Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] CB radio po podłączeniu proszę o pomoc


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Skala SWR zaczyna się od 1.

Jak u kolegi będzie dobrze to kłopot z zasilaniem u Ciebie. Czytaj posty, które Koledzy piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przypuśćmy,że jest problem z zasilaniem ale jakim? gdzie szukać przyczyny? czy odłączenie radia od aku i podłączenie pod zapalniczkę coś da?

a powiedzcie mi jakim cudem to się stało:

antena odłączona od radia i podpięta pod miernik ten swr i tak ustawiam ustawiam aż ustawiłem tak heh: 1:1.0(wskazówka nawet nie drgnie) kanał 19: ledwo 1.1 i kanał 40 ledwo 1.2 i tak ustawiłem tak siedzę w aucie myślę a tu nagle koleś mówi w radiu jak droga na Sandomierz i parę osób mu odpowiedziało a nie miałem antent podpiętej to jakim cudem to słyszałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty ten SWR ustawiasz ? Jak wyglada schemat podłączenia radia, anteny i swmiarki ?

Strasznie chaotycznie piszesz, ciężko zrozumieć o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenę postawiłem na klapie bagażnika po prawej stronie bo tam swr wyszedł najlepszy to znaczy:

Radio CB podłączone pod aku do radia w miejsce anteny przewód od miernika swr i druga końcówka do miernika swr a w drugą końcówkę w mierniku wkręcam antenę ustawiam na skale set tak,żeby strzałka była na końcu skali przy cyfrze bodajże 10patrze to na kanałach 1,20,40 następnie przechodzę na kanał 1 naciskam przycisk w gruszce(ale w swr przełączam,żeby swr teraz mierzyło)

i mam kanał 1: strzałka nawet nie drgnie jest 1 kanał 20 jest 1.1 nie całe 1.1 kanał 40 1.2

a odbiór fatalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. SWR masz bardzo dobry.

Podepnij swoje radio pod antene u kumpla i sprawdź działanie. Jak będzie OK to tylko jakieś zakłócenia z auta lub jednak coś z przewodem anteny.

Może jednak gdzieś jest zwora zależna od ułożenia przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jacekm ja podłączyłem moją antene do kolegi radia i antena stałą u mnie na aucie a do niego auta dałem ino kabel i włączył radio(a nazywa się jego radio CB RADIO ONWA MK K6122 i odbiór elegancki zero szumów a jakie czyste rozmowy ehh później wziąłem kabel i podłączyłem do Siebie ustawiłem kanał 19 i on też otworzyliśmy drzwi(on ma antenę chyba 80cm) i nadają coś w CB to u niego czysto a u mnie w miarę zrozumiale ale szumu masa w tle a u niego no naprawdę nic do tego on nie ma regulacji RF i mówi,że ma ustawione SQ na pozycje około 9.30 i głośność na polowe i ma zero szumów i czyste rozmowy cały czas i wogule nie kręci ani SQ ani volume mówi jak jest tak jest i elegancko a ja kręcę i krew mnie zalewa ehh

a czego oczekuje nie chce slyszec np tych z 10 km i miec szumy w tyle ino chce slyszec maks tych z 3,4km i miec elegancki odbiór tak więc jak promiennik mam wsunięty na maksa i taki odbiór to pozostaje RF GAIN ale teraz tak jak jest na full to zbieram wszystkie śmieci itp tak? czyli powiedzmy dam go sporo za połowę w stronę lewą to ograniczy się zasięg np o połowę ale będę miał lepszy odbiór? a do tego np SQ ustawic na pozycję 10.30 i gaina np na 9,albo 10 i zostawic tak na stałe ale juz tak robiłem to nawet przy takim ustawieniu u mnie szumi a u kolegi? perfekcja taki odbiór [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 22:31_________________________________________________a czy pomógł by coś uchwyt na klapę SF-40 kosztuje on 30zł u mnie warto? poprawi to coś z odbiorem? bo teraz mam na magnesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu robi się pomału nabijarka postów. Zaraz moderator wywali to w śmietnik :)

Podepnij swoje radio do anteny kumpla. Zobacz jak odbiera.

Tu masz o ustawieniu RF GAIN i SQUELCH :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic783406.html

Jakie masz radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij wreszcie to radio do kolegi i zobacz jak odbiera.

Radio kupiłeś nowe czy używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADIO kupione nowe[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 11:59_________________________________________________koledzy sprawdziłem też tak: odłączyłem antenę to radio szumi a u kolegi odłączyłem antene i radio nie szumi ale po południu sprawdzę jego radio u Siebie i moje u niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 stron i na każdej z nich przynajmniej jedna propozycja sprawdzenia radia lub anteny u kogoś innego... nie jest źle :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem moje radio u niego i szumy mniejsze ale też szumi przy odbiorze ale ciszej i podłaczyłem od kumpla radio president johny II i po podłączeniu i lekko ustawieniu gain i SQ rozmowy czyste np dwie a pozniej znów lekkie szumy przy rozmowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak te yosan 120 pro mówią,że dobre filtry mają

zobaczcie jeszcze jeden filmik,dzisiaj nakręciłem(kolega odpowie mi dopero pod koniec filmiku bo on mnie słyszał a ja go nie i w tej samej miejscowosci obejrzyjcie filmik

ccc

[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 23:18_________________________________________________odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoisz na dworze ? Nie ma nad tobą jakiejś linii wysokiego napięcia ?

Może masz radio w "5" ustawione ? Zrób reset radia, wyczytałem w instrukcji, że jest coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE MA ŻADNEJ LINI I RESET ZROBIONY I KLAPA TO SAMO

i teraz takie pytanie CB kupiłem jakieś 4 dni temu i tak jak bym zadzwonił do sklepu gdzie je kupiłem i powiedział,że chce je zwrócić i zamienić np na tańsze albo lepsze to dopłacę to jak myślisz zgodził by się koleś? czy nie za bardzo?

radio ma 5 bo patrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE MA ŻADNEJ LINI I RESET ZROBIONY I KLAPA TO SAMO

i teraz takie pytanie CB kupiłem jakieś 4 dni temu i tak jak bym zadzwonił do sklepu gdzie je kupiłem i powiedział,że chce je zwrócić i zamienić np na tańsze albo lepsze to dopłacę to jak myślisz zgodził by się koleś? czy nie za bardzo?

radio ma 5 bo patrzyłem

Najzwyczajniej zgłoś reklamację i niech wymieni na inną sztukę. Posiadasz gwarancję, to korzystaj z niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że ten koleś nie wystawia gwarancji to znaczy że nie podbija tam gdzie jest karta gwarancyjna ino daje sam paragon i mówi jak by coś to z tym paragonem,w większości już tak jest,rzadko kto podbija w książce pieczątkę.

Byłem panowie u kolegi posiada seata tego starszego toledo chyba i jest to diesel i popiołem moje radyjko do jego i to samo jest szumy,później popiołem jego radyjko on ma PRESIDENT JOHNY II do Siebie i Szczerze różnicy nie zauważyłem też szumi,a do tego jego radio to president u niego to już masakra tak szumi i ledwo co da się ustawic u niego na tym president by dobrze odbierało w miarę to znaczy(w miarę neutralnie) to u niego żadkośc a ciągle ma szumy,był też w sklepie CB tam gdzie ja kupiłem i powiedzieli mu,że no wszystko jest dobrze a i tak szumi mu cały czas i to nie jest normalne bo kolega ma radio ONWA K6 jakoś tak za 180zł bez GAINA i odbiera idealnie i teraz nie wiem co zrobić,do tego instruktor prawa jazdy też był w tym serwisie CB to mu podobnie powiedzieli,że dobrze wszystko jest a pojechał do Kielc i gdzieś na jakimś rondzie nie daleko ronda jest sklep CB i zrobili mu tak,że ledwo co szumi a ci z tego CB powiedzieli,że jest dobrze ehh

co zrobić? powiedzieć że radio szumi a jak on powie mi,że tak ma być? to co spierać się,że chce radio na reklamacje dać albo wymienić na inne tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...