Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie turbo w AFN na AWX słyszalny rezonans, buczenie


?udi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: parę dni temu w moim AFN'ie zamontowałem turbine od AWX'a auto chodzi ogólnie dobrze nie łapie żadnej "turbodziury "normalnie się wkręca na obroty ale dzwięk silnika sie zmienił jest słyszalny taki rezonans, buczenie a przy prędkosci 60km/h w rezonans wpada również karoseria. puki co to wymieniłem samą turbine bez zmiany programu a w planach mam podniesienie mocy poprzez turbo AWX,wtryski,FMIC i program. Zastanawiam się czy po zmianie programu ten rezonans zniknie? może ktoś miał już taki problem? :mysli:. prosze o poradę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy fabrycznym AVF ie tez to odczuwam,dodam ze plecionka nowa na zamienniku zamiast kata,wydech caly,na katalizatorze bylo to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa mega dziwna...i raczej to turbo nie jest odpowiedzialne. Predzej przy demontazu np plecionka sie uszkodzila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się spotkałem z czymś podobnym ale nie z rezonansem a buczeniem, przejściówka była źle wytoczona... ale to toczył tokarz nie była kupiona z allegro (ze sprawdzonymi rozmiarami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze u mnie raz buczy a raz nie :mysli: myslalem ze to moze zalezne jest od otwarcia/zamkniecia EGR ale ostatnio zaslepilem i jest bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas jest dobry nic z tych rzeczy... to zaczęło robić po wymianie turbo nawet jak jadę i nogę ściągnę z gazu tez jest rezonans. przejściówki ja nie mam bo mam normalnie zrobione na przewodzie żadnej przejściówki nie musiałem robić plecionka jest w stanie idealnym, hmm tak sobie myślę ze może turbo od AWX jest troszkę grubsze i może ten wydech jest trochę naprężony :myśli:, jak zwolni mi się miejsce w garażu to zajrzę do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popuściłem obejme od wydechu i poustawiałem go i znów nastała cisza :) wiec temat uważam za zamknięty :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...