Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] CB radio po podłączeniu proszę o pomoc


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po podłączeniu cb radia sprawdziłem je inni mówią że mnie dobrze słychac ale jak ktoś nadaje do mnie to slychac co jakis czas pikanie przerywanie ustawiam pokrętłami i nic.

Dodam,że antena nie strojona jeszcze bo tak dla picu podłączyłem ale już powinno dobrze odbierac?

dodam,że nieraz słychac czysto jak coś powie ale to raz na 10 rozmów prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zestrojeniu anteny będzie mniej szumów i czystsze rozmowy? czy to samo będzie co teraz?

strojąc antenę w sklepie gdzie sprzedają CB kupiłem u nich zestaw i powiedzieli,że jak sobie zamontuje to żebym przyjechał to mi zestroją i tutaj pytanie na co zwrócić uwagę jak będzie stroił? bo może być tak,że wyjdzie swr duży typu 1.8 czy 2.0 a on mi wciśnie kit że jest 1.1 albo 1.2 i znów będą szumy itp a człowiek nie będzie wiedział o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo praktycznie, strojenie anteny głównie odciąża końcówkę mocy przy nadawaniu, nigdy nie zauważyłem różnicy w antenie zestrojonej od niezestrojonej w MOBILU, gdyż z założenia mają one niskie SWRy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh istotne jest miejsce gdzie tą antenę montujesz, czy jest dobrze zmasowana , wejdź na forum http://www.cbmania.eu/index.php mi tam bardzo pomogli jak zaczynałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co to za model i o co chodzi z wyłączaniem, chcesz żeby wyłączało się tak jak radio cd po wyjęciu kluczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie u mnie radio odbiera cały czas tak:

yanos120

obejrzyjcie i powiedzcie co zrobic

ja u siebie mam antene Sirio ml145 na magnesie zamontowaną na tylnej klapie i te czasem tak mam. Czasami jest ok a czasami kaszanka straszna. Nie wiem czym to spowodowane i juz się przyzwyczaiłem. No ale u Cibie to strasznie jest chyba cały czas :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena na klapie na środku w aucie sedan,strojona w dwóch skelpach cb wyszły pomiary wiem,ze było 1.0 i największy 1.2 a promiennik wysuniety o jakies 2,5cm na 3 do góry antena to sirio ml 145 i kolesie od strojenia antenty mówią,że swr idealny i żeby nic nie skracac bo to ino pogorszy prosze o pomoc

a co najważniejsze to powiedzieli,że oni nie widzą potrzeby strojenia taki jest swr

a co do radia to jak rozstrojone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena na klapie na środku w aucie sedan,strojona w dwóch skelpach cb wyszły pomiary wiem,ze było 1.0 i największy 1.2 a promiennik wysuniety o jakies 2,5cm na 3 do góry antena to sirio ml 145

Miałem taką samą antenę na tym samym miejscu

kolesie od strojenia antenty mówią,że swr idealny i żeby nic nie skracac bo to ino pogorszy prosze o pomoc

SWR nie jest idealny,u mnie było na kanale1: 1.2 ,kanale20: 1.1 ,kanale 40: 1.2 ,ale mniejsza o to :decayed:

a co najważniejsze to powiedzieli,że oni nie widzą potrzeby strojenia taki jest swr

Dobrze jest :wink4:

a co do radia to jak rozstrojone?

Podobnie się zachowuje że raz np. na 10 komunikatów słychać czysto(ale to tylko moje przypuszczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena na klapie na środku w aucie sedan,strojona w dwóch skelpach cb wyszły pomiary wiem,ze było 1.0 i największy 1.2 a promiennik wysuniety o jakies 2,5cm na 3 do góry antena to sirio ml 145

Miałem taką samą antenę na tym samym miejscu

kolesie od strojenia antenty mówią,że swr idealny i żeby nic nie skracac bo to ino pogorszy prosze o pomoc

SWR nie jest idealny,u mnie było na kanale1: 1.2 ,kanale20: 1.1 ,kanale 40: 1.2 ,ale mniejsza o to :decayed:

a co najważniejsze to powiedzieli,że oni nie widzą potrzeby strojenia taki jest swr

Dobrze jest :wink4:

a co do radia to jak rozstrojone?

Podobnie się zachowuje że raz np. na 10 komunikatów słychać czysto(ale to tylko moje przypuszczenia)

sory że się czepiam ale piszesz strasznie chaotycznie i nie idzie zrozumieć o co Ci kolego chodzi bo sam byłem ciekaw co doradzisz i może ja tez bym skorzystał ale chyba nie dam rady :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem żeby się nie odzywać,bo znów rebus zaje...m(z tym cytowaniem się motam) :confused4:

Teraz lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem żeby się nie odzywać,bo znów rebus zaje...m

:polew: :polew:

postaraj się napisac po polsku i będzie ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj wymontować CB radio i podpiąć do kogoś u kogo odbiór jest dobry przekonasz się wtedy

czy to wina radia czy anteny, bo coś tu nie gra nawet ONWA jest selektywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteny nie da rady wyjąc bo już jest kabel puszczony pod siedzeniami i ledwo co starczyło do bagaznika

dla samej próby możesz przecierz przełożyć radio gdzieś w okolicy tylnego siedzenia i naciągnąc kabla pod siedzeniem przez bagażnik i na pewno starczy a kabla zasilającego do zapalniczki też Ci wystarczy. Trzeba kombinować troche :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...