Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Podpiecie LPG pod stacyjke


joel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z poborem pradu przez instalacje PRINS VSI. Jest ona podlaczona bezposrednio pod akumulator i ciagnie za duzo pradu. Chcialbym ja podlaczyc pod stacyjke zeby odciac zasilanie po zgaszeniu auta. Czy moge to zrobic bez problemow ? Gdzie najlepiej podpiac zasilanie ?

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja pobiera zbyt dużo prądu, to albo jest nieprawidłowo założona (podłączona) albo jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, instalacja jest raczej zalozona prawidlowo i pobiera prawidlowo prad - jakies 50mA. Problem w tym ze moje autko stoi 1-2 miesiace bez odpalania i te dodatkowe 50mA robi roznice. Dlatego chcialbym je podpiac pod stacyjke.

Jesli uwazasz ze 50mA to za duzy pobor pradu to daj znac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, ale nie napisał o tym wcześniej.

Przy tak długim postoju to kup sobie za mniej niż 50 PLN jakąś mini ładowarkę (do podtrzymywania napięcia) do akumulatora i zapodawaj na czas postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dwa miesiące bez prądu w instalacji też chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem - z jakiegoś powodu ten prąd jest pobierany.

Żeby pamiętać ustawienia pamięć też musi mieć podtrzymywane napięcie.

Tu chyba może tylko pomóc większy aku.(Tyle, że może zajść potrzeba zmiany również alternatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi czasami 1-2 miesiace ale akumulator siedzi jakos po 2-3 tygodniach. Aku jest nowy i ma ma 54 Ah. Teraz mam pobor 110mA co daje jakies 79Ah miesiecznie. Pobor bez LPG bylby w okolicac 60 mA co daje jakies 43Ah miesiecznie i to bym chcial osiagnac.

Aktualnie odlaczam kleme z akumulatora a wiec i tak nie ma zasilania LPG. LPG ma zapisane ustawienia w pamieci stalej wiec nie wiem po co mu podtrzymywanie zasilania z aku. Nie mam mozliwosci podpiecia miniladowarki bo auto nie stoi w garazu.

Stad pytanie czy mozna podpiac LPG pod stacyjke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu zbyt duży!

Za normę przyjmuje się poniżej 50 mA w trybie uśpionych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej normie ty mowisz ? Gdzie ta norma jest niby zapisana ? Nie ma czegos takiego jak norma bo kazde auto ma rozna elektronike, zalozone alarmy albo LPG jak u mnie.

Czy ktos w koncu mi napisze czy mozna podpiac LPG pod stacyjke ? Tylko o ta informacje mi chodzi. Za inne porady z gory dziekuje ale w niczym mi nie pomagaja. Za dlugo walkuje juz ten temat.[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2011, 20:36_________________________________________________Znalazlem rozwiazanie na niemieckim forum gdzie instalacje PRINSa sa bardziej powszechne. Wysoki pobor pradu , kolo 100mA jest normalny dla aut z ta instalacja. Ale da sie obnizyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat ze swoim zapytaniem. Zawsze miałem podłączone tak że dopiero po przekręceniu stacyjki lampki mrugnęły a po odpaleniu włączały się na stałe. Teraz mam tak, że instalacja jest podpięta pod aku bezpośrednio i po przekreceniu stacyjki już świecą się diosy na wskażniku (przycisku) i dodatkowo jak wyłączone jest auto to jak nacisnę przycisk gazu (okrągły) to słychać charakterystyczne pikanie jak przy manualnym przełączaniu na benzyne. I nie wiem czy tak może być czy to jest źle bo w sumie pierwszy raz tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...