Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] CB radio po podłączeniu proszę o pomoc


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ci nie mówię o wyciąganiu anteny tylko samego radia i podpięcie go do kogoś innego do innej anteny na przykład do stacji kolegi.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 10:15_________________________________________________Jeszcze jedno ile masz tego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,6m a przełożenie radia coś da?

powinno wystarczyć. Miałem wcześniej takiej samej długożsi kabel to jak miałem pod podłokietnikiem radio to dostawała antena do połowy tylnej szyby więc jesli radio położysz z tyłu na siedzeniu to wystarczy żeby postawić na dachu. Może nie na środku ale spokojnie wystarczy. Z resztą jak poprowadziłes kabel pod kanapa to ja się podnosi w 2s więc zyskasz znów na długości kabla. Tak czy inaczej da rade sprawdzić.

Co do kabla to polecam sobie kupić 6m kabla jak ja, radio w schowku nad nogami kierowcy i kabel progiem poprowadzony i jest jeszcze zapas i żadne kable sie nie będa walały po samochodzie co mnie wpieniało strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zerknicje na to odciołem końcówkę i jest taki kabel:

http://imageshack.us/photo/my-images/684/50992020.jpg/

teraz jest sam drut do owinięcia sobie np z drugim kablem a wcześniej przed odcień ciem był taki czubek jak by zrobiony z lutu:

http://imageshack.us/photo/my-images/820/aa2hk.jpg/

ma to odcięcie jakiś wpływ na odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zerknicje na to odciołem końcówkę i jest taki kabel:

http://imageshack.us/photo/my-images/684/50992020.jpg/

teraz jest sam drut do owinięcia sobie np z drugim kablem a wcześniej przed odcień ciem był taki czubek jak by zrobiony z lutu:

http://imageshack.us/photo/my-images/820/aa2hk.jpg/

ma to odcięcie jakiś wpływ na odbiór?

jeśli nie będzie łączyło to będzie kupa. Jak wymieniałem kabel to zrobiłem tak:

1) odetnik kawałek żeby nie było porozwlekanych kabelków ze 2cm

2) tą żyłę środkowa trzeba zostawić z pół centymetra i ją zalać cyną żeby była tak jak na jednej z twoich fotek

3) ten oplot zewnetrzny odkrywasz tez z pół cm i odwijasz jakby na izolacje

4) we wtyczce najlepiej udrożnić otwór żeby przełożyć przez niego be zalana środkowa żyłę a ta oplotka będzie stykac się z obudowa wtyczki

5) i jak przełożysz to najlepiej zalutować ten koniuszek w tej wtyczce

wiem że w oryginale sa zostawione same druciki miedziane ale tak zalutowane gwarantuje dobry styk.

jak zarobisz to może sie okaże że będzie już ok :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka kombinacja idzie :polew: pisałem Ci żebyś zapytał o radę na forum CB tam są dużo lepsi spece od nas i naprawde dużo mi pomogli jak zaczynałem zabawę z CB jakieś 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka kombinacja idzie :polew: pisałem Ci żebyś zapytał o radę na forum CB tam są dużo lepsi spece od nas i naprawde dużo mi pomogli jak zaczynałem zabawę z CB jakieś 4 lata temu.

jaka ciężka kombinacja? napisałem tylko o tym jak wyciągnąć antene na dach i jak zarobić wtyczke :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,6m a przełożenie radia coś da?

Da bo jeżeli radio u kogoś będzie działać OK to wina jest anteny lub zwarcia na kablu.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 13:05_________________________________________________http://allegro.pl/reflektometr-miernik-cb-df2462-swr-kabelek-2wt-i1813204377.html

Może być takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drugie pytanie sprawdziłem radio tak odłączyłem antenę od radia i włączyłem silnik ustawiłem na radiu by szumiało i naciskam klakson i nic włączam silnik i nic a jak podpoiłem ino antenę to już klakson słychać przy włączeniu słychac szum przez chwile itp i teraz czego wina? anteny? styka sie z czymś? idzie blisko czegoś? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drugie pytanie sprawdziłem radio tak odłączyłem antenę od radia i włączyłem silnik ustawiłem na radiu by szumiało i naciskam klakson i nic włączam silnik i nic a jak podpoiłem ino antenę to już klakson słychać przy włączeniu słychac szum przez chwile itp i teraz czego wina? anteny? styka sie z czymś? idzie blisko czegoś? prosze o pomoc

na szumy z instalacji powinno pomóc podłaczenie CB bezpośrednio do akumulatota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drugie pytanie sprawdziłem radio tak odłączyłem antenę od radia i włączyłem silnik ustawiłem na radiu by szumiało i naciskam klakson i nic włączam silnik i nic a jak podpoiłem ino antenę to już klakson słychać przy włączeniu słychac szum przez chwile itp i teraz czego wina? anteny? styka sie z czymś? idzie blisko czegoś? prosze o pomoc

na szumy z instalacji powinno pomóc podłaczenie CB bezpośrednio do akumulatota.

Nie zawsze pomaga,a co do radia to tak jak ktoś już pisał podłącz je w innym samochodzie i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja trefnego przewodu, jeśli to nie radio to tylko to zostaje

:gwizdanie:[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 13:42_________________________________________________Zadałeś to pytanie na forum które Ci podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB JEST PODŁĄCZONE BEZPOŚREDNIO POD AKU ALE BEZ ANTENY NE SŁYCHAĆ W NIM KLAKSONU A JAK SIĘ PRZYKRĘCI ANTEN TO JUŻ SŁYCHAĆ

To normalne(zakłucenia) że będzie słychać klakson jak i pompkę od spryskiwaczy gdy antenę podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zestrojonej anteny i nie słyszę takich rzeczy więc to nie jest normalne.

Nico przyatakuj z tym na forum CB na 100% znajdzie się ktoś kto Ci pomoże to raz , dwa pewnie jak poszukasz to znajdziesz ludzi którzy mieli taki problem. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy jakoś tam nie zaglądam ale, kiedyś mocno prosperowało i można się było dowiedzieć wielu rzeczy , pewnie nadal tak jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...