Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Po zmianie rozrządu większe spalanie


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

1.9 TDI 110 KM 1999 rok. Panowie mam taki problem, że po zmianie rozrządu u mechanika komputer pokazuje mi spalanie większe o 0,8 litra. Tak samo jeżdzę jak i przed wymiana rozrzadu (dynamika). Auto ładnie pali na zimnym i ciepłym silniku. Co może byc przyczyną takiego stanu rzeczy?? Co muszę ewentualnie wyregulowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. A po czym ewentualnie poznam że auto ma źle wyregulowany kąt wtrysku?? Skoro odpala i jeździ to chyba rozrząd został dobrze złożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. A po czym ewentualnie poznam że auto ma źle wyregulowany kąt wtrysku?? Skoro odpala i jeździ to chyba rozrząd został dobrze złożony

to ze odpala i jezdzi nie znaczy ze jest wszsytko ok , tak jak z ludzmi , to ze chodzisz i jesz nie znaczy ze jestes zdrowy,.. :cool1:

trzeba podpiac auto pod VAG-a i zrobic diagnostyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne Ja też tak miałem, sprawdzałem wszystko i kąt synchronizacji był u mnie dobry. Spalanie po jakimś czasie wróci do normy nie masz się czym przejmować na razie nic nie kombinuj.

Pozdrawiam :hi:

Kąt wtrysku, a kąt synchronizacji to różne sprawy - o ile w PD de facto reguluje się kąt na kole zębatym wałka rozrządu, o tyle w silnikach z pompą wtryskową robi się to na jej kole zębatym, czyli w konsekwencji - wałka rozrządu się nie rusza (no, chyba, że została poluzowana śruba i niedokładnie ustawione GMP). Nie sądzę, żeby stary pasek był wyciągnięty na tyle, aby rozrząd się minimalnie rozjechał, więc podejrzewam, że właśnie GMP nie jest poprawnie ustawione. Tak, czy owak - poczekaj trochę i sprawdź, czy spalanie wróci do normy, a dopiero potem zadzwoń do mechanika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kąt wtrysku

nie pamietam dokłądnie ale powinien zamowac sie pomiedzy 52 a 57

jak sie mylę to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...