Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] CB radio po podłączeniu proszę o pomoc


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

podałem na początku tego tematu[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 13:59_________________________________________________http://www.cbmania.eu/index.php[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 14:00_________________________________________________na dzień dobry znalazłem coś takiego

http://www.cbmania.eu/watek-zwarcie-w-antenie-i-wyrazne-pogorszenie-odbioru.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie swr mi wyszedł taki:

Kanał 1 1.1

kanał 19 1.3

kanał 40. 1.5

kanał 20 .1.3 (bo 19 jest obok dla tego na tych bedzie jednakowy?

dobry czy zły? aha ia na którym kanale skraca się promiennik? i dla czego nie którzy piszą,ż sprawdza się kanał 1 19 40 a inni 1 20 40?

który brac pod uwage 19 czy 20?

a ten swr powin wyjsc taki,że ten 1.1 na kanale 19 powinien byc ten 1.3 np na pierwszym a na 40 1.5 a tutaj 1.3 mam na 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie swr mi wyszedł taki:

Kanał 1 1.1

kanał 19 1.3

kanał 40. 1.5

kanał 20 .1.3 (bo 19 jest obok dla tego na tych bedzie jednakowy?

dobry czy zły? aha ia na którym kanale skraca się promiennik? i dla czego nie którzy piszą,ż sprawdza się kanał 1 19 40 a inni 1 20 40?

który brac pod uwage 19 czy 20?

a ten swr powin wyjsc taki,że ten 1.1 na kanale 19 powinien byc ten 1.3 np na pierwszym a na 40 1.5 a tutaj 1.3 mam na 19

Z tych twoich wartości na kanale 1,19,40 wynosi że antena jest za długa.Prawidłowo zestrojona antena to taka gdzie na kanale 1 jak i 40 wartości są takie same np.

kanał 1: 1.2

kanał 20: 1.1

kanał 40: 1.2

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie z tym SWR, to nie zmieni w takim stopniu odbioru

weź miernik elektryczny, daj na test obwodu i sprawdź czy dotykająć promienika sygnał pojawia się we wtyczce (na bolcu środkowym) a później sprawdź czy masa jest na zewnętrznej części wtyczki.

Póżniej sprawdź czy masa nie łączy się z żyłą środkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy 19 czy 20 nie ma żadnego znaczenia stroi się 1 i 40 kanał jeżeli na 1 jest 1.1 a na 40 1.5 antena jest za długa jeżeli odwrotnie to za krótka można stroić też kablem przycinając np. 1 cm kabla i sprawdzać czy SWR maleje czy rośnie jak rośnie to szkoda ciąć jak maleje to można jeszcze przyciąć ale pomiar trzeba wykonywać na 1-szym i 40-stym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam miernika chodzi mi o swr

promiennik wsunięty na maksa i swr taki kanał 1. 1.0 kanał 19 1.1(prawie 1.2) i kanał 40 1.5(1,4)

i teraz tak przy ucięciu antent ten swr na 1 kanale jak jest 1 to zmieni się na np 1.2 bo w dół raczej nie pojdzie bo nie ma skali czyli wtedy na 19 spadnie np na 1.0 albo 1.1 a na 40 obniży się do 1.2 tak jak pierwszy? dobrze mówię? czy zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli przy skróceniu promiennika o tyle ile się da na tych śróbkach to wynik wychodzi mi cały czas taki teraz:

1: 1

19. 1.1

40.1.5

to żle bo po środku powinno byc najmniejsze względem dwóch czyli np:

1: 1.2 i 40 1.2 a 19 1.1 ablo 1.0

czyli teraz jak bym skrócił antenę o trochę to z kanału 1 podniesie się z 1.0 np na 1.2, 1.3 to i 40 podniesie się na tyle samo a środkowy zmalaje dobrze mówię? czy może byc tak że po skruceniu kanał 1 już się nie podniesie ? bo panowie co mnie dziwi jak pormiennik byl na full to kanał 1 miał 1.2 a jak dałem na dół ma 1.0 czyli po skróceniu antenty on będzie caly czas 1.0 czy pojdzie w góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: bogus096 zmniejsz ten podpis bo Cię "zmoderują" :cool1:[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 18:58_________________________________________________zrozum że problem nie jest w SWR no.... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie ma walnięty przewód ... sprawdź go po całości czy gdzieś nie jest załamany lub coś w tym rodzaju.

Ja mam na babci antenę której nie stroiłem a nie mam takich jazd więc jak dla mnie zabawa tego typu to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: bogus096 zmniejsz ten podpis bo Cię "zmoderują" :cool1:[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 18:58_________________________________________________zrozum że problem nie jest w SWR no.... :wallbash:

Dzięki za info :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico weź wytargaj tą antenę z auta i sprawdź u kogoś na aucie z jego radiem i będziesz wiedział co jest nie tak, w to co się bawisz to kosmetyka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus096

czyli wiadomo jak mam na 1 kanle swr 1.0 a na kanale 40 swr 1.4 to trzeba skracać? by były jednakowe?

a kanałem 19 co robić? jak na 40 i 1 bedzie np 1.1 a na 19 bedzie 1.2 to znów za długa co nie?

Kolego SWR jest dobry usterki trzeba szukać w kablu lub antenie może gdzieś na kablu masz zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie koleś ze sklepu cb powiedział,że to może byc od instalacji gazowej bo antenę mam na bagazniku a butle w bagazniku i czy jak by przestawił na dach to mogą zniknąć te niezrozumiałe rozmowy itp i jeszcze nie wiem czy to ważne ale rozkręciłem dzisjaj podstawkę o tą:

http://images47.fotosik.pl/184/f5abebc89f85829f.jpg

i nie pamiętam gdzie ta blaszka na które kółko zachodziła i nie wiem czy to nie porobiło też czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...