda się komuś to co napisałem. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...