Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dziwna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

tu jest link w którym jest opsiany problem który dopadł moją audiczke :(

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=221783.0

Tu wkleiam logi :

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57307.html - grupa 001

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57308.html - grupa 011 BS

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57309.html - grupa 009

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57310.html - grupa 000, 000BS

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57311.html - grupa 001

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57312.html - grupa 004 BS

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57313.html - grupa 003

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57314.html - grupa 013

http://vaglog.rtnet.pl/malinek21_57315.html - grupa 008

Co według mnie jest nie tak to:

1.Zły kąt wyprzedzenia wtrysku ma być 49-51 a ja mam ok.66

2.Log 013 tak jakby nie było 4 wtrysku??

Opublikowano

2. korekcja wtrysku mierzona jest względem 4 cylindra i tam masz 0 ;)

więcej info jest w dziale diagnostyki, dobrze opisana jest ta grupa

turbawka jest lekko ospała, EGR zaślepiony masz?

Opublikowano

Gdzie Ty widzisz to ospałe turbo ? :)

Czytalem o Twoim problemie. Przestawiacz kąta wtrysku wygląda OK.

Sprawdz okablowanie do wtrysku sterującego.

Opublikowano

w 4 wierszu widać, że coś się zmieniło, jak założyłem nowe turbo do siebie, to w maks drugim wierszu była różnica

Opublikowano

statyczny kat wtrysku ustaw 49-54 bo 66 to za dużo

EGR nie działa, może jak go ogarniesz przestanie dymić na biało

korekcje w 013 normalne

w tych logach szafa gra wiec możliwe że podczas dzwona turbinę szlak trafił i teraz puszcza olej, no ale do puki nie zacznie auto jeździć nie przekonasz się czy turbo puszcza olej czy nie, choć jak całe auto będzie rozbierane możesz wyjąc turbo i z obu stron sprawdzić czy nie jest mokre w oleju i czy nie ma nadmiernych luzów i innych uszkodzeń mechanicznych, przy okazji wyczyść żaluzje :) mogła ci pęknąć głowica, można wymyślać powodów ogrom, a może się okazać że podczas dzwona tak wszystkim zatrzęsło że silnik zassał szlam z baku i teraz spaliny śmierdzą, a za jakiś czas nastąpi samo uzdrowienie

o jaki 4 wierszu mowa bo nie nadążam :)

Opublikowano
  • Autor

nie było żadnego błędu w silniku.

ten dym jest szaro siwy smerdzi ropą, szczypie w oczy według mnie jest to nadmiar ropy.

EGR mam zaślepiony tzn. mam zdjęty wężyk podciśnienia i w to włożoną śrubę jeżdżę tak 2 miesiące i jest ok.

Morze spróbuje założyć ten wężyk co wy na to.

W sumie to chyba nic nie da.

2.z tych logów da się powiedzieć że wtryski są sprawne bo to morze wtrysk padł.

wcześniej samochód latał bez problemu 0 dymienia.

teraz nagle się to stało.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.