Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Zółte paliwo na stacjach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy to prawda że teraz na każdych stacjach paliw sprzedają żółte paliwo.? Chodzi mi o olej napędowy.

Słyszałem ze za Leppera kadencji zmienili skład sprzedawanego paliwa na stacjach paliw. Czyli 95 % zwykłego paliwo + 5 % oleju rzepakowego.

Jeśli tak rzeczywiście jest to czy nie szkodzi to dla silnika?

Czekam na wasze opinie

Opublikowano

Witam.

Czy to prawda że teraz na każdych stacjach paliw sprzedają żółte paliwo.? Chodzi mi o olej napędowy.

Słyszałem ze za Leppera kadencji zmienili skład sprzedawanego paliwa na stacjach paliw. Czyli 95 % zwykłego paliwo + 5 % oleju rzepakowego.

Jeśli tak rzeczywiście jest to czy nie szkodzi to dla silnika?

Czekam na wasze opinie

jakby miało zaszkodzic to by nie sprzedawali :wink4:

Opublikowano

Pierwsze słyszę. Nigdy nie zwracałem na to uwagi. Dzisiaj będę tankował to się przyjrzę. Jeśli coś dodają to na pewno jest to obwarowane przepisami i zgodne z prawem. A czy to szkodzi silnikowi, to się może okazać dopiero po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów.

Opublikowano

Ja też zauważyłem ostatnio jak tankowałem w trasie na Orlenie, że gnojówka jakaś żółta jest. Pomyślałem, że może to taka na zimę spreparowana.

Opublikowano

forum->szukaj-> "bio" "bioon" "bioester" ;) PD'ki lubia kujawski :evil:

Opublikowano

Czy to prawda że teraz na każdych stacjach paliw sprzedają żółte paliwo.? Chodzi mi o olej napędowy.

Słyszałem ze za Leppera kadencji zmienili skład sprzedawanego paliwa na stacjach paliw. Czyli 95 % zwykłego paliwo + 5 % oleju rzepakowego.

Jeśli tak rzeczywiście jest to czy nie szkodzi to dla silnika?

Czekam na wasze opinie

nawet jezeli do paliw sa dodawane biododatki. nigdy to nie jest olej rzepakowy :decayed:

oleje roslinne poddawane sa procesowi estryfikacji, ktory powoduje ze oleje roslinne pozbawione sa ze swojej struktury chemicznej glicerolu. zmniejsza sie przez to gestosc uzyskanego paliwa, oraz jego wartosc opalowa. jego wlasciwosci sa praktycznie identyczne z olejem napedowym ( tym ropopochodnym).

dzieki temu mozna stosowac paliwo roslinne zamiennie z olejem napedowym, bez modyfikacji ukladu paliwowego.

Opublikowano
  • Autor

Czyli żółty olej napędowy z 5% biododatkiem można śmiało tankować?

Opublikowano

no pewnie że można, wczoraj zatankowałem do swojej pół zbiornika żóltej :naughty::cool:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.