Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Buczenie w określonym przedziale obrotów.Katalizator ?


rob_rob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam kilka pytan odnosnie mojej audiolki.

Otoz od jakiegos tygodnia przy przyspieszaniu pomiedzy 1800-2000 obrotow jest jakis inny odlglos, tak jakby jakis basy byly i raczej tylko w tym przedziale. Na wolnych obrotach albo na luzie jak jest przegazowany to nie slychac.Pojechalem podlaczyc pod kompa zeby sprawdzic i wyszedl jakis blad nierozpoznany ( przynajmniej tak mi mowil ten koles ze to dziwne bo w audi raczej rozpoznaje wszystkie)

Diagnoza sterownikow AUDI Diesel EDC 15P Pamiec bledow

464 C Usterka nieznana

i jeszcze

07202 Sterownik

bledny numer nadwozia

poniewaz mam zwalona klime wiec powiedzial ze trzeba posprawdzac dokladniej zeby zlokalizowac ta usterke , bo moze poprzedni wlasciciel wlozyl chip'a albo cos tam...

Mialem jechac zrobic klime i sprawdzic jeszcze raz pod kompem ale od 2 dni pojawil sie kolejny klopot , byc moze zwiazany z tym bledem - otoz slychac jak cos stuka pod autem ,jakby tlumik ale po wjechaniu na kanal tlumik caly a cos stuka jakby w srodku.Gosciu powiedzial ze nie chce krakac ale prawdopodobnie jest to katalizator i odrazu zaczal straszyc kosztami...

Jestem umowiony na jutro na zdejmowanie srodka tlumika i sie okaze czy to katalizator czy nie i odrazu mam pytanie bo chcialbym wiedziec do jutra rano jesli to mozliwe - jezeli katalizator kaput to czy moge w tym aucie wywalic go i wstawic w srodek rurke ? Odrazu uprzedzam ze przeszukalem forum ale nie znalazlem tematu o katalizatorze i silniku AVB i nie wiem czy mam jakas sonde za katalizatorem czy nie mam i czy moge go wyciac..koles nie byl pewny i mowil ze jak wytne to komputer moze zle to odbierac i za duzo spalac...

Czy te problemy z tym oglosem i bledem na kompie mogly byc wziazane z katalizatorem ?

ALE NAJWAZNIEJSZE CZY w B6 1.9 TDI AVB moge wywalic katalizator jesli padl i wstawic rurke , jesli tak co wymienic odrazu zeby bylo ok.

DZIEKI I POZDRAWIAM.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz fure pod porzadnego VAG'a i niech zczyta wszystkie błędy. Mam takowy, jakby co :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam. Jestem zypełnym "niubi" w temacie A4 :-). Więc nie sugeruj się tym co napiszę (lub raczej podłączam się do Twojego pytania) :-).

Mam dokładnie to samo co Ty. Prawdę powiedziawszy nie wiem czy "to" nie dzieje się z naszej winy :-). Prawda jest taka, że też mam to dziwne brzęczenie/buczenie/drganie/basowanie czy jak to nazwać w tym przedziale obrotów, ale tylko wtedy, gdy "dam ciała" i za szybko przechodzę z "3" na "4"... (sic! Niunię mam nie długo... a jako kierowca też mam małe doświadczenie :-) ). Jak nawet zaczyna mi "brzęczeć" i depnę tak, że wejdzie powyżej 2000 obrotów to te dźwięki znikają. Jak na "trójce" jestem gdzieś pod 3000 i wrzucę "czwórkę" to spada do ok 2000 obrotów to nie brzęczy. Tak więc czy to na pewno wina samochodu czy nasza? :embarrassed: Jak dowiesz się konkretnie co jest tego powodem to podziel się tą informacją... Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i po prostu nie butuje pedała gazu w przedziale 1800-2000 obrotów.

Wiem że w moim silniku nie ma dwumasa, jest tylko zwykłe koło i to ono może powodować drgania.

Jednak większa szansa jest na to że plecionka jest padnięta. Wymienię to będę wiedział.

A tak w temacie: rozmawiałem kiedyś z fachowcem od skrzyń biegów i zapytałem go o te drgania. I on powiedział mi że te prędkości obrotowe (1800-2000) nie powinny być używane na 3 i 4 i 5 biegu, bo skrzynie to szkodzi i to bardzo.

Po tej rozmowie wiele mi się rozjaśniło i po prosty traktuję gaz normalnie lub lekko w tym zaczarowanym zakresie obrotów i wszystko jest OK :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...