Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana płynu chłodniczego - zawór spustowy


jarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno wymieniłem płyn, ale zastanowiła mnie jedna rzecz. Nie udało mi się spuścić płynu przez zawór spustowy ponieważ nie leciało z niego w żadnej pozycji. Pewnie jest zamulony (?) :mysli: i nie ruszałem go więcej. Spuściłem więc poprzez zdjęcie węża z chłodnicy. I teraz mam pewien zgryz. W której pozycji zawór jest rzeczywiście zamknięty? Czy tak jak na rysunku, czy ustawiony wzdłuż głównego węża? W żadnej pozycji nie kapie nic, ale lepiej nie być zdziwionym kiedyś na drodze gdy płyn zniknie.

zawor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jak to było u mnie i jakie były porady. Też nic nie ciekło z tego zaworka.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=159919.msg1885959#msg1885959

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, ale nie dało mi to odpowiedzi w jakiej pozycji ma być zawór. Nie będę go rozbierał i wnikał w jego konstrukcję bo to może za drogo kosztować. Chcę go tylko na pewno zamknąć. Z węża mi nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po pierwsze zawór zakręcasz w tą samą stronę co np zaworek w kranie:) A więc ma być ustawiony w pionie czyli w poprzek głównego węża. A po drugie zawór najprawdopodobniej jest ok. Tyle że aby przez niego poleciało należy obracać go w lewą stronę jednocześnie wyciągając. Ciężko to idzie (ja pomagałem sobie kombinerkami i podkładką z gumy aby go nie pokaleczyć) ale wtedy obraca się jeszcze pół obrotu i wysuwa kilka milimetrów. Później należy go wcisnąć jednocześnie te pół obrotu dokręcając. Po wciśnięciu należy go jeszcze zablokować dokręcając te pół obrotu z położenia poziomego do pionowego. W tym położeniu nie da się go wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...