Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Funkcje samochodu


Arek956

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie głupie pytanie. Ponieważ powoli nadchodzi zima a moja B5 jest ze szwecji mam kilka pytań.Jak sprawdzić czy moje auto ma webasto,podgrzewane lusterka i podgrzewane dysze sprysków? Pytam dlatego że czytałem temat o B5-kach z szwecji i ponoć wszystkie miały to w standardzie. Na obecną chwilę wiem tylko jak włączyć grzanie stołków :embarrassed: a że auto mam od niedawna to nawet nie wiem jak to włączyć i chociażby sprawdzić czy działa :) Temat wstawiłem tutaj bo wydaje mi się iż jest to najodpowiedniejszy dział. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Tu jest temat w którym czytałem o wszystkich "cudach" jakie są w Szwedzkich B5:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=109812.0;highlight=szwedka+b5

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mogą by grzane po przekręceniu kluczyka lub po włączeniu grzania tylnej szyby...

Dotknij reką, powinny być ciepłe... lub odchyl szkło, może dojrzysz kable..

Spryski jak są grzane powinny miec doprowadzone kabelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mogą by grzane po przekręceniu kluczyka lub po włączeniu grzania tylnej szyby...

Dotknij reką, powinny być ciepłe... lub odchyl szkło, może dojrzysz kable..

Spryski jak są grzane powinny miec doprowadzone kabelki...

ok, lusterka jutro sprawdzę, a co do sprysków to oprócz kabelków to po czym poznać że są podgrzewane? Przecież musi dać się to jakoś włączyć. No i pozostaje jeszcze jak sprawdzić czy mam webasto bo podobno jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie sprysków uruchamia się samo.

Webasto- powinieneś mieć wewnątrz sterownik, jak nie a to może być jeszcze coś takiego jak dogrzewanie (bez ingerencji kierowcy). Sprawdź vagiem lub w kodach wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie sprysków uruchamia się samo.

Webasto- powinieneś mieć wewnątrz sterownik, jak nie a to może być jeszcze coś takiego jak dogrzewanie (bez ingerencji kierowcy). Sprawdź vagiem lub w kodach wyposażenia

Czyli domyślam się że podgrzewane bębenki zamków również uruchamiają się same.A co do webasto to o jaki sterownik ci chodzi? Wiem że w A6 jest taki panel w drzwiach ale w A4 nie wiem gdzie tego szukać. Ewentualnie pozostaje mi sprawdzenie kodów wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz psik psik na szybę to wtedy dysze się grzeją :naughty:

A bębenki się podgrzewają jak pociagniesz klamke i przytrzymasz dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryski i lusterka włączają się u mnie samoczynnie poniżej chyba +5

do tego masz jeszcze podgrzewane zamki w drzwiach

a do webasta musisz mieć jakiś sterownik, pilot czy cuś, a w ogóle to nie wiem jak w benzynie jest z webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryski i lusterka włączają się u mnie samoczynnie poniżej chyba +5

do tego masz jeszcze podgrzewane zamki w drzwiach

a do webasta musisz mieć jakiś sterownik, pilot czy cuś, a w ogóle to nie wiem jak w benzynie jest z webasto

Ja również nie wiem jak to jest z webasto w benzyniaku dlatego pytam :) Pilota żadnego nie mam, ale z tego co mi się wydaje to nie każde B5 mające webasto miało pilot. Chyba po prostu poproszę kogoś o odczytanie kodów wyposażenia i wtedy się dowiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good: Jutro jeszcze muszę zrobić zdjęcie wlepki w bagażniku i będę rozpracowywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do webasto musisz mnie zamotowany jakis panel do obsugi wew pojazdu , zeby wlaczac , wyl i ustawiac , niekoniecznie z pilotem , chyba ze masz samo dogrzewanie .... zoabcz czy nie masz czegosc od webasto pod maska ....[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 10:52_________________________________________________aha od spodu auta jeszcze mam od webasto wydech taka mala rurka odprowadzajca spaliny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do webasto musisz mnie zamotowany jakis panel do obsugi wew pojazdu , zeby wlaczac , wyl i ustawiac , niekoniecznie z pilotem , chyba ze masz samo dogrzewanie .... zoabcz czy nie masz czegosc od webasto pod maska ....[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 10:52_________________________________________________aha od spodu auta jeszcze mam od webasto wydech taka mala rurka odprowadzajca spaliny :)

A ty jeśli nie masz pilota to w jaki sposób włączasz webasto? :) Postaram się dzisiaj zajrzeć pod auto, bo zaciekawiło mnie to czy mam webasto. Jeżeli mam autko z szwecji to wydaje mi się że powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest panel w środku, np. taki jak w tej aukcji http://otomoto.pl/audi-a4-110-km-webasto-C20569137.html

tak wlasnie mam indentyczny panel , tam mozesz wlaczyc i wylaczyc websto , lub ustawic o ktorej godzine ma sie wlaczyc , zebys np . o 8 rano mial cieplutke autko :D [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 18:58_________________________________________________druga sprawa , bo jestem wlasnie w finladii i webasto nie jest oczywiste , tzn ze nie masz panela w srodku to raczej websto nie masz , w skandynawi wszystkie auta maja wtyczki to podlaczania na noc auta do pradu zeby ogrzewac olej w misce .... i na kazdym parkingu masz mozliwosc podlaczenia auta na noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest panel w środku, np. taki jak w tej aukcji http://otomoto.pl/audi-a4-110-km-webasto-C20569137.html

tak wlasnie mam indentyczny panel , tam mozesz wlaczyc i wylaczyc websto , lub ustawic o ktorej godzine ma sie wlaczyc , zebys np . o 8 rano mial cieplutke autko :D [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 18:58_________________________________________________druga sprawa , bo jestem wlasnie w finladii i webasto nie jest oczywiste , tzn ze nie masz panela w srodku to raczej websto nie masz , w skandynawi wszystkie auta maja wtyczki to podlaczania na noc auta do pradu zeby ogrzewac olej w misce .... i na kazdym parkingu masz mozliwosc podlaczenia auta na noc :)

Być może że nie mam... ;( W sumie szkoda już się cieszyłem że w zimę będę miał cieplutko w aucie :) Popatrzę jeszcze na kody wyposażenia chociaż ciężko będzie je odczytać bo wlepę w bagażniku mam trochę brudną i nie wszystko da się odczytać. Ale dzięki za wszystkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy jest ktoś na forum kto rozszyfrowałby mi kod lakieru po numerze vin? Bo niestety muszę wymienić lewy błotnik i chciałbym zakupić na forum błotnik ale nie jestem do końca pewien czy jest on takiego samego koloru co mój. :) Co do książki serwisowej to niestety tak owej nie mam.Spróbuję jeszcze przeczyścić tą wlepkę w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie zaraz nad wszystkimi kodami jakie są na wlepce masz kod lakieru, może akurat to miejsce masz czytelne najcześciej jest to w formie np. LZ9W/LZ9W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...