Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] CB radio po podłączeniu proszę o pomoc


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Podrzuć inną antenę i zobacz czy będzie poprawa czy nie. Zaczał bym jednak od sprawdzenia przewodu antenowego,czy gdzieś nie ma zwarcia :naughty:

Jeśli anteny będą w porządku to trzeba szukać przyczyny w radiu,może już nie trzyma częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pi...e jaki gaz??? miałem sedana z gazem i to starą wielką butlą i nic takiego nie było, sprawdź ten przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód sprawdzony nie widać zagięć itp ale teraz tak jest takie pytanie czy jak bym wzioł przewód razem z podstawą magnetyczną i pojechał do sklepu cb to sprawdzili by mi czy masa jest czy nie ma? cofnijcie się na stronę niżej dałem tam zdjęcie co robiłem i czy to mogło pogorszyć coś ?

i panowie powiedzcie jak mam swr 1 na kanale 1 na kanale 19 mam 1.2 a na kanale 40 mam 1.4 promiennik jest do końca wsunięty to teraz jak bym go skrócił to z kanału 1 swr wzrośnie z 1 np na 1.2 i wtedy z kanału 40 swr spadnie na np 1.3 albo też na 1.2 a na 19 spadnie na 1.1 albo 1.0 ? dobrze to mowię?

http://images47.fotosik.pl/184/f5abebc89f85829f.jpg

i nie pamiętam gdzie ta blaszka na które kółko zachodziła i nie wiem czy to nie porobiło też czegoś?

co do brazka to po rozkeceniu nie wiem czy dobrze złożylem bo nie przyjżałem się z która dziurką ma sie ta blaszka pod pokrywą stykac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby to miało znaczenie bo to masa jest, podłącz ją pod inne radio i sprawdź jak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym swr jak dam na dach antene to może sie znacznie lepiej na moją korzyśc zmienic?

co Ty sie kolego tego SWR czepił jak rzep psiego ogona?

piszą Ci że masz dobry SWR to ty szukasz dziury w całym. Szukaj problemu w antenie, kablu albo radiu. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj testowałem dałem antenę wszedzie na dachu gdzie można było i tylko na klapie bagażnika po prawej stronie swr taki:

kanał 1: nie drgnie nawet 1

kanał 19: 1.1

kanał 40 1.3

a do tego jak tak ustawiłem antena nie byla podłączona do radia a nagle w radiu było rozmowy jakieś słyszec jakim cudem?

ale nadal porażka swr chyba dobre a szumy itp i kolega z CB powiedział tak,że ma też to radyjko co ja i nie ma szumów i mówi że radio ma 4 waty a antena moja ta 1.5m ileś tam i za mocna jest antena do radia i dla tego i mówi,żeby naweto o 30cm ją skrócic co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz koledze żeby sobie wacka skrócił

Masz uszkodzony KABEL, ANTENĘ albo CB skończ z tym SWR, może mieć on nawet 3 a i tak będzie słychać rozmowy lepiej niż u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: :wallbash: olej ten SWR podłącz antenę do radia kolegi i sprawdź jak działa bo możesz mieć problem np. cewką , przewodem, masą... :wallbash: :wallbash: SWR w tym przypadku to kosmatyka, nic nie tnij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie docierają do Ciebie nasze rady to posłuchaj kolegi i utnij ten promiennik,najlepiej po samej cewce a i tak coś tam bedziesz słyszał :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ALE DLA CZEGO MI NIE CZYSTO ODBIERA I SIE NIE DA WOGULE ICH ZROZUMIEC?

:polew:

5 stron rad a ten dalej :decayed: :decayed: :decayed:

Jak nie docierają do Ciebie nasze rady to posłuchaj kolegi i utnij ten promiennik,najlepiej po samej cewce a i tak coś tam bedziesz słyszał :kox:

i kabel też bo mówi że bez anteny odbiera :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z CB powiedział tak,że ma też to radyjko co ja i nie ma szumów i mówi że radio ma 4 waty a antena moja ta 1.5m ileś tam i za mocna jest antena do radia i dla tego i mówi,żeby naweto o 30cm ją skrócic co wy na to?

:polew: :polew: :polew:

1 SWR niema wpływu na tak słaby ODBIÓR

2 SWR ustawia się po to aby nie spalić radia przy dłuższym NADAWANIU

3 SWR masz BARDZO DOBRY

4 Jak się nie znasz poproś kolegę lub zgłoś się do pierwszego lepszego elektronika, elektryka lub bardziej rozgarniętego ktosia niech pomierzy przewód anteny

5 Wyciągnij ten przewód spod tapicerki (trudno, najpierw się sprawdza sprzęt, później montuje) Spotkaj się z kumplem, który ma CB w aucie i poprzekładajcie sprzęt.

Twoje radio, jego antena i jego radio, Twoja antena. Kilka testów i będziesz wiedział co jest uwalone.

Proste jak kawałek drutu a tu się robi powoli mała tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka bylem u kumpla i pod jego radio nazywa się jakoś K6 podłączyłem moją antenę(jego auto to benzyniak) i super odbiera zero szumów (antena stała na moim aucie a ino kabel przeciągnąłem pod jego radio.

To teraz zostają dwie opcje radio może spróbować pod zapalniczkę?

radia nie ma co próbować z jego anteną skoro moja u niego dobrze odbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś swoje radio pod jego antenę ? Jeżeli nie to błąd.

Gdybyś podłączył i źle by odbierało to wniosek, że uwalone radio.

Jeżeli byłoby dobrze to wniosek, że masz coś nie tak z zasilaniem radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzisiaj testowałem dałem antenę wszedzie na dachu gdzie można było i tylko na klapie bagażnika po prawej stronie swr taki:

kanał 1: nie drgnie nawet 1

kanał 19: 1.1

kanał 40 1.3

a do tego jak tak ustawiłem antena nie byla podłączona do radia a nagle w radiu było rozmowy jakieś słyszec jakim cudem?

ale nadal porażka swr chyba dobre a szumy itp i kolega z CB powiedział tak,że ma też to radyjko co ja i nie ma szumów i mówi że radio ma 4 waty a antena moja ta 1.5m ileś tam i za mocna jest antena do radia i dla tego i mówi,żeby naweto o 30cm ją skrócic co wy na to?

Człowieku co ma piernik do wiatraka wiesz co to jest antena stacjonarna ma 6 metrów i takie radio na niej pracuje kolega ma rację niech sobie wacka skróci.[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 18:02_________________________________________________

siemka bylem u kumpla i pod jego radio nazywa się jakoś K6 podłączyłem moją antenę(jego auto to benzyniak) i super odbiera zero szumów (antena stała na moim aucie a ino kabel przeciągnąłem pod jego radio.

To teraz zostają dwie opcje radio może spróbować pod zapalniczkę?

radia nie ma co próbować z jego anteną skoro moja u niego dobrze odbiera

Trzeba było podpiąć swoje radio do kolegi anteny i kabla,zobaczyłbyś jak odbiera, ale jeżeli jego radio na Twojej stacji odbierało dobrze to masz walnięte radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale podepnę ino męcze się z tym,

kupiłem plastikową tak wygląda wtykę do zapalniczki i rozebrałem ją to jest tam bezpiecznik spręzynka itp ale nie wiem gdzie minus i plus podłączyc

Jak tego nie wiesz to lepiej oddaj radio komuś ogarniętemu bo popalisz sprzęt.

Plus powinien "iść" do bezpiecznika.

Miernik masz ?[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 18:25_________________________________________________

Trzeba było podpiąć swoje radio do kolegi anteny i kabla,zobaczyłbyś jak odbiera, ale jeżeli jego radio na Twojej stacji odbierało dobrze to masz walnięte radyjko.

Może mieć jeszcze problem z zasilaniem (jakieś zakłócenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak podepne radio do kolegi i bedzie czysto to czego wina? gdzie szukac przyczyny?

i takie zasadnicze pytanie co znaczy jeżeli na kanale 1 swr nawet nie drgnie? to znaczy jest ciut poniżej 1? i czy pomogło byc coś dorobic drugą masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...