Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Rozrząd- weryfikacja stanu


Johanus

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno sprowadziłem a4 B5 z Włoch. NIestety nie mam książki serwisowej... Sprzedawca zaklinał sie, że rozrząd był dopiero co wymieniony.Do końca nie jestem w stanie mu zaufać. Czy mozna w jakiś sposób ocenic stan rozrządu, czy był faktycznie wymieniony?Liczę na rzeczowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie Tobie trudno to ocenić., chyba że faktycznie było to nie tak dawno. Jak chcesz poznać czy rozrząd ma 20 czy 40tys, kiedy zrobić następną wymianę? Jaki jest teoretyczny przebieg furki? Może pasuje do okresu wymian.

I jeszcze taka uwaga: ile dla Ciebie wart jest Twój spokojny sen? Masz wątpliwości - wymień rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym spokojnym snem masz racje na pewno...ale jeśli był wymieniony dopiero co....

na pokrywie widnieje napis jako by nastepna wymiana miala miec miejsce przy przebiegu 269000km.Na dzien dzisiejszy auto ma 216tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja przyjechałem swoim z Niemiec też miałem taki dylemat

od razu wymieniłem olej, filtry łącznie z przeciwpyłkowym

ale rozrząd według wlepek miałem robiony 8tyś km wstecz

pasek wyglądał jak nówka, przez dwa dni po prawie każdym gaszeniu silnika zdejmowałem osłonę i obserwowałem go

był piękny z każdej strony i przez przekorę( bo taki już jestem :decayed:) postanowiłem zawierzyć i nie wymieniać

dobiłem stan km prawie do 60 tyś km na "niemieckim" rozrządzie i wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast gdy ja kupowałem furke od Niemca pokazał mi w książce iż rozrząd dopjero co wymieniony a w kraju po sprawdzeniu niby ok napisy na pasku swieże...ALE...,mimo wszystko wymieniłem by nie było koszmaru :decayed:

To nie tylko kwestia zaufania ale spokojnego snu jak pisano wyżej :hi:

Proponuje wymieniać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyraźne napisy na pasku klinowym i rozrządu i w dodatku masz tę nalepkę to nie wymieniaj. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...