Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Grzeje w środku pomimo wyłączonego nadmuchu


red0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższej jeździe zauważyłem, że lewa strona samochodu niewspółmiernie nagrzewa się od prawej. Pomimo wyłączonego nadmuchu w środku samochodu od strony kierowcy robi się, może nie duszno, ale zdecydowanie za ciepło. Z nadkola z lewej strony aż bije ciepłem, a z prawej jest ok. Wiem, że pompa wspomagania mi się powoli kończy, może to być przyczyna?

Dziękuję z góry za pomoc

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwignij to lewe koło lewarkiem i sprawdź czy lekko sie obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa razy oddawałem do mechaniorów. wcześniej robili mi hamulce, tarcze + klocki + cylinderki. na ścieżce powiedzieli mi, żebym sprawdził co i jak z lewym kołem bo się ciężko obraca. pojechałem do nich dwa razy z reklamacjami, sprawdzali zaciski, wymienili przewody hamulcowe i myślałem, że się uporali z problemem. ale rzeczywiście może być jak mówicie. jak tak to zmieniam tych magików. dam znać jak sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylindeki Ci wymienili? a gdzie tam sa cylinderki? może wystarczy tylko porządnie wyczyścić jarzma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w każdym bądź razie podobnego w nazewnictwie....nie wiem. mieliście rację, trzyma, nawet bardziej niż poprzednio. brali tylko kasę łachudry, nie pierwszy przypadek jak coś mi spiep...li:( odstawię w poniedziałek do innego może on coś poradzi. ale żeby aż tak się nagrzewało, że w środku ciepło się robiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to Polska... Ja się już nauczyłem... Wolę coś sam zepsuć a zrobić 2 razy niż oddać auto do "mechanika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos smar miedziany dobry do hebli :] (tam gdzie sie smaruje) nie zapiekaja sie tak latwo bo wytrzymuje wysokie temp. sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virus - z chęcią sam bym pogrzebał, po pierwsze lubię, po drugie i najważniejsze sporo kasy w kieszeni zostaje, ale nie mam kompletnie warunków, a na lewarku pod blokiem grzebać nie będę:)

mój nowy mechanik stanął na wysokości zadania, jakieś gumki wymienił, przepraszam, ale nie mam pojęcia jakie i do czego one. jutro odbieram, jedną rzecz już mam z głowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie B5 robi się gorące w środku od przedziału silnikowego w gorące dni, tylko klima wtedy pomaga. Wyraźnie w okolicy nóg wali gorącym powietrzem.

Nasila się to przy 2.7T( bardzo gorąco w komorze silnika), miałem tak w S4 i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...