Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Funkcje samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam takie głupie pytanie. Ponieważ powoli nadchodzi zima a moja B5 jest ze szwecji mam kilka pytań.Jak sprawdzić czy moje auto ma webasto,podgrzewane lusterka i podgrzewane dysze sprysków? Pytam dlatego że czytałem temat o B5-kach z szwecji i ponoć wszystkie miały to w standardzie. Na obecną chwilę wiem tylko jak włączyć grzanie stołków :embarrassed: a że auto mam od niedawna to nawet nie wiem jak to włączyć i chociażby sprawdzić czy działa :) Temat wstawiłem tutaj bo wydaje mi się iż jest to najodpowiedniejszy dział. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Tu jest temat w którym czytałem o wszystkich "cudach" jakie są w Szwedzkich B5:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=109812.0;highlight=szwedka+b5

:hi:

Opublikowano

Lusterka mogą by grzane po przekręceniu kluczyka lub po włączeniu grzania tylnej szyby...

Dotknij reką, powinny być ciepłe... lub odchyl szkło, może dojrzysz kable..

Spryski jak są grzane powinny miec doprowadzone kabelki...

Opublikowano
  • Autor

Lusterka mogą by grzane po przekręceniu kluczyka lub po włączeniu grzania tylnej szyby...

Dotknij reką, powinny być ciepłe... lub odchyl szkło, może dojrzysz kable..

Spryski jak są grzane powinny miec doprowadzone kabelki...

ok, lusterka jutro sprawdzę, a co do sprysków to oprócz kabelków to po czym poznać że są podgrzewane? Przecież musi dać się to jakoś włączyć. No i pozostaje jeszcze jak sprawdzić czy mam webasto bo podobno jest :)

Opublikowano

Podgrzewanie sprysków uruchamia się samo.

Webasto- powinieneś mieć wewnątrz sterownik, jak nie a to może być jeszcze coś takiego jak dogrzewanie (bez ingerencji kierowcy). Sprawdź vagiem lub w kodach wyposażenia

Opublikowano
  • Autor

Podgrzewanie sprysków uruchamia się samo.

Webasto- powinieneś mieć wewnątrz sterownik, jak nie a to może być jeszcze coś takiego jak dogrzewanie (bez ingerencji kierowcy). Sprawdź vagiem lub w kodach wyposażenia

Czyli domyślam się że podgrzewane bębenki zamków również uruchamiają się same.A co do webasto to o jaki sterownik ci chodzi? Wiem że w A6 jest taki panel w drzwiach ale w A4 nie wiem gdzie tego szukać. Ewentualnie pozostaje mi sprawdzenie kodów wyposażenia.

Opublikowano

Jak robisz psik psik na szybę to wtedy dysze się grzeją :naughty:

A bębenki się podgrzewają jak pociagniesz klamke i przytrzymasz dłużej

Opublikowano

spryski i lusterka włączają się u mnie samoczynnie poniżej chyba +5

do tego masz jeszcze podgrzewane zamki w drzwiach

a do webasta musisz mieć jakiś sterownik, pilot czy cuś, a w ogóle to nie wiem jak w benzynie jest z webasto

Opublikowano
  • Autor

spryski i lusterka włączają się u mnie samoczynnie poniżej chyba +5

do tego masz jeszcze podgrzewane zamki w drzwiach

a do webasta musisz mieć jakiś sterownik, pilot czy cuś, a w ogóle to nie wiem jak w benzynie jest z webasto

Ja również nie wiem jak to jest z webasto w benzyniaku dlatego pytam :) Pilota żadnego nie mam, ale z tego co mi się wydaje to nie każde B5 mające webasto miało pilot. Chyba po prostu poproszę kogoś o odczytanie kodów wyposażenia i wtedy się dowiem :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :good: Jutro jeszcze muszę zrobić zdjęcie wlepki w bagażniku i będę rozpracowywał :)

Opublikowano

Ja mam furę ze szwajcarii i mam to wszystko.

Do webasto mam sterownik lusterka możesz sprawdzić czy wkład masz ciepły przy niższej temp powinny Ci parować

Opublikowano

do webasto musisz mnie zamotowany jakis panel do obsugi wew pojazdu , zeby wlaczac , wyl i ustawiac , niekoniecznie z pilotem , chyba ze masz samo dogrzewanie .... zoabcz czy nie masz czegosc od webasto pod maska ....[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 10:52_________________________________________________aha od spodu auta jeszcze mam od webasto wydech taka mala rurka odprowadzajca spaliny :)

Opublikowano
  • Autor

do webasto musisz mnie zamotowany jakis panel do obsugi wew pojazdu , zeby wlaczac , wyl i ustawiac , niekoniecznie z pilotem , chyba ze masz samo dogrzewanie .... zoabcz czy nie masz czegosc od webasto pod maska ....[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 10:52_________________________________________________aha od spodu auta jeszcze mam od webasto wydech taka mala rurka odprowadzajca spaliny :)

A ty jeśli nie masz pilota to w jaki sposób włączasz webasto? :) Postaram się dzisiaj zajrzeć pod auto, bo zaciekawiło mnie to czy mam webasto. Jeżeli mam autko z szwecji to wydaje mi się że powinno być :)

Opublikowano

jest panel w środku, np. taki jak w tej aukcji http://otomoto.pl/audi-a4-110-km-webasto-C20569137.html

tak wlasnie mam indentyczny panel , tam mozesz wlaczyc i wylaczyc websto , lub ustawic o ktorej godzine ma sie wlaczyc , zebys np . o 8 rano mial cieplutke autko :D [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 18:58_________________________________________________druga sprawa , bo jestem wlasnie w finladii i webasto nie jest oczywiste , tzn ze nie masz panela w srodku to raczej websto nie masz , w skandynawi wszystkie auta maja wtyczki to podlaczania na noc auta do pradu zeby ogrzewac olej w misce .... i na kazdym parkingu masz mozliwosc podlaczenia auta na noc :)

Opublikowano
  • Autor

jest panel w środku, np. taki jak w tej aukcji http://otomoto.pl/audi-a4-110-km-webasto-C20569137.html

tak wlasnie mam indentyczny panel , tam mozesz wlaczyc i wylaczyc websto , lub ustawic o ktorej godzine ma sie wlaczyc , zebys np . o 8 rano mial cieplutke autko :D [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2011, 18:58_________________________________________________druga sprawa , bo jestem wlasnie w finladii i webasto nie jest oczywiste , tzn ze nie masz panela w srodku to raczej websto nie masz , w skandynawi wszystkie auta maja wtyczki to podlaczania na noc auta do pradu zeby ogrzewac olej w misce .... i na kazdym parkingu masz mozliwosc podlaczenia auta na noc :)

Być może że nie mam... ;( W sumie szkoda już się cieszyłem że w zimę będę miał cieplutko w aucie :) Popatrzę jeszcze na kody wyposażenia chociaż ciężko będzie je odczytać bo wlepę w bagażniku mam trochę brudną i nie wszystko da się odczytać. Ale dzięki za wszystkie informacje :)

Opublikowano

Wlepa też jest w książce serwisowej, jeżeli takową posiadasz

Opublikowano
  • Autor

Panowie a czy jest ktoś na forum kto rozszyfrowałby mi kod lakieru po numerze vin? Bo niestety muszę wymienić lewy błotnik i chciałbym zakupić na forum błotnik ale nie jestem do końca pewien czy jest on takiego samego koloru co mój. :) Co do książki serwisowej to niestety tak owej nie mam.Spróbuję jeszcze przeczyścić tą wlepkę w bagażniku.

Opublikowano

masz dekodery vin na google tam znajdziesz kod lakieru, na wlepce tez masz moze uda sie odczytac ....

Opublikowano

po lewej stronie zaraz nad wszystkimi kodami jakie są na wlepce masz kod lakieru, może akurat to miejsce masz czytelne najcześciej jest to w formie np. LZ9W/LZ9W

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.